Fe kasalarda el frenini otomatik çekme

Ad Soyad
Ömer Boya
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam brakehold aktif etmenize gerek yok. N ye almanıza da gerek yok gayet otomatik cekiyor el frenini. Aracım executive de degil her donanımda çalışıyor.

Videoda anlatıyor ama burada da anlatayım. El freni inik durumda araç kapalıyken ayağınız frene basmadan marsa basacaksınız. 1 sn sonra bir daha ayak frende değilken marsa basacaksınız.

Ayağınız frene basıp el frenini kısacık çekip bırakın. Ayağınızı da frenden cekin. Sonra ayak boşta el frenini 4-5 sn çekili tutun. 3 kere ötünce bırakın. Yine ayak bistayken hemen tekrar 4-5 sn çekili turun. Bu sefer uzun bir bip duyacaksınız. Artık otomatik el freni aktiftir

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam brakehold aktif etmenize gerek yok. N ye almanıza da gerek yok gayet otomatik cekiyor el frenini. Aracım executive de degil her donanımda çalışıyor.

Videoda anlatıyor ama burada da anlatayım. El freni inik durumda araç kapalıyken ayağınız frene basmadan marsa basacaksınız. 1 sn sonra bir daha ayak frende değilken marsa basacaksınız.

Ayağınız frene basıp el frenini kısacık çekip bırakın. Ayağınızı da frenden cekin. Sonra ayak boşta el frenini 4-5 sn çekili tutun. 3 kere ötünce bırakın. Yine ayak bistayken hemen tekrar 4-5 sn çekili turun. Bu sefer uzun bir bip duyacaksınız. Artık otomatik el freni aktiftir
Ben basettiğim fc5 kasalarda hocam

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu anlatılanlar sadece fe kasada mı oluyor bende fc5 için uğraştım ama herhangi bir ötme olmadı:)

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu anlatılanlar sadece fe kasada mı oluyor bende fc5 için uğraştım ama herhangi bir ötme olmadı:)
Aynen bende bir ihtimal deneyeyim dedim umutlandım ama olmadı, daha önce paylaştım aliexpreste otomatik el freni için bir aparat geliştirmişler satılıyor, P ye alır almaz, kemer, autohold farketmeksizin el frenini çekiyor cihaz ama güvenlik nedeni ile çekindiğimden almadım, keşke autohold bir kere basıldığında tekrar basılana kadar günler geçsede açık kalsa iş çözülecek ama her aracı çalıştırdığında sil baştan olunca insan açıyor açmıyor unutuyor öyle kalıyor.

Geri