fd6 soğuk havada marş

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar aşırı soğuk hava şu son bıkac gün bugün marş bastım çok hafif zorlanarak çalıştı araba ,aracı çalıştırıp dışardan dinlediğimde motordan sanki buz kırılması gibi ince ince sesler geliyodu yani soğukta ilk çalıştırmada değişik sesler normalmidir rölanti bide 2 bine yakın çalıştı bugün ilk kez

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Soğukta bu dedikleriniz normal yüksek devir olur sonra motor ısındıkça düşer. Gürültülü farklı çalışır ısınınca normale dönmesi gerekir.
Marş için de akünün durumu, marş motorunun kendisi kömürleri vs bunların ömrü azalmışsa zorlanma yapabilir.
Lpg'li araçlarda bazen boğulma da olabiliyor subap ayarı güzel olması lazım.

Aracınız
Civic FD6 2011
Marşı biraz kisa tutup bırakmıştım ondan biraz zorlanmış olabilir mi çünkü uzun tuttuğumda biraz önce zorlanma olmadı ,ayrıca teşekkürler bilgileriniz için

Aracınız
Civic ES7 2002
arkadaşlar aşırı soğuk hava şu son bıkac gün bugün marş bastım çok hafif zorlanarak çalıştı araba ,aracı çalıştırıp dışardan dinlediğimde motordan sanki buz kırılması gibi ince ince sesler geliyodu yani soğukta ilk çalıştırmada değişik sesler normalmidir rölanti bide 2 bine yakın çalıştı bugün ilk kez
Soğuk havada yapması gayet normal kendi aracımda -2 dereceyken ve karlıyken tek marş aldı ama dediğiniz gibi yüksek devirlerde çalıştı motor ısındıkçada zaten aşağılara düştü.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Marşı biraz kisa tutup bırakmıştım ondan biraz zorlanmış olabilir mi çünkü uzun tuttuğumda biraz önce zorlanma olmadı ,ayrıca teşekkürler bilgileriniz için
Kışın marş uzun tutulur. Bilhassa sabah ilk çalıştırma esnasında yapılır. Aracınız manuel ise debriyajada basın. El frenini kullanmayın. Anormal sesler hep soğuktan kaynaklıdır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2011
bikaç gün arabayı kullanmamıştım sabah marş bastım uzun tuttum ilkinde aldı ama biraz zorlandı çok soğuktu bide son bikaç gün ,araç otomatik . şu an tekrar çalıştırdım mesela tık diye çalıştı

Himmm

0
Galiba fd6’larda normal bir durum aynı sorun bende de vardı. 4 yıl kullandım.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
3 gündür -16'da çalıştırıyorum, diğer günlere göre farklılık gösteriyor ama tek marşta çalışıyor, bence gayet normal.

Aracınız
Civic FD6 2011
Herkese merhaba marş motoru bakımın geçen sene yapıldı supap ayarları birkaç ay önce yapıldı LPG vanasını ve sigortasını kapattım . Akü ve bujiler yeni takıldı. bu haliyle soğuk havalarda ilk maaş bastığımda bazen motor geç çalışıyor ne kadar derseniz birkaç saniye saçmalıyor gibi oluyor sonra normal çalışıyor sadece motor soğukken bunu yapıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri