Civic FC5 Fren pedalı

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar selamlar.. 2,5 ay önce aldığım makyajlı fc5 aracım şu an 1800 km’de fakat dün fren pedalında garip bi titreme hissettim, şöyle ki; düşük hızlarda durmaya yakın ya da viraj dönerken frene ufak dokunduğumda sanki fren pedalı pas tutmuş da kademeli ve takılarak gidiyo gibi bi titreme gıdıklıyo gibi pıtpıt vuruyo(çok değil), bugün de denedim aynı sorun devam ediyo.. (yüksek hizlarda yok) yardım edecek ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Teşekkürler..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese merhaba;
Merak edenlar için, haftasonu arabayı fren pedalından gelen sesle ilgili zonguldak'daki servise götürdüm. Sıvı gresle yağladı. Ses kayboldu. İlerleyen zamanlarda inşallah tekrarlamaz. Bu arada benden önce 2021 civic 4000 km'de bir araçta da benzer sorun olmuş; o da yağlayınca geçmiş. Herkese keyifli sürüşler

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaslar selamlar.. 2,5 ay önce aldığım makyajlı fc5 aracım şu an 1800 km’de fakat dün fren pedalında garip bi titreme hissettim, şöyle ki; düşük hızlarda durmaya yakın ya da viraj dönerken frene ufak dokunduğumda sanki fren pedalı pas tutmuş da kademeli ve takılarak gidiyo gibi bi titreme gıdıklıyo gibi pıtpıt vuruyo(çok değil), bugün de denedim aynı sorun devam ediyo.. (yüksek hizlarda yok) yardım edecek ya da aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Teşekkürler..

Merhabalar bendede 2019 FC5 Exe var ve senin söylediğin durumlar ara ara benimde başıma geldi. Aracımda durmaya yakın zamanlarda senin dediğin durumla karşılaşıyordum. Yalnız daha sonradan durum için bir konuya dikkat ettim, aracı kullandığım anda hold brake(Bekletme) tuşu aktif olduğunda ara ara dediğin durum gibi frende bu durum yaşandığını fark ettim. Hold brake aktif olmadığı durumlarda yapmadığını gözlemledim. Çünkü tahminimce araç hold brake aktif olduğunda yavaşladığın anda durmaya yakın aracın kendisini bekleme moduna alacağını düşünmesinden dolayı yaptığını düşünmekteyim. Servislik bir durum olmadığını düşünüyorum kendi kanaatimce...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Herkese merhaba;
Merak edenlar için, haftasonu arabayı fren pedalından gelen sesle ilgili zonguldak'daki servise götürdüm. Sıvı gresle yağladı. Ses kayboldu. İlerleyen zamanlarda inşallah tekrarlamaz. Bu arada benden önce 2021 civic 4000 km'de bir araçta da benzer sorun olmuş; o da yağlayınca geçmiş. Herkese keyifli sürüşler
Bahsettiğiniz yağlama işleminin hangi bölgede olduğuyla ilgili bilginiz varmı?

Aracınız
Civic FC5 2020
Kabin içinde, fren pedalının üst kısmı. Bu arada ses eskisine göre azaldı, ama ilk frene basıldığında düşük hızlarda devam ediyor. Servisi aradım, plakayı aldılar, fabrikaya yazacaklar. Sonucu paylaşırım

Aracınız
Civic FC5 2021
arkadaslar dedıgım gıbı westınghouse parcası degıstı fakat 400 km sonra tekrar basladı cok ılgınctır kı aynı sorunu tekrar yasıyoruum tekrar servısle gorustum ıkı hafta sonra koltuk ıskeletımde degıscek yukarı asagı ayarı bozuldugu ıcın onu da degıscekler nelerle ugrasıyoruz sıfır arabada dımı? herneyse tekrar baktırıcam okadar araba kullandım hıcbır arabada basıma gelmeyenler geldı sonucu tekrar yazarım buraya

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu sorunu yaşayanlar içinde en tecrübeli sizsiniz. Sonuç hakkında buradan bizleri de bilgilendirirseniz çok sevinirim, çok makbule geçer. Benim araba içinde fabrikayla görüşeceklerini söylediler, muhtemelen "westinghouse" değişmeyi teklif edecekler. Sizde sorun tekrarladıysa çok muhtemel bizde de sonuç aynısı olacak. Siz sonucu paylaşırsanız gereksiz parça değişimi olmamış olur. Paylaştığınız için teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba. Fren pedalındaki ayni sorun bende de var. "Thracian.tr " parça değişimiyle çözmüş. Siz hallettiniz mi? Paylasirsaniz sevinirim
Bende bariz bir tırtık sesi veya hissi yoktu. Pedal normalde sünger hissi vermesi gerekirken takıla takıla gidiyordu ama basınca duruyordu. Yani takılma frenlemeyi etkileyecek kadar değildi. Serviste ustayı ikna etmek zor oldu ama iki üç başka arabaya bakınca o da fark etti. Fren pedalının direksiyon altındaki bağlantı yerine plastik bakım ürünü gibi bi şey sıktılar büyük oranda azaldı. On bin bakımda tekrar sıktıracağım

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba;
Merak eden arkadaşlar için bugün fren sesiyle ilgili arabayı servise bıraktım (Ersavaş/Zonguldak). Sağolsun servisteki arkadaşlar (İdris Usta) çok ilgilendi. Hatta diğer şehirlerdeki servislerdeki ustalarla da görüşmüş. Pedalı içerden tekrar yağladılar. Bu ses normal bir sesmiş. İçerideki yaydan geliyormuş. Zaman içinde yay eskidikçe ses de kesilecekmiş. "Thracian" isimli arkadaş da zaten parça değişimi sonrası sesin tekrar olduğunu söylemişti. Yani parçada herhangi bir sorun yok, ses normal bir ses. Keyifli sürüşler...

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaslar aracım 31000 oldu 1800 km de yasadigim fren pedalindaki titreme sorunum ciddi oranda kendi kendine azaldi.. ben bu titremeyi ilk diskler biraz sicakken arabayi yikattigimda yikamadan sonra hissetmistim sanki diskler cok az da olsa deforme oldugundan oyle oldu.. cunku araci ilk calistirip giderken o titreme frene bastigimda yoktu fakat diskler biraz isinip 10 dk sonra falan basliyodu.. su an en aza indi ya da alistim bilemiyorum.. yasayan herkese gecmis olsun umarim cozum bulursunuz..

Geri