Fd6 supap ayarı sonrası yakıt tüketimi

krmmrt

0
Aracınız
Herkese selamlar. Daha önce farklı konularda nedenini araştırmıştım ama yakıttaki artışın sebibini bulamamıştım. Supap ayarından sonra değişim var gibi. İlgilenen arkadaşlar için fikir olur belki.

Aracım 2011 otomatik elegance 71.000 km. Lpg bakımından sonra yakıt tüketimi baya yükselmişti. 17-18 kuruşlardan 28-33 kuruşlara yükseldi ki 300 kmyi gören depo 250 kmyi geçemiyordu. Baya da dengesizdi. Sonunda fırsat bulup Honda masters a gittim. Durumun supap ayarı ile ilgili olduğuna karar verip kapağı açtı usta. Açınca supaplar çok sıkı dedi. Ben teknik detay bilmiyorum ama ne sıkı ne de gevşek olmalıymış. Ayarladılar sonuç olarak.
Bujilere de baktı. Orjinal bujiler temiz duruyormuş.
Bakımdan önceki son hesaplama 0.28 kuruş idi. Ayar sonrası bugün 100km de depoyu doldurdum. Şehir içi yoğun ve akıcı trafik karışık yaptım 100 kmyi. 8.03 lt gaz aldı. Hesaba göre 0.19 lu bir tüketim var. Devamı nasıl olcak bakalım.

Ek olarak bir sorum var. Araç durmaya yakın yavaşlarken rolantiye düşüyor sanırım. Vitesten rolantiye düşerken hafif bir silkeleme hissediyorum. Öne doğru bir öksürme değil. Motor hafif sarsıyor gibi. Vites geçişlerinde bir şey yok. Sadece durma noktasına gelirken yapıyor bunu. Fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çetin

0
Aracınız
Nasıl yapicaz bilmiyorum ama 1.6 araç kullanıyoruz altı üstü. Bu yakıt tüketimi çok fazla. Daha az yakan bir araçla değiştireceğim seneye

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende getz den döndüm buna inanın yakıt almakan anam ağladı getz te 100 liralik benzinle Kışı çıkarırken buna çok az bindigim halde 100 lirayı aylık yakıyo bide sadece benzin lpg de 100 tl bi depo harciyor inanılmaz geldi bana da.yeme içme bunun benzinine çalış

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende getz den döndüm buna inanın yakıt almakan anam ağladı getz te 100 liralik benzinle Kışı çıkarırken buna çok az bindigim halde 100 lirayı aylık yakıyo bide sadece benzin lpg de 100 tl bi depo harciyor inanılmaz geldi bana da.yeme içme bunun benzinine çalış

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kardeşim getz ile civic karşılaştırırsan ayıp olur :D

krmmrt

0
Aracınız
Valla ben çok şey istemiyorum. 50km kaybım geri gelse bana yeter. Yakıt fiyatları artık konuşulacak konu bile değil. Ben bakım sonrası yakıt artışını çözemiyorum maalesef. Hava soğudu diye 50 km kaybeder mi yahu. Depo aşağı yukarı 35 litre alıyor. Köküne kadar bitirirsem 300 km kadar ediyor. O da 100 tl demek. Işık yanıp sönmeye başlamadan 300 yapsam şükredecem valla.

LG-H961N cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri