Fd6 otomatik şanzıman yağı değişimi

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba, aracımın şanzıman yağı değişimini özel serviste eneos eco atf ile yaptım. 1 den 2. vitese geçerken titreme vardı. Titreme azaldı ancak eneos içime sinmemişti. Yurtdışı forumlardan araştırarak, honda atf üreticisi olan idemitsu oil in dw1 yağını buldum. Yorumlar çok iyi. Kargo ücreti için mesaj attım pahalı diye. Bu ilk alışverişinizde kargo ücretini iade edeceğiz diye cevapladılar. Litresi 6 dolar. 6 litre sipariş verdim. Ay sonunda gelecek. Kullanım sonucunu buraya yazarım. Hoşçakalın...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba, aracımın şanzıman yağı değişimini özel serviste eneos eco atf ile yaptım. 1 den 2. vitese geçerken titreme vardı. Titreme azaldı ancak eneos içime sinmemişti. Yurtdışı forumlardan araştırarak, honda atf üreticisi olan idemitsu oil in dw1 yağını buldum. Yorumlar çok iyi. Kargo ücreti için mesaj attım pahalı diye. Bu ilk alışverişinizde kargo ücretini iade edeceğiz diye cevapladılar. Litresi 6 dolar. 6 litre sipariş verdim. Ay sonunda gelecek. Kullanım sonucunu buraya yazarım. Hoşçakalın...

Paylaşım için teşekkürler, yağ gelince resimlerini paylaşır mısınız?

Aracınız
Civic FB7 2013
Yağ için bir diyeceğim yok lakin yurt dışından getirilen her ürüne ekstara gümrük vergisi getirildi arkadaşlar bilginize
Velev ki kargo ücretsiz olan bir ürünü sipariş verseniz dahi.
Geçenlerde AliExpress den 20 tl ilk ürün sipariş ettim 10 tl ye yakın vergi parası aldı kargocu. Kargo ücretsiz di diye söylememe rağmen
Zaten kargo ücreti değil bu yeni getirilen gümrük vergisi diye cevap verdi
Vel hasıl yurt dışındakini ürün sipariş etmenin bir esprisi kalmadı sayılır desek yeridir

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracınız
Civic FD6 2010
Geri dönüşü olmayan denemelerden korkarım ben.
Arabanın limitlerini öğrenmek için sert manevra, hızlı kullanmak (Risk; muhtemel bir kaza)
Fiyatı uygun bulunan motor yağı, şanzıman yağı gibi kritik sarf malzemeler (Risk: tamiri mümkün olmayan aşınmalara sebep olabilmesi).

Şanzıman yağını ben yakınımda olan Yetkili Honda servisten satın almayı tercih ediyorum, tavsiye de ediyorum.

Aracınız
Civic FD6 2008
Yağın linki bu. Ancak satıcı uluslararası gönderi ücretlerini karşılayamayız diye mesaj atmış. Ürünü iptal edeceğim sanırım. Çünkü dediğiniz gibi aynı paraya geliyor. Üzüldüğüm ABD gibi alım gücü yüksek bir ülkede 6 dolara satılması. Ülkemizde ise üç litre yağ asgari ücretin çeyreğinden fazla. Vergilerle ayakta duran bir ekonomi nereye kadar...

Aracınız
Civic FD6 2008
Geri dönüşü olmayan denemelerden korkarım ben.
Arabanın limitlerini öğrenmek için sert manevra, hızlı kullanmak (Risk; muhtemel bir kaza)
Fiyatı uygun bulunan motor yağı, şanzıman yağı gibi kritik sarf malzemeler (Risk: tamiri mümkün olmayan aşınmalara sebep olabilmesi).

Şanzıman yağını ben yakınımda olan Yetkili Honda servisten satın almayı tercih ediyorum, tavsiye de ediyorum.
Haklısınız ancak Honda nın bu yüksek fiyatlarını kabul edemiyorum.

Aracınız
Yağın linki bu. Ancak satıcı uluslararası gönderi ücretlerini karşılayamayız diye mesaj atmış. Ürünü iptal edeceğim sanırım. Çünkü dediğiniz gibi aynı paraya geliyor. Üzüldüğüm ABD gibi alım gücü yüksek bir ülkede 6 dolara satılması. Ülkemizde ise üç litre yağ asgari ücretin çeyreğinden fazla. Vergilerle ayakta duran bir ekonomi nereye kadar...

Kaç yaşındasınız?

Zira Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana vergilerle ayakta duruyor.

Alım gücü yüksek ABD'de karpuzun kg fiyatına bir bakın, ya da Fransa'da ekmek fiyatlarına.

Güzel ülkemin ekonomisini yağ fiyatlarına göremi değerlendireceğiz? Ekonominin kötü olması çok başka bir mevzu.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
Kaç yaşındasınız?

Zira Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana vergilerle ayakta duruyor.

Alım gücü yüksek ABD'de karpuzun kg fiyatına bir bakın, ya da Fransa'da ekmek fiyatlarına.

Güzel ülkemin ekonomisini yağ fiyatlarına göremi değerlendireceğiz? Ekonominin kötü olması çok başka bir mevzu.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynı durumdan bahsediyoruz. Cumhuriyet tarihinden beri durum aynı. Tüm tüketim malzemelerini değerlendirirseniz sonuç değişmez. Bahsettiğiniz ülkelerdeki aynı işi yapan kişilerin alım gücü her zaman ülkemizden yüksektir. En basitinden bir örnek: ABD vatandaşı bir kamu görevlisi dünyayı dolanırken ben 15 yıllık memur olarak yurtdışına dahi çıkamıyorum. Bu vergi sistemini de doğru bulmuyorum. Konuyu farklı boyuta taşımaya gerek yok.

Aracınız
Civic FD6 2010
Haklısınız ancak Honda nın bu yüksek fiyatlarını kabul edemiyorum.

Özellikle hammaddesine sahip olmadığımız her ürün için bu durum geçerli. Yüksek gümrük vergileri ise ayrı bir konu. Karpuz , ekmek gibiler tamamen yerli ve fiyatı yurtdışı ile kıyaslanabilir. Ancak hammaddesi bizim olmadığı için 4 tane petrol rafinerimiz de olsa durum bu. Yoksa birçok motor yağı zaten izmit Tüpraş dolumu. Tüpraşta staj yaparken söylemişlerdi, o zamanlar benzin litre fiyatı maliyeti 50 kuruş, benzin istasyonu pompadaki fiyatı 2 tl idi.

Konuya dönecek olursak, kahredip Honda servisten alın derim yine :)

Geri