Fk7 güç düşmesi

Ygmr

0
2017 aralık çıkışlı fk7 sahibiyim araç son 1 haftadır aynı yol hava şartları vs durumda kalkışta beni koltuğa yapıştırırken şimdi sanki eco modda gibi davranıyor her gün 110 la çıktığım rampada 85 leri zor görüyorum gazı kökleyip 5000 devir ve sonrasında anca kendine geliyor arıza ışığı vs yanmıyor sanki araba 182 hp değilde 60 hp gibi geliyor. Böyle bir durum yaşayan var mı ? Servisi aradım bence siz arabaya alıştınız diyor herhangi bir sorun olsa arıza ışığı yakar deniyor ne yapacağım anlamadım ayrıca ort yakıt tüketimi 9 lardayken bu durumda 13-14 leri görmeye başladı

Son düzenleme:

howtek

0
Aracınız
Merhaba,

Aracınızla 0-100 denediniz mi ? Yeni bir araçta böyle bir güç kaybının yaşanmaması lazım.

Gerçekten bir güç kaybı olduğunu düşünüyorsanız öncelikle hafif rampa bir yerde yavaş bir hızla giderken bir anda dip gaz yapın araç hızlanmaya başladıktan sonra 1sn veya biraz daha kısa bir süre anlık bir yığılma ve kesiklik yapıp sonra hizlanmaya devam ediyorsa ateşleme sisteminize yoğunlaşabilirsiniz ama otomatik vites bir araçta bu test iyi bir sonuç vermeyebilir çünkü sorunun tam belirti göstermesi için 2. Viteste rahat hızlanabildiğiniz bir rampada bu testi örneğin 3. Viteste denemek gerekiyor. (Rampa çok dik olmayacak) veya aldığınız yakıtların durumuna ve kalitesine göre yakıt filtreniz kirlenmiş olabilir.

Bende de FK7 var ancak bundan önceki aracım 207 RC di ve bu söylediklerinizin bir benzeri benimde başıma gelmişti 200 beygirlik araba 100-120 beygirmiş gibi gitmeye başlamıştı ve aracım yazılımlıydı, bujileri yeni değiştirmiştim bu sebeple önce yakit filtremi değiştirdim baya bir düzeldi iyi bari dedim 15TL ye yirttim derken ortalama 3000km sonra yine aynı şeyleri yaşamaya başlayınca bu sefer bobinleri değiştirdim ancak bir faydası olmadı son olarak dedim yenide olsa belki bujilerin birinde ateşleme sorunu vardır dedim gittim bujileride değiştirdim aracım roket gibi oldu ve sorunum çözüldü. Eğer bujilerden veya bobinlerden biri bile milisaniye olarak geç ateşliyorsa, yakıt filtreniz kirlendiyse ve %60 civarı tıkandıysa arıza ışığı yakmıyor ama güç kayıpları ortaya çıkıyor.

Bu anlattıklarım sizin aracınızda da aynı şekildedir diyemem tabiki ama güç kayıplarının başlıca nedenleri bunlardan biri olabilir.

Banada aracıma binen herkes sen araca alıştın ondan öyle hissediyorsun, araç gayet iyi gidiyor diyordu ama insan bindiği arabayı iyi tanıdığı için daha iyi farkedebiliyor bazı şeyleri. Umarım sorununuzun sebebini bulur ve çözersiniz bu tip şeyler insanın baya bir morali bozuyor ve araçtan soğutabiliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ygmr

0
Gerçekten çok açıklayıcı olmuş bu dediklerinizi bir deneyeceğim. Evet arkadaşlarım sen araca alıştın deyip geçiştiriyorlar kullandığım aracı biliyorum sonuçta yakıt filtresine baktıracağım

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
hava filtresi de tıkalı kirli olabilir çok fazla tozlu ortam var yollarımızda. Turbolu araç kirli hava filtresini hiç sevmez.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam benim araçta gördüğüm sanki araç sakin kullanıldığı zaman o sürüşe adapte olur gibi davranıyor. Ne zaman ki kalkışları hareketleri sert ve ani yapınca daha seri oluyor gibi. Ama diğer arkadaşların yazdığı problemleri de gözden geçirin diyeceğim de yepyeni araçta filtre nasıl tıkansın ki? [MENTION=11162]Ygmr[/MENTION]

Bendede fc5 var hemen hemen aynı sorun bendede var araç Eco modda gibi gidiyor gaz tepkimesi düştü servise gittim bakımı gelmişti söyledim test aracına bindirdiler test aracı uçak gibi geldi servis araçta birşey YÖK dedi servisten geleli 1 hafta oluyor ve aracım hızlanırken böyle ses çıkarıyor rüzgar sesi gibi ha hız yapıyor ama o atikligi ve dinamiZm gitti cuma günü servise tekrar gidixem olmadı arabayı Satıcam çünki ilkkez Honda kullanıyorum ve pekde memnun kalmadım açıkçası bakalım sorunlar giderlirse devam edicem yok sorun devam ederse satıcam arabayı

Geri