Fk7 mi ? Makyajlı fc5 mi ?

Aracınız
Selamlar, 660 bin TL yaklaşık bütçe oluşturabilirim. Kafam da 2018 sport+ lar var. Ancak bütçe 710 lara falan çıkartabilirsem 2019 executive plus fc5 ler var.
Sizce arada ki farka değer mi ?
Görsel ve tasarım olarak fk7 ler çok hoşuma gidiyor. Sunroof ve ses sistemi daha önde,ve İngiltere üretimi olması da daha alınası ama executuve plus in güvenlik donanımları ve makyajlı kasa oldugu icin biraz daha kroniklerinin ele alınmış olma ihtimali de beni cezbediyor.
Kafam karıştı doğru seçim hangisi olur dersiniz? Teşekkürler.

Ad Soyad
serkan özaydın
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
ben fk7 kullanıcısıyım bizim araçlar 182 hp fc5ler ise 125 hp bildiğim kadarıyla fk7 öyle bir araç ki performans istediğinde seni tatmin edecek kadar veriyor düz yolda nasıl ise yokuşta aynı ama ekonomik süreyim dersende yine seni kırmıyor agresif kalkış ve sürüş yapmadığın sürece şehir içi 6,5 6,8 lt yakıyor şehirler arası 4,8 e kadar düştüğünü gördüm 120 km ile görünüm olarak tek fark makyajlı kasalar için sedan ve hb olması hb nın bagaj hacmi çok büyük olduğundan her zaman beni cezbetmiştir gerisi size kalmış

Aracınız
Civic FC5 2020
ben fk7 kullanıcısıyım bizim araçlar 182 hp fc5ler ise 125 hp bildiğim kadarıyla fk7 öyle bir araç ki performans istediğinde seni tatmin edecek kadar veriyor düz yolda nasıl ise yokuşta aynı ama ekonomik süreyim dersende yine seni kırmıyor agresif kalkış ve sürüş yapmadığın sürece şehir içi 6,5 6,8 lt yakıyor şehirler arası 4,8 e kadar düştüğünü gördüm 120 km ile görünüm olarak tek fark makyajlı kasalar için sedan ve hb olması hb nın bagaj hacmi çok büyük olduğundan her zaman beni cezbetmiştir gerisi size kalmış
Executive Plus ta 182hp hocam.
Sizin dediğiniz Eco olanlar 125hp, Eco larda Plus donanım yok.

sesta

0
Fk7 ve FC5 arasında direksiyon , süspansiyon ve ses sisteminde sisteminde farklılıklar vardır. Fk7 biraz daha özel bir araç diyebiliriz. Araştırmanızda fayda var.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
FC5 sedan makyajsız kasada RS'ler ve makyajlı kasada Vtec Turbolar (elegans ve executive plus) 182hp.
ben fk7 kullanıcısıyım bizim araçlar 182 hp fc5ler ise 125 hp bildiğim kadarıyla fk7 öyle bir araç ki performans istediğinde seni tatmin edecek kadar veriyor düz yolda nasıl ise yokuşta aynı ama ekonomik süreyim dersende yine seni kırmıyor agresif kalkış ve sürüş yapmadığın sürece şehir içi 6,5 6,8 lt yakıyor şehirler arası 4,8 e kadar düştüğünü gördüm 120 km ile görünüm olarak tek fark makyajlı kasalar için sedan ve hb olması hb nın bagaj hacmi çok büyük olduğundan her zaman beni cezbetmiştir gerisi size kalmı

FK7 tercih meseledir , dinamik bir araç ihtiyacı varsa tercih hakkı göreceli kalır..
FC5 daha çok aile kullanımına hitap edecektir. 182 hp 1.5 T versiyonu piyasada pek aranmamaktadır.
Ekonominin daha iyi olduğu zamanlar özellikle ağırlığı baskın kalan "orta kesim" Fabrikasyon LPG'li versiyonu yani ECO ile benimsedi.
Alınmaz demiyorum daha zor satılacaktır ihtiyaç durumunda..
700.000'li rakamlara kadar çıkılabiliyor ise benim tavsiyem FE1 , yeni modeli olacaktır.
750.000 bandına 182 hp Elegance modeli alınabilir. FC5 Elegance'lar da olmayan anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği gibi avantajları da bulunmaktadır.
Ayrıca üretim kalitesi yönünden İngiltere , Tayvan veya Türkiye diye fark bulunmamaktadır.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Selamlar, 660 bin TL yaklaşık bütçe oluşturabilirim. Kafam da 2018 sport+ lar var. Ancak bütçe 710 lara falan çıkartabilirsem 2019 executive plus fc5 ler var.
Sizce arada ki farka değer mi ?
Görsel ve tasarım olarak fk7 ler çok hoşuma gidiyor. Sunroof ve ses sistemi daha önde,ve İngiltere üretimi olması da daha alınası ama executuve plus in güvenlik donanımları ve makyajlı kasa oldugu icin biraz daha kroniklerinin ele alınmış olma ihtimali de beni cezbediyor.
Kafam karıştı doğru seçim hangisi olur dersiniz? Teşekkürler.

Fk7 çok farklı bir araç hocam. Ben son zamanlarda niyetlenmiştim değiştirmeye fakat hangi aracı düşündüysem testten sonra kendi aracıma döndüğümde hep mutlu oldum. Bu en önemli kriterdir benim gözümde araç değiştirirken. Almayı düşündüğünüz aracı test ettikten sonra kendi aracınızda mutsuz olmanız lazım direksiyona oturduktan sonra. O yüzden şu aralar askıya aldım değiştirme işini. FK7'ime sımsıkı sarılıyorum :) Fk7 ruhu olan ender araçlardan biri piyasadaki. O yüzden benim tavsiyem karakterli bir araç istiyorsanız FK7'dir.

Geri