Civic FK7 Fikirlerinize ihtiyacım vat

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,
Birkaç sorum olacak araçla ilgili. Tecrübelerinize ihtiyacım var.
Fk7 2017 27+ km.
Aracı ilk çalıştırdığımda hareket edeyim ya da etmeyeyim, direksiyonu sağa yada sola farketmez, ilk çevirişimde 'dong' diye bir ses geliyor. Servisten ustaya gösterdim, direksiyon körüğü, sürüş esnasında da yapar dedi, bak göstereyim dedi, ses olmadı, olmuyor da zaten, yarım saatlik bir parktan sonra ilk direksiyon çevirmede bu ses var. Fikri olan var mıdır bununla ilgili?
Ayrıca bununla ilişkili mi bilmiyorum ama kuru havalarda sağ ön balata ötüyor ve yine kuru havalarda özellikle ileri geri yaparken frene bastığımda 'tok' diye ses geliyor. Bunlar sürekli olmuyor 'tok' sesi sanki kaliperlerde boşluk varmış gibi diye düşünüyorum ama servisteki ustaya yine söylediğimde gayet iyi görünüyor diyor. Ve bu seslerin hepsi sanki sağ ön tekerdenmiş gibi geliyor. Belki de servistekiler uğraşmak istemiyorlar onun için sizlerden fikir alayım dedim.
Son olarak malum virüs sebebiyle dışarı çıkmak istemiyor kimse, evde yeni doğmuş çocuğumuz da var. Servis bakım olayları yaklaşıyor benim senelik, gitmesek bunlar yarın birgün problem çıkarır mı, bununla ilgili de tecrübesi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler, sağlıcakla kalın.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhaba,
Arka fren balata sesi hariç diğerleri bende yok.
Arka kısmı kronik. Temizleme spreyi sıkınca bir süre düzeliyor. Fren balatası değiştiğinde düzelir diye düşünüyorum.
En kısa sürede diğer kısımları kontrol edeceğim. Şuan kadar anormal rahatız edici bir ses almadım

Geri