Civic FD6 Fd6 sağ ön ve arka kapıdan alt döşemelere su sızması

Ad Soyad
Kubilay Dağcı
Aracınız
Civic FD6 2009
Selamün aleyküm fd6 aracımın sağ ön ve arka kapıdan içeriye alt döşemelere sürekli su giriyor yağmurlu havada daha fazla oluyor gün boyu yağan yağmur sonrasında koku olmaya başladı ve döşeme adeta şırıl şıklam kapı giderlerini kontrol ettim delikler açık acaba bu içeriye nereden nasıl girer bilgisi olan var ve çözüm nedir teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mutlu Güner
Aracınız
Civic FD6 2008
Selamün aleyküm fd6 aracımın sağ ön ve arka kapıdan içeriye alt döşemelere sürekli su giriyor yağmurlu havada daha fazla oluyor gün boyu yağan yağmur sonrasında koku olmaya başladı ve döşeme adeta şırıl şıklam kapı giderlerini kontrol ettim delikler açık acaba bu içeriye nereden nasıl girer bilgisi olan var ve çözüm nedir teşekkürler

Aynı sorun benim arcimdada var nereden su aldigini bulamıyorum

Sent from my Redmi Note 8 Pro using CivicTR Forum mobile app

Ad Soyad
Mutlu Güner
Aracınız
Civic FD6 2008
Ad Soyad
Kubilay Dağcı
Aracınız
Civic FD6 2009
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018

Selam Üstadım...
2013 Fb7 Sedan vardı 2017-2021 yılları arasında...benimde lpg tüpünün dibi ve bagaj içi arka lastiklerin üstü her yağmurdan sonra ıslak oluyordu......yağmur yağarken kontrol ettim acaba bagaj kapak fitili mi diye oradan sızma yoktu. Sonra...
kedi gözü tabir edilen ve fren lambalarının bulunduğu bagaj kapağı üstündeki lambaları kendim söktüm baktım içinde su sızdırmazlık (çevre) contasının olmadığını farkettim.(aldığım fb7 im bagaj kapağından işlem görmüştü ve ben bilerek bu şekilde satın almıştım).lambaları sökmüşken etrafını şeffaf banyo silikonu ile silikonladım ve fren lambalarını geri taktım...Bu işlemden sonra birdaha lpg tankımda ve bagaj içinde ıslanma olmadı....

Sizin araçta Su alan bölgede hasar düzeltme işlemi yapılmış olabilir mi ?

Sizinde yağmur sonrası güzel Bi incele yapmanız gerektiğini ve sorunu bulacağınızı düşünüyorum.. Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mutlu Güner
Aracınız
Civic FD6 2008

Selamın aleyküm ben suyun nerden geldigini buldum kapı döşemesinin içindeki naylonun yapitirici bırakmış su ordan kapı içine giriyo ve alt döşemeye siziyormus silikonla tekrar yapıştırdim sizde bı kontrol edin

Sent from my Redmi Note 8 Pro using CivicTR Forum mobile app

Ad Soyad
Kubilay Dağcı
Aracınız
Civic FD6 2009
Selam Üstadım...
2013 Fb7 Sedan vardı 2017-2021 yılları arasında...benimde lpg tüpünün dibi ve bagaj içi arka lastiklerin üstü her yağmurdan sonra ıslak oluyordu......yağmur yağarken kontrol ettim acaba bagaj kapak fitili mi diye oradan sızma yoktu. Sonra...
kedi gözü tabir edilen ve fren lambalarının bulunduğu bagaj kapağı üstündeki lambaları kendim söktüm baktım içinde su sızdırmazlık (çevre) contasının olmadığını farkettim.(aldığım fb7 im bagaj kapağından işlem görmüştü ve ben bilerek bu şekilde satın almıştım).lambaları sökmüşken etrafını şeffaf banyo silikonu ile silikonladım ve fren lambalarını geri taktım...Bu işlemden sonra birdaha lpg tankımda ve bagaj içinde ıslanma olmadı....

Sizin araçta Su alan bölgede hasar düzeltme işlemi yapılmış olabilir mi ?

Sizinde yağmur sonrası güzel Bi incele yapmanız gerektiğini ve sorunu bulacağınızı düşünüyorum.. Saygılar

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oraya da bakıcam bagaj kapağı sökme takma işlemi yapılmış daha önce teşekkür ederim

Geri