Fd6 Otomatik Şanzuman Yağı Seviyesi

Merhaba arkadaşlar. Bugün aracımın şanzuman yağını kitapçıkdaki gibi kontrol ettim. Ancak kitapçıkdakinden fazla çıktı.
Beyaz seviye soğuk yağ seviyesi. Siyahta fan açtıktan(kitapçıkta yAzan) sonraki seviye.

Soru şu. Kitapçıkta olmayan ancak çubuk ta olan "HOT" ibaresi var. Tahminim sıcak yağ seviyeini gösteriyor.
Buna göre benim yağ seviyem fazla mı yoksa normal mi? Diye bilir miyim.
6bf58f5e2aff9bf219e56cc87d1acc22.jpg
70bdf3f2e01ccde996fb2e1ed2f1e70b.jpg

????? ???? ??????? ????? ???? ??????

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O çubukta HOT yazmasının sebebi şanzımanın sıcak olduğu zamanda bakılmasına uyarı içindir.
Şanzıman yağınızın miktarı fazla görünüyor, ancak herhangi bir vuruntu yada vites geçişinde sorun yoksa az miktar fazlalığın sorun oluşturacağını sanmıyorum (y)

Hamit o konuda hiç böyle düşünmemiştim. Mantıklı. Yağ fazlalığı ne gibi bir şey yapar acaba. Normal yağda olsun, şamzuman yağında olsun.??

Bir de hakikaten araçın ısın ma sürecinde ara ara baktım çubuğa. Resmen köpürüyor gibi içerisi. Çubuk ucında hep kabarcıklar vardı. Sonradan araç tam ısınınca gitti.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hamit o konuda hiç böyle düşünmemiştim. Mantıklı. Yağ fazlalığı ne gibi bir şey yapar acaba. Normal yağda olsun, şamzuman yağında olsun.??

Bir de hakikaten araçın ısın ma sürecinde ara ara baktım çubuğa. Resmen köpürüyor gibi içerisi. Çubuk ucında hep kabarcıklar vardı. Sonradan araç tam ısınınca gitti.
Yağ fazlalığı eğer çok fazla ise yağ pompasını bozabilir diye düşünüyorum, yada yağ birikim alanlarında genleşmeye bağlı sorunlar oluşturabilir ama her ürünün normalde de belirli bir miktar yağ fazlalığına karşı toleransı mevcuttur.

Geri