Civic FD6 Fd6 sol marşpiyel, tamir mi body kit mi ?

Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaşlar,
Aracımın sol yanını kaldırıma sürttüm. Neredeyse 1 metre boyunda ve içe doğru büküldü. Kapıların alt kenarlarında çok az çizik ve bükülme var.
Sizce tamir mi , body kit mi yaptırmalı. Bu uygulamalar nasıl yapılıyor, nelere dikkat etmeli?

Servise gitmeyi düşünmüyorum, ehli bir usta bulurum. Fiyat olarak hangisi uygun olabilir, body kit trafik kontrolünde, muayenede sorun çıkarır mı?

Tecrübe ve görüslerinizi rica ediyorum.IMG_20191127_204638.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun :(
Akşam çekilmiş olduğu için resimden tam olarak ilgili bölgeyi algılayamadım :(

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@kipermufit geçmiş olsun hocam. Fotoğraftan anladığım. Body kit bile olsa kapı altları lokal ister gibi geldi. Çünkü derin sürtülmüş.
@Hakan_1453 hocamda body kit var. Bu konuda size daha iyi yardımcı olur.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşım fd6 sına body yaptırdı ama sürtmediği yer kalmadı. O yüzden bende fb7 me yaptırmakta çok kararsızım. Bu eğer içe doğru büküldüyse body tam oturmaz mecbur onu düzeltmeniz gerekecek. Eğer body yaptırırsanız eskisinden çok daha dikkatli kullanmanız gerekecek park ederken.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FD6 2010
Yaptırdıktan sonra body kit in bir avantajı kalmıyor gibi. Çünkü body kitleri de boyatmak gerekiyor. Astarlı boyasız 150tl (sağ+sol marşpiyel)

Az önce sanayide geldim bir yertamirine 1000tl , tanıdık bir yer 750 tl verdi. Body kit için de pek sıcak bakmadılar, çünkü kitin oturması için kaporta işi , paslanmaması için de boya hertürlü yapılacak görünüyor. Sol çamurlukta olan aşağıdaki resimde görülen günaş yanıkları içinde +300tl (hazır gitmişken sordum)

Şimdi kafamdaki sorular şu;
1-Güneş yanığını ne kadar erteleyebilirim, yaza girerken komple çizik, boya bakımı yaptırmayı düşünüyorum
2-Marşpiyeli kasko da yapacak ama mini hasar kapsamında değil, kasko bozulacak, primim de yaklaşık 200tl artacak. Bu prim artışı ile de her seneki prim fiyatım günellenmiş(artmış olacak)
3-Kasko ile yaptıracak olursam,kasko dönemi bitmeden(Haziran) tekrar kasko kullanmam gerekirse bana aynı dönemde 2. kez kasko kullanmanın ne gibi bir etkisi olacak ?

yorumlarınızı bekliyorum,

9fbdc248-e52d-41ff-84ac-fecdc4da4017.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yaptırdıktan sonra body kit in bir avantajı kalmıyor gibi. Çünkü body kitleri de boyatmak gerekiyor. Astarlı boyasız 150tl (sağ+sol marşpiyel)

Az önce sanayide geldim bir yertamirine 1000tl , tanıdık bir yer 750 tl verdi. Body kit için de pek sıcak bakmadılar, çünkü kitin oturması için kaporta işi , paslanmaması için de boya hertürlü yapılacak görünüyor. Sol çamurlukta olan aşağıdaki resimde görülen günaş yanıkları içinde +300tl (hazır gitmişken sordum)

Şimdi kafamdaki sorular şu;
1-Güneş yanığını ne kadar erteleyebilirim, yaza girerken komple çizik, boya bakımı yaptırmayı düşünüyorum
2-Marşpiyeli kasko da yapacak ama mini hasar kapsamında değil, kasko bozulacak, primim de yaklaşık 200tl artacak. Bu prim artışı ile de her seneki prim fiyatım günellenmiş(artmış olacak)
3-Kasko ile yaptıracak olursam,kasko dönemi bitmeden(Haziran) tekrar kasko kullanmam gerekirse bana aynı dönemde 2. kez kasko kullanmanın ne gibi bir etkisi olacak ?

yorumlarınızı bekliyorum,

Ekli dosyayı görüntüle 255628
Uzun süredir bu şekilde ise bence yaza girene kadar yaptırmanızın bir mahsuru yok.
Kasko kullanımı içinde prim dönemi içerisinde hasar var ise kademeniz bir alta düşer, aynı dönemdeki tek bir hasar yada farklı sayıda hasarlar bunu değiştirmiyor. Yinede teyit için Sigortacınıza sorabilirseniz iyi olur.

Geri