FK7 iç aydınlatma

Ad Soyad
Z. Tufan
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba,
Forumlara baktim ama aradigimi bulamadim, bu nedenle yeni konu aciyorum.
2018 Fk7 sport plus aracimda ic aydınlatma ile ilgili çözemediğim basit bir konu var. Tecrubeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Ön taraf için 2 aydınlatma var biliyorsunuz. Bunlara tek tek basarak yakabiliyorum. Ama arkadaki aydinlatmayı buradan kontrol edemiyorum. Mesela arkada cocuk oturuyor, bisey düşürüyor, her seferinde arkaya uzanıp lambayı yakmak için debeleniyorum.

Önceki aracımda yukaridaki tek düğmeyle hem öndeki 2 aydınlatmayı hem de arkadaki aydınlatmayı yakabiliyordum. Hiç dikkat etmemiştim ama bu basit özellik çocuklu arabada meğer ne kadar faydalıymış:))
Bizim araçlarda böyle bir imkan yok mu?

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,
2018 Fk7 sport plus aracimda ic aydınlatma ile ilgili çözemediğim basit bir konu var. Tecrubeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Ön taraf için 2 aydınlatma var biliyorsunuz. Bunlara tek tek basarak yakabiliyorum. Ama arkadaki aydinlatmayı buradan kontrol edemiyorum. Mesela arkada cocuk oturuyor, bisey düşürüyor, her seferinde arkaya uzanıp lambayı yakmak için debeleniyorum.

Önceki aracımda yukaridaki tek düğmeyle hem öndeki 2 aydınlatmayı hem de arkadaki aydınlatmayı yakabiliyordum. Hiç dikkat etmemiştim ama bu basit özellik çocuklu arabada meğer ne kadar faydalıymış:))
Derdimiz ortak. Maalesef yok :) o lambayı yakmak için kapıyı açabilirsiniz (tabi çocuklar orta lambayı kapalı konuma getirmediyse) hahhaha

JLN-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Z. Tufan
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Derdimiz ortak. Maalesef yok :) o lambayı yakmak için kapıyı açabilirsiniz (tabi çocuklar orta lambayı kapalı konuma getirmediyse) hahhaha

JLN-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
: )))
Teşekkürler
Bi ümit, bilmediğim bir düğme veya ayar vardır umuduyla yazmıştım ama.... Kısmet... :)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
mekanik bir aparat yaptırılabilir :ROFLMAO:

mturker

Özel Üye
Merhaba,

Merhaba, ayak altı LED işinizi görebilir belki cakmakliktan enerjisini alarak beyaz renk biraz daha etkili oluyor aydınlık konusunda.
Ayrıca aksesuar olarak da başka renkleri mevcut illaki biliyorsunuz dur.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Z. Tufan
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba, ayak altı LED işinizi görebilir belki cakmakliktan enerjisini alarak beyaz renk biraz daha etkili oluyor aydınlık konusunda.
Ayrıca aksesuar olarak da başka renkleri mevcut illaki biliyorsunuz dur.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Teşekkürler.
Ayak aydınlatma var hem önde hem arkada. Aracımın ilk sahibi yaptırmış. Sağolsun kumandalı, çok renkli, müzikle yanıp sönen bişey yaptırmış :) Çocuk kumandayı keşfedene kadar sakin kısık bir renkle güzel görünüyordu, varlığını unutmuştum bile. Ama artık oğlan kumandayı kaparsa arabanın içi disko gibi oluyor, utancımızdan akşamları kafamızı kaldırmadan geziyoruz 🤦‍♂️:)

Benim eski arabam 2012 model i30'du. Sıfır alıp 10 sene kullandım.
Onun paneli basitti ama nasıl tüm lambaları yakıyordu diye merak edip internete baktım. Resimdeki gibi gayet basit bir mekanizmaymış. 3 yönlü mandal. Birinci konum komple kapalı, ikinci konum kapılarla birlikte çalışıyor, üçüncü konum da arabanın içindeki ön arka tüm lambaları yakıyor. Keşke bizim araba da böyle olsaymış... Neyse çok ciddi bir sorun değil.

Yine de teşekkürler.

Ekli dosyalar

• i30_tavan_panel.jpeg
    i30_tavan_panel.jpeg
    138.4 KB · Görüntüleme: 7

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Maalesef öyle bir özellik yok araçta. Şöyle bir geri vitese takmış manevrası gerekiyor :)

Geri