Civic FK7 Fren balata ses sorunu

Ad Soyad
Z. Tufan
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar. FK7 aracımın 50 bin bakımı için 2 hafta önce servise gittim. Servisten aradılar ve fren balatalarının tamamen bittiğini, acil değişilmesi gerektiğini söylediler. Fiyatı sordum, 3600 TL civarında rakam çıkardılar.!! Ben de bakımı yaptırdım ama balataları değiştirmedim. 2 gün önce özel Honda servisine gittim. Usta denedi, tutuşta bir sıkıntı yok dedi. Gözle kontrol ettiğinde balataların cidden demire yaklaştığını birlikte gördük. "Çok marka denedik, hepsinde şişme, cızırdama vs sıkıntılar çıktı. Orijinaller kadar uzun dayanmıyor ama sessiz ve tutuşu iyi olduğu için Kale marka kullanıyoruz" dedi. Ben de taktırdım. 2 gündür kullanıyorum, ses yok, fren performansında da bir sıkıntı görmedim. İşçilik vs her şey dahil bana yaklaşık 1000 TL'ye mal oldu. İhtiyacı olan arkadaşlar için paylaşmak istedim.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Merhabalar. FK7 aracımın 50 bin bakımı için 2 hafta önce servise gittim. Servisten aradılar ve fren balatalarının tamamen bittiğini, acil değişilmesi gerektiğini söylediler. Fiyatı sordum, 3600 TL civarında rakam çıkardılar.!! Ben de bakımı yaptırdım ama balataları değiştirmedim. 2 gün önce özel Honda servisine gittim. Usta denedi, tutuşta bir sıkıntı yok dedi. Gözle kontrol ettiğinde balataların cidden demire yaklaştığını birlikte gördük. "Çok marka denedik, hepsinde şişme, cızırdama vs sıkıntılar çıktı. Orijinaller kadar uzun dayanmıyor ama sessiz ve tutuşu iyi olduğu için Kale marka kullanıyoruz" dedi. Ben de taktırdım. 2 gündür kullanıyorum, ses yok, fren performansında da bir sıkıntı görmedim. İşçilik vs her şey dahil bana yaklaşık 1000 TL'ye mal oldu. İhtiyacı olan arkadaşlar için paylaşmak istedim.
Hayırlı olsun arka balata sökerken sorun oldu mu elektronik frenden dolayı?

Ad Soyad
Z. Tufan
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hayırlı olsun arka balata sökerken sorun oldu mu elektronik frenden dolayı?
Teşekkürler.
Açıkçası balatayı iten küçük hidrolik bir piston var. O tam açılmadığı için yeni balata girmedi. Usta mekanik kriko gibi bir aletle onu içeri itti, sonra rahatça takıldı. Bu arada 1000 km'ye yakın yol gittim. Henüz ses yok, tutuşta da bir performans kaybı görmedim. Şimdilik memnunum yani.

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
arkadaşlar fk7 kullanıyorum servis balata değişimine yüksek fiyat verince kendim sanayiden bosh marka aldım bagajda duruyor. Önümüzdeki hafta taktırıcam. Bosch iyi marka diye aldık ses yapıyorsa hiç taktırmayyıp iade edeceğim. fikri olan

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
arkadaşlar fk7 kullanıyorum servis balata değişimine yüksek fiyat verince kendim sanayiden bosh marka aldım bagajda duruyor. Önümüzdeki hafta taktırıcam. Bosch iyi marka diye aldık ses yapıyorsa hiç taktırmayyıp iade edeceğim. fikri olan
bosch ses yapıyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim önceki aracım Fb7 otomatikti Bosch balata takmıştım...ses veya pislik olmuyordu...

Şuan FC5 var balata değişimi yapıcam Nisan da..Bosch ön arka takım aldım...inşallah dediğiniz gibi ses yapmıyordur ....Önceden kullandığım balata olduğu için satın aldım 2 ay önce..

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
1 aydır bende sürekli arastırdım. piyasada bocsh ve trw var. ikisinide eski civiclerimde kullanmıs biri olarak trw inanılmaz toz yapıyor bosh da bir sure sonra ses yapmaya baslıyor. blueprint önerdiler ama onuda bulamadım. en son gittim servisten orjinal ate aldım 1980 tl ye onu taktırdım.

Ad Soyad
KRVN
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Arkadaslar selam, onumde bır perıyodık bakım ve fren bakımı var aslında Hel marka celık fren hortumu taktım ve hıdrolıgıde yenıledım tabıkı. gerıye bırtek balatalar kaldı ve orjınaller ses yapmaya basladı.

gordugum kadarıtla onerı

Ate / TRW / Blueprint şeklinde.

Sanayide oten fren tutar gıbı bır algı olsa da tabıkı otmesını ıstemıyoruz. :)

Pekı FK7 ye uyumlu olan dıger kasa kodları nelerdır sadece fk7 dıye aratmak ıslerı zorlastırıyor bıraz. Uyumlu parca listesi var mı bilgisi olan ?

Xedos

Özel Üye
2020 fk7 15bin km’deki aracimda orijinal Ate vardi. Sorunum olmadigi halde 6 ay kadar once ingiltere’den ebc kanalli disk ve ebc yellow stuff balata alip tumunu degistirdim.
Kesinlikle Ate alin. Bunlardan eksik yani olmadigi gibi daha sessizler. Blueprint, kale gibi markalar ne kadar ucuz bilemiyorum ama sorunsuzluksa konu, Ate cok iyi.

Geri