Garanti dışı kalmış araç alınır mı?

hilmi

0

baki

0
Evet arkadaşlar muafiyet hakkı diye bişey vara şartları sağlayan servislerde bakımını yaptığınız zaman Arac garanti dışı kalmıyor. Garanti dışı kalıyor diyen servislerin tuzağı başkada bişey deyil periyodik bakım 1200 veya 1300 den aşağı demiyorlar ama bu şartlara uyan servisler 300 veya 400 TL ye yaptırabiliyorsunuz şahsen ben öğle yaptım örnek bosch oto servisinde yaptırıyorum.

F3211 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Evet arkadaşlar muafiyet hakkı diye bişey vara şartları sağlayan servislerde bakımını yaptığınız zaman Arac garanti dışı kalmıyor. Garanti dışı kalıyor diyen servislerin tuzağı başkada bişey deyil periyodik bakım 1200 veya 1300 den aşağı demiyorlar ama bu şartlara uyan servisler 300 veya 400 TL ye yaptırabiliyorsunuz şahsen ben öğle yaptım örnek bosch oto servisinde yaptırıyorum.

F3211 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Mesut abinin videoyu ben de izledim fakat pratikte boyle olmaz bizim memlekette isler. Garantilik bi durum oldugunda servise gidersiniz bu parca orjinal degil der isin icinden cikar veya ustalik hatasi var garanti kapsamindan çıkmış kendi ustamiz olmadigi icin kabul etmiyoruz der.. Bunlar sadece suan aklima geldi, daha nice seyler olabilir. Kanuni olarak bir onlem alınmadık bu isin ucu açık kalır.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Türkiye de satılan tüm otomobillerde olduğu gibi yetkili servis de tüm periyodik bakımlarını görmemiş araç garantiden çıkıyor malesef.ayrica otomobillerin satış sonrası tüm garanti sözlesmelerinde bu bilgilendirme yapılıyor.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Herkes bilip bilmeden sallamış. Hepinizi kandırıyor Servisler beyler. 2007 yılında çıkan bir kanun ile Hizmet yeterlilik belgesi olan her servis bakımı garantiyi bozamaz. Garantiyi bozan servisin alnını karışlarım. Servisini kapattırırım. Bu ülkede Hukuk devleti ve lütfen herkes hakkını arasın. Garanti dışı kalmış dedikleri an yazılı olarak belge isteyin. Sonra Tüketici haklarına gidin bakalım servis sizi yalvar yakar nasıl arıyor. Lütfen Kandırılmayın. Lütfen kandırılmayın. Unutmayın ki servis bakımı dediğiniz sarf parçaların değişimi. Sarf parça değişimi garanti dışı olmasına sebeb değildir

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Herkes bilip bilmeden sallamış. Hepinizi kandırıyor Servisler beyler. 2007 yılında çıkan bir kanun ile Hizmet yeterlilik belgesi olan her servis bakımı garantiyi bozamaz. Garantiyi bozan servisin alnını karışlarım. Servisini kapattırırım. Bu ülkede Hukuk devleti ve lütfen herkes hakkını arasın. Garanti dışı kalmış dedikleri an yazılı olarak belge isteyin. Sonra Tüketici haklarına gidin bakalım servis sizi yalvar yakar nasıl arıyor. Lütfen Kandırılmayın. Lütfen kandırılmayın. Unutmayın ki servis bakımı dediğiniz sarf parçaların değişimi. Sarf parça değişimi garanti dışı olmasına sebeb değildir

Böyle bir durum ile karşılaştınız mı tecrübeniz var mı?

Geri