FE1 Hız sabitlemede öndeki arcı takip.

Ad Soyad
STEKİN
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba arkadaşlar. uzun yoldan yeni döndüm ve sık sık hız sabitleyiciyi kullandım. Beğenmediğim ve hiç kullanışlı bulmadığım öndeki aracı takip mesafesi beni gıcık etti. Örneğin hız sabitleyicide öndeki aracı sollamak istiyorum araca biraz yaklaşınca aniden fren yapıp hız kesiyor aracın soluna geçincede araç güç kaybettiği için arkadan gelen araçları engellemiş oluyorum. sonra hızı düştüğü için aniden gaz veriyor ve hızlanmaya çalışıyor, buda yakıt sarfıyatını olumsuz etkiliyor ve sürüş zevkini düşürüyor. Kullanışlı olduğu zamanlarda var örneğin yavaş trafikte çok faydalı kendi kendine takip ediyor. Bu takip mesafesini koruma olayını istediğim zaman kapatıp açabiliyormuyuz. Belki kapatılabiliyordur ama ben bulamadım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Merhabalar, tamamen kapatılıp kapatılmadığını bilmiyorum ancak aradaki mesafenin uzunluğunu ayarlayabiliyorsunuz. Ben ortalama bir uzaklık ayarladım, genelde araca yaklaşana kadar sola çıkma payı kalıyor ve araç fren yapmadan sola çıkabiliyorum. Mesafe uzun olursa siz daha yaklaşmadan araç erkenden fren yapacaktır ve sola çıktığınızda geçmek için daha çok zaman gerekecek.

Ad Soyad
STEKİN
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu linkde sorunuzun cevabi bulunuyor fakat ingilizce bakarak yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum eger takildiginiz bit kisim olursa yardimci olabilirim tekrar.
sizin cevabınızı gördükten sonra araç kullanım klavuzuna göz atayım dedim. Evet tamda sizin paylaştığınız videodaki gibi kapatılabiliyor. çok teşekkür ederim.
1690309410793.png

Son düzenleme:
Ad Soyad
Kerem Paşaoğlu
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam aynı sorun bende de var. Hız sabitleyiciyi açınca kendiliğinden adaptif de açılıyor ve kapatamiyorum. Sollamaya cikarken kendi kendine fren yapıyor. Sadece hız sabitleyiciyi kullanmak istiyorum. Adaptifi nasıl kapatabilirim
Sorununuza çözüm bulabildiniz mi

Ad Soyad
STEKİN
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam aynı sorun bende de var. Hız sabitleyiciyi açınca kendiliğinden adaptif de açılıyor ve kapatamiyorum. Sollamaya cikarken kendi kendine fren yapıyor. Sadece hız sabitleyiciyi kullanmak istiyorum. Adaptifi nasıl kapatabilirim
Sorununuza çözüm bulabildiniz mi
Kullanım klavuzunda takip mesafesi düğmesine uzun basınca bu özelliğin kapatılabileceği yazıyor fakat ben denemelerimde başaramadım kapatmayı. klavuzun üst kısmında Meksika modelleri için yazıyor. Belki bu özelliği kapatma ülkemizde devre dışı bırakılmış olabilir. Yada ben beceremedim. Ülkemizde bu özellik kapatılmışsa yazılımı değiştirilerek yapılabilir sanırıyorum. yapabilen yerlere sormak lazım. deneyip de yapabilen yazarsa bizde öğrenmiş oluruz.

Ad Soyad
Hilmi Işık
Aracınız
Civic FE1 2021
Kapatmayı bilmiyorum fakat ben şöyle bi çözüm buldum. Öndeki araca yaklaştığımda gaz pedalına hafif basınca fren yapmıyor araç. Yaklaşıp geçiş sağlayabilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri