Civic FB7 Fren Balatası Değişimi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6032]simsek99[/MENTION] yedek parçacılar tamircilere extra esnaf indirimi de yapıyor yani balataları 150 TL den daha uyguna alıyor hem kendi yaptığı işlemden hemde taktığı parçadan para kazanıyor ;)

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Bosch marka balata nasıldır arkadaşlar? Bende trw var ancak sürekli ses yapıyor, yumuşak olan, ses yapmayan marka hangisidir önerebileceğiniz?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Siz kullandınız mı hocam ses felan yapıyor mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben kullanmadim ama balatalar bitince kullanacagim. N11 de yorumlara bakarsaniz kullananlar cok memnun. Feredonun linkteki sitesini incelerseniz mercedes ve audi fabrika cikisi bu balatalari kullaniyormus.

https://www.ferodo.com.tr/products/light-vehicles/eco-friction-brake-pads.html

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız
[MENTION=6032]simsek99[/MENTION] yedek parçacılar tamircilere extra esnaf indirimi de yapıyor yani balataları 150 TL den daha uyguna alıyor hem kendi yaptığı işlemden hemde taktığı parçadan para kazanıyor ;)

Bence de yani daha ucuza alıyordur. internette 100 liraya kadar bosch marka ön fren takımı var honda civic uyumlu. Hayır bide yalan söylüyorlar karşıdakini saf zannedip. Dünya bir telefon kadar küçük artık.

Aracınız
Yazıda uzun gibi gelebilir ama işin özü belli balata takmadan önce güzelce temizlemek. saplamaları yağlamak, alt ve üstteki tutucu metalleri güzelce temizlemek. gereken yerlere balata temizleyici kullanmak. hidrolik kutu kapağını gevşetmek, yani istenen titizlik çok zor olmasa gerek. bakın izleyin youtube da yabancılar amatörce nasıl yapıyorlar. hem de gerçek zamanlı videolar 15-20 dakkada yapıyorlar. Yeterli takım taklavat olsa bende eyvallah etmem ama sonunda aldıracaklar bana takım taklavat o olacak.

Aracınız
Arkadaşlar Merhaba bugün honda bora ya 70000 km bakımına geldim ön balatalar değişimi geldiğini disklerinde tornalanması gerektiğini söylediler ( titreme vardı zaten) yanlız cok yüksek maliyeti var ön balatalar ve torna işlemi toplamda 660 tl (indirimli hali) malesef onayı verdim dışarıda belki daha ucuz maliyet cıkardı ama ses yaparmı toz cıkarıyor mu sertleşiyormu fren tutma eğilimi düşecekmi bunlar hepsi kafamda soru işareti idi İşlem can güvenliği olunca 3'e 5'e bakmıyoruz

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Kale balata kullanıyorum tavsiye ederim ses yok yalnız arka jantlar çok kirleniyor 10 bin km yi geçti

Geri