Frenlerken titreme

kara82

0
Aracınız
2013 model 47000 km'de olan eco lpgli otomatik aracim frenleme esnasinda titreme yapiyor, son zamanlarda da titreme arttı gibi. 2 ay once arka balatalar serviste degismisti, sorun disklerde olsa gerek, eger oyleyse ne kadara mal olur

Bende 2013 model 20000 kmde titreme ve ugultu var.Serrvise gittim sorun kullanıcı hatasıymış balata ve diskler degişicek dediler.Bundan önce 2011 model aracımda aynı sorun olmuştu garantden degiştiler.Şimdi bu aracların hepsinde var neden biz cebimizden para verip yaptırıyoruz anlaşılan kronik sorun .

kara82

0
Aracınız
Disklerde bozulma varsa gozle gorunur sekilde mi oluyor acaba? Bir de bir sure yaptirmasak fren mesafesi gibi veya daha ciddi sorunlara sebep olur mu

Trust

0
Aracınız
Diskler sizlere ömür garantiden değişmek zorundalar tecrübe ile sabit.
Ama önce torna yaparlar olmaz ise değişim.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi ben geçen hafta gittim.Garantiye girmiyecegin ücretli olarak degiştiriyoruz dedi.Hatta 2013 model ve 15000 kmde olan bir aracın forumu elinde ve aynı şikayetten dolayı ücretli olarak degiştiyoruz dedi.Herhangi bir şey olurmu dedim bir şey olmayacağın söylediler.2 sene önce 2011 model arabamı aynı sorundan götürdüm disk ve balatalar garantiden degişti.Direksiyonda soyulma vardı onun fotografını çekip honda ye yolladılar.

Trust

0
Aracınız
Abi ben geçen hafta gittim.Garantiye girmiyecegin ücretli olarak degiştiriyoruz dedi.Hatta 2013 model ve 15000 kmde olan bir aracın forumu elinde ve aynı şikayetten dolayı ücretli olarak degiştiyoruz dedi.Herhangi bir şey olurmu dedim bir şey olmayacağın söylediler.2 sene önce 2011 model arabamı aynı sorundan götürdüm disk ve balatalar garantiden degişti.Direksiyonda soyulma vardı onun fotografını çekip honda ye yolladılar.
Kullanıcı hatası deyip çıkıyorlar işin içinden ben fd6 3 yıllık garantisi bitmeye 1 gün kala değişmiştim 2013 yılında gerçekten ayıp ediyorlar.2 yılda ne değişti anlamak mümkün değil.

rok206

0
Aracınız
disklerde gözle görülür bir sorun olmaz.sogukkan diskleri elinizle yukari aşagı elleyin.tırtıklı oluyorsa diskler torna ile düzeltirir.zaten gözle görülen bir yamukluk varsa disk zaten direk çöp.disklerde yamukluk olmasının en büyük sebebi dıskler sıcakken soguk suyla araç yıkanmasıdır.diskler daha erken bozuluyor.yuksek hızlarda fren yapınca titreme sanki direksiyon kontrolunu kaybetme gibi hissi verir.ama bunun yani sira jantlardaki yamukluk veya rot-balans iyi yapılmamissada titreme yapar.diskler garantiye girer mi konusuna girince 11 yıldır aaraç kullaniyorum.hiç disk değiştirme kısmetim olmadi :) o konu hakkında bilgim yok. araça zarar verme konusunuda söyle özetlim.Allah korusun yuksek hızda sert fren yapmak gerektiginde küçük bir anlık hata direksiyon hakimiyetine kaybetmenize yol açar.ama ben dikkatli olurum derseniz çok büyük zarari yok araca.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam bu durum genelde diskler sıcakken şu tutma gibi hal değişimi ile oluyor. Mesela aracı uzun süre kullandıktan sonra yıkamacı disklere su tutarsa hal değişimi olur ve disk fiziksel olarak deforme olur. O yüzden ya disklere su tutturmayın ya da soğukken yıkama yaptırın veya yapın. Kullanıcı kitabına bakmak lazım yazmıyorsa da değiştirmeleri lazım. Kullanıcı hatası ne demek araba kullanmayı mı bilmiyor millet. Oldu olacak satarken sınava tabi tutsunlar

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri