Fd6 otomatik P de çalışmıyor anahtar çıkmıyor.

Aracınız
Civic FD6 2008
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Kocaeli Gebze’den aranıza katıldım.Aracım 2008 model civic otomatik. Şanzıman yağı yeni değişti. Araçta şanzımanda herhangi bir ses veya vurma yok. Sadece durduğum zaman n ye alıyorum el frenini çekip p ye getirdikten sonra bazen tam yerleşmemiş gibi aracı stop ettiğimde anahtarı çıkaramıyorum. Sonra freni pompalayıp tekrar çalıştırma vs. Denemelerden sonra düzeliyor. Bazen de ilk çalıştırmada anahtarı çeviriyorum ama boş dönüyor. Benzer işlemleri yapınca düzeliyor. Vites konum sensörü ya da benzeri bi arıza mı var acaba? Çünkü olay tam da P kısmının altında bir yerden kaynaklanıyor gibi? Yardımcı olabilecek var mı?

Aracınız
Civic FD6 2008
Şanzımanda bir problem yoktur, vites kolu altında P konumuna geçme ve kurtulma kilidini açan fren pedalına giden spiral kablolar var, frene basıldığı zaman spiral kablo vites kilidini geri çeker vites kurtulur P den çıkmayı mümkün kılar, aynı şekilde vites P de iken anahtarın çıkabilmesine olanak sağlayan bir tane daha mekanizma olmalı, ancak spiral kablolu mu? yoksa elektrikli servolu mu? emin değilim.

Gebze de özel servis olarak bizim işyerinden Erol ustanın EK kasa hondasını götürdüğü şimdiye kadar hep memnun kaldığı Kamar Honda servisi var. Ancak ben hiç gitmedim oraya siz bir gidip bu problem ile ilgili danışın derim, muhtemelen vites orta konsol sökülecek otomatik vites kolu altındaki spiral kablo yada otomatik vites çözme kilidi ayarlanacak yada değiştirilecek spiral kablo zaman içerisinde sıkışma yapabiliyor bazen sadece iç spirali dış kablodan ayırıp yağlayıp geri takmak ta bu tip problemleri yani kaput açılmaması yada içten bagaj açma kolunun çalışmaması gibi sorunları çözüyor.

Çok teşekkür ederim benim de servisim Honda kamar. Gideceğim umarım çözüm bulunur.

Aracınız
Civic FD6 2007
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Kocaeli Gebze’den aranıza katıldım.Aracım 2008 model civic otomatik. Şanzıman yağı yeni değişti. Araçta şanzımanda herhangi bir ses veya vurma yok. Sadece durduğum zaman n ye alıyorum el frenini çekip p ye getirdikten sonra bazen tam yerleşmemiş gibi aracı stop ettiğimde anahtarı çıkaramıyorum. Sonra freni pompalayıp tekrar çalıştırma vs. Denemelerden sonra düzeliyor. Bazen de ilk çalıştırmada anahtarı çeviriyorum ama boş dönüyor. Benzer işlemleri yapınca düzeliyor. Vites konum sensörü ya da benzeri bi arıza mı var acaba? Çünkü olay tam da P kısmının altında bir yerden kaynaklanıyor gibi? Yardımcı olabilecek var mı?
Merhaba sorunu cozdunuz mu? Aynı sorunu bazen ben de yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Aracınız
Civic FB7 2014
Video başarılı yalnız Türkçe'ye çevrilmiş olarak paylaşılmış olsaydı daha faydali olurdu. İmkanınız varsa videonun Türkçe'ye çevrilmiş halini bir metin halinde paylaşabilir misiniz?
genel olarak ayni sorunu yasadigini ve cozumu icin vites kolunun altini actigini, actiginda bazi plastik parcalarin kirilmis,bozulmus oldugunu soyluyor. vitesi P'ye aldigi zaman videonun 0.49 saniyesinde eliyle gosterdigi gri parca vitesi P konumuna aldiginiz zaman beyine bilgi veren sensor. O sorunlu oldugu zaman anahtar cikmiyor. 1.47de gosterdigi plastik cikinti gibi olan parca cekildiginde ve sensor yukari dogru itildiginde anahtar cikabiliyor, o parca baski uygulayip sensor asagi dogru gittiginde anahtar cikamiyor. yorumlarda genel olarak ise yaradigini soylemisler buna ek olarak birkac kisi de akunun fisini cekince de anahtari cikarmak mumkun demis ama bilemiyorum :)

Aracınız
Civic FD6 2007
genel olarak ayni sorunu yasadigini ve cozumu icin vites kolunun altini actigini, actiginda bazi plastik parcalarin kirilmis,bozulmus oldugunu soyluyor. vitesi P'ye aldigi zaman videonun 0.49 saniyesinde eliyle gosterdigi gri parca vitesi P konumuna aldiginiz zaman beyine bilgi veren sensor. O sorunlu oldugu zaman anahtar cikmiyor. 1.47de gosterdigi plastik cikinti gibi olan parca cekildiginde ve sensor yukari dogru itildiginde anahtar cikabiliyor, o parca baski uygulayip sensor asagi dogru gittiginde anahtar cikamiyor. yorumlarda genel olarak ise yaradigini soylemisler buna ek olarak birkac kisi de akunun fisini cekince de anahtari cikarmak mumkun demis ama bilemiyorum :)
Akünün baglanti kablolarını soktugumuzde araç kendisini sifirliyir yani arıza hatasını siliyor oyuzden duzelecegini düşünen arkadaşlar var sanırım yalnız düzelmiyor aynı hata oluşuyor sadece n modunda araç çalışıyor ve anahtarı bırakıyor.

Aracınız
Civic FD6 2007
Fren müşürunden kaynaklı yapıyor ve kronik dediler degistirdim 2-3 ay sonra 1-2 defa yine aynı hatayı verdi.Video ya göre Yani konum sensörunun mu değişmesi lazım??

Aracınız
Civic FB7 2014
Fren müşürunden kaynaklı yapıyor ve kronik dediler degistirdim 2-3 ay sonra 1-2 defa yine aynı hatayı verdi.Video ya göre Yani konum sensörunun mu değişmesi lazım??
videoya gore sorun o bahsettigim parcalarla alakali diyor, soruna nokta atisi yapmiyor ama sebebi bu gidip hasarli parcayi teshis ettirip degistirtecegim diyor. yani vitesi ileri geri yaparken hangi parca takiliyorsa sorunlu olan o. ama profesyonel yardim almanizi oneririm. belki sanzumanci bir usta kolayca sorunu saptayabilir.

Aracınız
Civic FD6 2007
videoya gore sorun o bahsettigim parcalarla alakali diyor, soruna nokta atisi yapmiyor ama sebebi bu gidip hasarli parcayi teshis ettirip degistirtecegim diyor. yani vitesi ileri geri yaparken hangi parca takiliyorsa sorunlu olan o. ama profesyonel yardim almanizi oneririm. belki sanzumanci bir usta kolayca sorunu saptayabilir.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Bu sorunu HONDA'nin yetkili servisi bile bilmiyor sormadigim kimse kalmadı sizin tavsiyenizi göz önünde bulundurarak iyi bir şanzımanci bulup sorunu bulması için ugrasacagim.

Geri