Civic FD6 Fd6 sabah lpgde geç marş alma ve tekleme sorunu

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar herkese merhaba 2008 model fd6 kasa aracım vardı LPG de iken aracım sabahları soğuk motorda geç marş alıyordu 3. Marşta çalışıyordu benzinde ise çalışmasında problem yoktu Honda ustasını aradım bana hiç gelme direkt LPG ustasına git LPG beynin değişecek dedi değiştirdim daha sonra 5 gün sorunsuz çalıştı lpgde sabahları soğuk motorda 5.günün akşamı geç marş aldı sabahta aynısını yaptı tekrar LPG ustasına götürdüm bobinlerden veya benzin pompasından olacağını söyledi baktırmam gerekiyormuş baktırdığımda bujilerim sağlam bobinlerim sağlam benzin pompamda sıkıntı olmadığı değişim gerekmediğini söyledi araç lpg de iken tekleme yapıyor düşük devirde silkeme hissediliyor sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Geçmiş olsun. Sabah marş sıkıntınız. Büyük ihtimalle regülatördeki diyafram gaz kaçağına neden olduğu için olabilir. Beyin ise ayrı birşey. Regülatör aliminyum renkte yuvarlak aparattır. Beyin genelde yassı ve siyah renkte olur. Yanlış varsa düzeltelim.
> Buji, bobin, yakıt pompası gibi apatatlar sağlam olduğuna göre. Araç gazda çalışırken stop edilir. Enjektörlerden gaz kaçak testi yapılır.
> Gaz filtreniz değiştirmediyseniz ise değiştirin.
> Tekleme ve silkekemeyi minimuma indirmek için subap ayarı yapılır ve benzinde 50 km. kullanım. Ardından Afr ayarı ile olur.
> Alt devirlerde vtec geçişlerinden hafif hissetmeler normaldir. Benzinde de az miktarda yapar.

Aracınız
Civic FD6 2008
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> Geçmiş olsun. Sabah marş sıkıntınız. Büyük ihtimalle regülatördeki diyafram gaz kaçağına neden olduğu için olabilir. Beyin ise ayrı birşey. Regülatör aliminyum renkte yuvarlak aparattır. Beyin genelde yassı ve siyah renkte olur. Yanlış varsa düzeltelim.
> Buji, bobin, yakıt pompası gibi apatatlar sağlam olduğuna göre. Araç gazda çalışırken stop edilir. Enjektörlerden gaz kaçak testi yapılır.
> Gaz filtreniz değiştirmediyseniz ise değiştirin.
> Tekleme ve silkekemeyi minimuma indirmek için subap ayarı yapılır ve benzinde 50 km. kullanım. Ardından Afr ayarı ile olur.
> Alt devirlerde vtec geçişlerinden hafif hissetmeler normaldir. Benzinde de az miktarda yapar.

Aracımın LPG regülatörü değişti beyni derken yanlış söyledim motor suyuna gaz karıştığı için geç çalıştığını belirtti LPG ustası fakat değiştirdiğim zaman aracın geç marş alma sorunu çözülmüştü tekrar baktırdım gaz kaçağı veya bi şey olmadığını söyledi filtresini değiştirmedik onu yapacağım daha sonra saydıklarınızı yapacağım umarım düzelir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FD6 2010
Boğaz kelebeği temizliği ve sibop ayarı en son ne zaman yapıldı? alakalı olabilir. Akşam aracı stop ederken benzine alıp stop edin, öyle deneyin bir de.

Araç bugün benzinde çalışırkende çalışmadı 2. Marşda aldı sorun direkt arabada

Dostm ayni sorun bende de var. Lpg regulator dediler benzinde de yapti. Herseyi kontrol ettirdim mars motoru dahil; iki ihtimal var ya krank sensoru ya da benzin pompasi. Onlari degistirdikten sonra da duzelmezse diye dusunup vazgectim, varsin ikinci marsta calissin hem surekli de yapmiyor 10 marstan biri anca ikinciye kaliyor. Vazgectim. Ben ustune gidicem diyorsan bu dedigim iki parcayi kontrol ettir ama onceligin krank sensoru olsun benzin pompasi biraz ugrastirici bir malzeme.

Geri