FD6 Ön Takım AYD-Direksiyon Kutusu

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
-Öncelikle selamlar herkese. 1 ay önce bende bir FD6 sahibi oldum arkadaşlar yavaştan bakımlarını vs yaptırıyorum. Çukurlarda falan bazen can sıkıcı ses geliyordu bende bir ustaya götüreyim dedim. Usta rotçuya yönlendirdi. sağ sol rot başı, rotil ve rot millerinin değişmesi gerektiği ve direksiyon kutusuna da bakılması gerektiğini söyledi. Ön takım parçalarına neredeyse gittiğim bütün parçacılar AYD marka önerdi ve 600-700 tl arası bir fiyat çektiler. AYD markası nasıldır bilen varmı?
-Diğer bir hususta direksiyon kutusunu Ankara'da çok meşhur olan Hondacı XXXXX bir tamirci 800 civarı bir fiyat çekti ama yapılacak işlem hakkında bir bilgi vermedi. Direksiyon kutusu için varmıdır önereceğiniz bir yer. Yada deneyimi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.​

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
AYD markanin çok kaliteli bir marka olmadığını birçok yerden duydum. Kısa sürede alt takım aynı duruma dönebilir. Malum yetkili serviste orjinal parça çok pahalı. Yan sanayi alacaksanız da kalite sırasına göre 555, blueprint, teknorot marka parçalara yönelmenizi tavsiye ederim.

Ad Soyad
Yunus ÇİFÇİ
Aracınız
Civic FD6 2007
555 markasını duymuştum ama bulabilir miyim bilmiyorum. Teknorot için bir araştırma yapayım en iyisi ben teşekkür ederim.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
555 japon üretimi olup orjinale yakın kalitededir. Fiyatı da ayd, teknorot, ETS gibi markalara göre daha pahalıdır. Piyasada bulunması biraz zor.

Aracınız
Civic FD6 2007
Hocam direksiyon kutusunu geçen yıl Ankara'da hondaci eren de yaptırdım memnunum tavsiye edebilirim.

Aracınız
Civic FD6 2007
Direksiyon boşluğu fazlaydı komple bozulursa tamiri olmaz çıkma bulmaniz lazım dediler oyuzden yaptırdım. Geçen yıla kadar hiç tamir gormemis zaten 2007model.

Aracınız
Civic FD6 2007
Yaptırdıktan bir ay sonra direksiyonu sağa sola çevirirken kasislerde filan ses yapıyordu. Rotlari vs degistirdim. Şuan çok şükür bir ses yada bir sıkıntım yok hocam.

Geri