Garantinin faydasini gorenler

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhabalar,

Hondanin bize sagladigi 6 yil 150k garanti sebebi ile yüksek servis fiyatlarini sineye cekmek zorunda kalıyoruz.

Şuan bir problem yokken harcadigimiz bu paranin karsiliginda, basimiza gelecek ilk aksaklikta "kullanici hatasi" cevabini alma endişesi var bende.

Bu nedenle aramizda iyiki garantiyi bozdurmadim faydasini gördüm diyenler varsa bizimle nasil bir fayda sagladigini paylasabilir mi? Mesela sanzuman arızalandı, servis tik degistirdi diyen?

Ya da kullanici hatasi olmasına ragmen müşteri memnuniyeti kapsaminda garantiden fayda saglayan var mi?

Tabiki koruyucu bakim acisindan ve servislerin 'isin ehli' olmasindan dolayi aracimizi guvenle kullaniyoruz fakat, her talepte duvara carpacaksak özel servislere yonelme konusunu dusunmemiz lazim.

Konularin icinde benzer hususlar var fakat bir baslik altinda goremedigim icin bu konuyu actim.

Yorumlarınızı bekliyorum.. Iyi forumlar

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu konu benimde kafamda, özellikle arkadaşlarımızın servis tecrübelerinde sıkça "Kullanıcı hatası" reddi yemesi beni düşündürüyor. Ama bir yandan da servis işin ehli kullandıkları yağdır parçadır orjinal ve ayrıca aracı satarken full servis bakımlı olması bir avantajda sağlar buda ayrı.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Servisler gerçekten çok pahalı 6 yıl boyunca gitmek masrafı arttırıyor. Her servisin verdiği tepki aynı olmuyor insanların tutumu servisin bir işi yapmasında etkili oluyor. Bazı kişiler sorunlarını kavga boyutuna çevirip haklı durumdan haksız duruma düşebiliyor bazen de servisler işgüzarlık yapabiliyor.
Benim multimedya ekranının içine toz girmişti bir serviste sorduğumda kullanıcı hatası tarzında konuşuldu başka serviste garanti onayı verildi değişti. Değeri 5000 tl imiş böyle şeylerde avantajlı oluyor gerçekten.

Aracınız
Civic FC5 2018
Şu bir gerçek ki servis bakımlı araç hem bir tık daha yüksek fiyata hem de daha hızlı satılıyor. Bunu kimse inkar edemez sanırım. Servisler çoğu durumda kullanıcı hatası diyebiliyor fakat servisle arayı iyi tutunca yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu yüzden garanti bozmak mantıklı gelmiyor bana. Arkadaşın dediği gibi bir durum olsa zaten o aradaki farkı çıkarmış oluyorsunuz.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Şu bir gerçek ki servis bakımlı araç hem bir tık daha yüksek fiyata hem de daha hızlı satılıyor. Bunu kimse inkar edemez sanırım. Servisler çoğu durumda kullanıcı hatası diyebiliyor fakat servisle arayı iyi tutunca yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu yüzden garanti bozmak mantıklı gelmiyor bana. Arkadaşın dediği gibi bir durum olsa zaten o aradaki farkı çıkarmış oluyorsunuz.

Yoruma katılıyorum da şu 40 bin bakımına 2000 tl üstü demeseydiler iyiydi :)

Aracınız
Civic FC5 2017
sürücü koltuğumun yükseklik ayarında sıkıntı vardı. yukarı çıkarıyor ama aşağıya indirmiyordu. daha doğrusu çok zor yani çatır çutur sesler çıkararak iniyordu. garantiden koltuk iskeleti değişti.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkası 2-3 yıl öncesine kadar bu kadar yüksek değildi fiyatlar. Motor yağımı da kendim götürüp polen filtresini kendim değiştirdiğim içinde garanti devamı ile birlikte bakım ciddi mantıklı kalıyordu ancak FC5 ile itibaren 40binde ağır bakım denen saçmalık ortaya çıktı. Önceki kasalarda böyle bir yaklaşım hiç yoktu.
Kendi adıma FB7de,
- Anahtar logosunu değiştirttim.
- Araçta bir anda kendiliğinden LPGden atma durumu ortaya çıktı, komple tesisat kontrol edildi, dirence neden olan kablolar tespit edilip düzeltildi. Meşhur silkelemeyi kontrol ettirdim ama en sonunda motorun çalışma prensibine bağlı olduğunu kabul edip mevcut durumla devam ediyorum.
- Sağ ön kapıdan zırıltı sesi geliyordu, döşemenin içine sünger koydurdum, bu vesile ile kapı döşemelerinin nasıl söküleceğini iyice kavramış oldum ;) Sonrasında kendim izolasyon yaptım zaten (y)
- Aracımda LPG modülü ve stepne sabitleme aparatı yoktu, bunları taktırdım hatta LPG modülü bakım sonrası garantiden bir kere değişti.
- Aracın şöför paspas kısmında kışın ıslaklık oluşuyordu, sol ön çamurluk arkasında kabloların araç içine girdiği bölgedeki koruma parçası takılı değilmiş, onu taktılar ve ıslaklık sorunu şimdilik tekrarlamadı.
Şimdilik başka bir durumla karşılaşmadım gibi, inş ilerde de başka bir arıza çıkmaz :geek:

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
:confused:Müşteri:Merhaba
:)Servis: Hoşgeldiniz
:confused:Müşteri: Benim aracımda bi problem...
:cool:Servis: Kullanıcı hatası.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bir arabayi en az 60 bine kadar kullaniyoruz 6 bakim yapiyor. Ozel ile servis arasinda en az yari yariya fark oldugunu dusunursek satista yapilacak 1-2 bin tl fark bize kâr mi olur zarar mi diye de dusunmek lazim.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Geri