Formula 1 Muhabbeti - Ana Konu

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Verstappen bana Senna yı hatırlatıyor, Monaco da en hızlılardan, sollamak isteyen olunca çok sert savunma yapıyor, virajlarda rakibi ile yan yana gitmekten korkmuyor, baskı altında çok sakin ve aynı Senna gibi Max de Honda motorunun samurayı. Schumacher in takım arkadaşı iken ezilip kariyeri mahvolan Jos Verstappen in oğlu olması ayrı bir detay, oğlunu F1 e en iyi şekilde hazırlayıp içinde ukte kalan mazinin intikamını almaya gelmiş gibiler

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Sabırsızlıkla bekliyorum Pazar günü hiç gelmeyecek gibi oluyorum, şu üç gün üç sene gibi geliyor bana, Hamilton yada Verstappen taraftarı olmak istemiyorum ama birisi gelip Mercedes in karizmasını çizmeli diyorum ki F1 in adeti yerini bulsun, eski heyecanlar yeni ufuklar doğsun

Hybrit motorlar çıktığından beridir ilk defa böyle çekişmeli bir sezon oluyor.Büyük bir kariyer olabilir ama Hamilton sıktı artık,aynı şeyi shumi için de olmuştu bende. Ozamanlar da Montoya agresif sürüşüyle dikkatimi çekiyordu. Hem hamiltonun hem mercedesin artk bir mahlubiyet yaşaması gerekiyor,bunun olması için de Perezin Verstappene daha fazla yardım etmesi gerekiyor.En azından Hamilton Perezin gerisinde olduğu zamanlarda daha agresif savunma bekliyorum.Bi tsunoda kadar savunamıyor,sanırım bu sezon 1 defa iyi savunma yapabildi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Michael Masi bir yarış yönetiyor ki sanki kendisine emanet edilmiş 5 yaşında çocuklara bakıcılık eder gibi:) under investigation uyarısını her gördüğümde dişlerimi sıka sıka kıracağım diye korkuyorum.

Hem bu üst üste 8 markalar 7 de sürücüler şampiyonası kazanan takım hem de onlar ile bu sene acımasız ve amansız mücadeleye giren Horner ın ekibi hiç rahat durmaz iken hakemler ise yarışta kusurlu tarafa verilecek cezalardan etkilenmesinler şampiyonaya etki etmeyelim şeklinde bir yaklaşım ile aynı zamanda kimse de hakemleri eleştirmesin yaklaşımında olmaya çalışınca taraftar da şaşırıyor. Geçen haftasonu Christian Horner hakemin birisine "ahmak" dedi, Wolff Brezilya da telsizde küfür etti, Verstappen Hamilton un arka kanadını elledi, sonra ona verilen ceza ile herkes dalga geçti:) twitch kanalında dilencilik yaparak para toplarken görmüşler Verstappen i:) dalga geçiyor elbet:) Sezon ortalarında İspanya da Mercedes "bu Redbull un arka kanadı esniyor galiba ha bi şikayet edelim de onları yenelim" diye blöf yaparken Redbull da Mercedes in ön kanadı esniyor haydi kim kimi götürürse diye rest çekti, padok karışık:) ama centilmenlik ve yazılı olmayan kurallar her zaman yürürlükte bu güzel, pist üstünde adaletin olmadığı anlarda hoşgörü devreye giriyor hala çünki şampiyona rakipleri ilk fırsatta birbirini hemen ezmeye kalkışmıyorlar. İşin aslı "kim kazanırsa kazansız hile hurda ceza kavga ile değil pist üstündeki hızı ile kazanmalı" şeklinde bir yaklaşımları var aksi durumda kazanılan şampiyonluğun hiçbir değeri olmayacak.

Silverstone un intikamını Monza da almak da ayrı bir cesaret:) Verstappen sosis kerb e girip Hamilton un aracının ve kaskının üstünden geçip tepesine çıktı:), ikisi de yarış dışı sonra yarış dışı kalan aracından inen Max neden Hamilton iyi mi diye kontrol etmedi dediler. 44 numara hala Redbull un altından aracı kurtarmaya uğraşıyor geri vitese takıp gaza basıyor airbox u Redbull un difüzörüne girmiş komple parçalanmış Mercedes i oradan çıkarıp yarışa devam edecek? :) malum belki birkaç tur sonra yarış durdurulur araç pit alanında tamir edilir:) peh peh. Never give up ı uygulamak sabır işi.

Ama iyiye gidişat değil bunlar, takım yöneticileri ve F1 yönetimi "birileri ölmeden yada sakat kalmadan şu sezon bir bitse" diye dua edip tırnaklarını yiyorlar.

Mercedes bu sezon 5-6 ya yakın ICE içten yanmalı motor ünitesi harcarken Honda pilotları sadece 4 tane ICE kullanmış bunu da yazayım buraya da . Demek birileri sıkıştırınca Mercedes motoru kaldıramıyor o stresi. Ferrari motoru kullananlar da sürekli eksoz değiştirmiş.

Ugr60

0
2003 yılından beri formula1 i takip ediyorum. Bir Alonso taraftarı olarak söylemeliyim ki pilotlar şampiyonluğunu kimin kazanacağı çok önemli değil ama Mercedes hegemonyasına son verilmesi iyi olur. Ama Mercedes'in sezonun son iki yarışında motoru tam güç kullanmaya başladığını varsayarsak ki bunu kendileri söyledi önceki yarışlarda motor kısıtlı kullanılmış ozaman durum Redbull için zor gibi görünüyor. Verstappen hızlı sürüyor ama gereğinden fazla agresif açıkçası ikili mücadelelerde sürüşünün adil olmadığını düşünüyorum ben. Bunu Alonso- sumaher- raikkonen gibi pilotların önceki yıllarda yani bu pilotların oyunun içinde olduğu , şampiyonluk kovaladıkları o yıllardaki ikili mücadelelerini düşününce vers çizginin dışında gibi geliyor bana. Ama yinede hibrit çağındaki en iyi sezon bu olduğu kesin .

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Turbey

0
Aracınız
Bu seneki sampiyonlugu ya bir kaza yada bir motor arizasi belirleyecek

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Image1638641180.088607.jpg

Bunu da gördük

Verstappene de yazık oldu,2 mor derece çeyrek saniye ile pole gelirken olacak iş değil.Yarın bottas onu oyalarken hamilton fark açacaktır büyük ihtimalle.Tek seçenek startta bottası geçip,pit stopla liderliği alabilmek.Röportajları izliyordum şimdi de Hamilton sezon boyunca yüzüne bakmayıp,mesafeli davrandığı bottasa el şakaları yapıyor,işi düşünce yapmacık samimiyetsiz davrananlara çok ayar oluyorum

Turbey

0
Aracınız
Ekli dosyayı görüntüle 267280

Bunu da gördük

Verstappene de yazık oldu,2 mor derece çeyrek saniye ile pole gelirken olacak iş değil.Yarın bottas onu oyalarken hamilton fark açacaktır büyük ihtimalle.Tek seçenek startta bottası geçip,pit stopla liderliği alabilmek.Röportajları izliyordum şimdi de Hamilton sezon boyunca yüzüne bakmayıp,mesafeli davrandığı bottasa el şakaları yapıyor,işi düşünce yapmacık samimiyetsiz davrananlara çok ayar oluyorum

Bir onceki msjimda dedim bu sene sampiyonluk ya kaza ile yada motor arizasi ile belli olacak.ama vestapen in eller titremeye baslamis

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
ben Verstappen in bugün Q3 de attığı turun bir benzerini nerdeyse hiç görmedim, Verstappen pistin duvarlarından destek alarak hız kazanmaya çalışıyordu, ilk önce birinci sektörde arka sol tekerleği değdirdi, sonra sağ tarafı ikinci sektörde duvara milimetre ölçüsünde yaklaştırarak hız kazandı, pistin tamamı nasıl kullanılır bunu hırs yaparak göstermek istedi nerdeyse duvarın üstünden atlayacak:). Hızı çok iyiydi minimum direksiyon girdileri maksimum gaz pedalı kullanımı haliyle her viraj çıkışında patinaj her viraj dönüşünde otomobilin sığmak istemediği çok daralmış gibi duran bir pist yolu, yani aşırı düzeyde risk aldığı çok belliydi ben ekran başında ilk iki sektörü mor görüp duvarlardan kalkan tozları da görünce ayağa kalktım bağırmaya başladım:) S3 sonunda sola dönerken birşeyler olacağını hissettim, sürücüler Q1 ve Q2 de orada uzun süre vakit geçirdiler zemin pek ideal değil orada sonra sol ön tekerlek viraj girişinde bloke olunca Max sinirlendi viraj çıkışı gaza bilerek çok erken ve fazla bastı malum duvarı delip seyircileri selamladı.

Güzel bir haber var, Verstappen in şanzımanı motoru ve eksoz parçaları zarar görmemiş, Martin Brundle şom ağızlı gibi konuşuyordu belki on defa "şanzıman kırıldı bak yarın 5 sıra geriden başlama cezası alır bu" diye defalarca tekrarladı malum kendisi de bir İngiliz dir Hamilton un memleketlisi.

Harika bir evlat yetiştiren Jos Verstappen padokta Redbull garajında olay sonrası masayı yumrukluyordu:) o masa kırılmadıysa bende neyim:)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Eski arşivleri karıştıranlar veya Ayrton Senna yı canlı izleme şansını bulanlar bileceklerdir, Verstappen in Silverstone da Hamilton ile Copse virajında çarpıştığı kazanın nerdeyse birebir aynısını Senna Prost ile Suzuka nın ilk virajında hemde aynen ilk turda yaşamıştı geçmişte,

Monza da pit stop sonrası yine Hamilton Verstappen kazasında Verstappen aracını Hamilton un aracının üstüne çıkartıp yarış dışı kaldıkları kazanın bir benzeri de yine Senna ve Prost arasında Suzuka da son düzlük öncesi şikanda yaşanmıştı

Tarih tekerrür mü ediyor? yoksa reenkarnasyon denen şey acaba gerçek mi? :)

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Yarın startta Verstappen iyi çekiş yakalayıp en azından bottası geçmesi Hamiltonda stresi başlatır. Hamilton şampiyonluğunda beklenen oldu denir ama Verstappen olursa fena karizma çizilir.Bence bir başarıyı koruma psikolojisi, başarma psikolojisinden daha stresli. Pist hem dar hem çok hızlı,yarın enteresan olaylar olabilir.Tur bindirmelerin bile sıkıntılı olacağını düşünüyorum hele ki Mick ve Mazepinle işkenceye dönüşebilir.Farklar bi anda kapanabilir.

Geri