Geçmeyen Fakir karışım hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FB7 2012
Reaktif carbon yaptırdım yaptırdım sonra herşey bitti araçta herşey negatif LPG de teklemeye başladı araç yakıt sarfiyatı arttı şehir içinde yolbilgisayarı 11.8 gösteriyor önceleri 6 civarındaydı şehir içi 35 lt LPG ile 300 km yapıyorum bazen 1 litre LPG ile 6 km yapıyor ,LPG filtre değişti ayarları tm ama değişik km lerde motor arıza ışıgı yanmaya başladı cihazda fakir karışım gösteriyor başka hata yok çekiş düşük sarfiyat yüksek yani devir 2500ikrn yb daki o gösterge en sona dayanıyor o yüzden yakıt tüketimi çok gösteriyor oksijen sensörü normal deniyor anlamlandıramadım başına bu tip olay gelen var mı 2012 fb7 subab ayarıda yapıldı yer kırıkkale yardım bilgi

Son düzenleme:
Çözüm
Bugün ki işlem LPG ecoyu sil baştan yeniden programladılar basıncı yüksek dedi, yüksek diyen şahıs daha öncede düşük deyip kendi yükseltmişti 🤣 sen yükselttin dedim kabul etmedi uzatmayım şimdilik yakıt değeri 6 lara düştü depoyu fulledim bakalım arıza ışığı yanar yanmaz yine burda paylaşırım girdiğim yer brc nin yetkili servisi eline tornavida cihaz alana bu yetki belgesi nadıl veriliyor anlamıyorum
Hocam asıl problem LPG kaynaklı usta problemi ise konu başlığı değişir.
Burda konuştuklarımız ihtimaller dahilinde.
İlk olarak işinin ehli bir motor ustası aracın benzinde sağlıklı çalışıp çalışmadığını, elektronik veya mekanik bir arıza olmadığına kanaat getirecek. Arıza varsa onarımını yapacak.

Ondan sonra LPG ci de aynı sekilde kontrollerini yaparak arızalı parça varsa değişim sağlayıp, ardından iyi bir yol ayarı yapacak.
Baştarafı okumadınız sanırım kardeşim,motor ustası değişimleri yaptı buji, boğazkelebeği temizliği adaptasyon havafiltre körüğü yırtıkmış onu değiştirdi motor ustası aynı zamanda araçlara yazılım atan biri k.kake için tanınan bilinen iyi olduğu söylenilen biri, log diye göre enjektörlerde sorun yok bakımı yapıldı filtreler 15 gün statla iki defa değişti 5 defa motor ışığı arıza verdi 5 ise fakşr karışım 2si sadece rolantide fakir soru AFR bu işi net çözermi fakir karışımda kullanan varmı bunu bir zararı var mı, hani önce ford vardı fordcular bunun lpg de normal olduğunu söylüyordular Ford'un göstergeleri mekanikti ve eski modeldi bu civic için de kullanılsa sorum yaparmı bu şeklide civic kullanan varmı

Baştarafı okumadınız sanırım kardeşim,motor ustası değişimleri yaptı buji, boğazkelebeği temizliği adaptasyon havafiltre körüğü yırtıkmış onu değiştirdi motor ustası aynı zamanda araçlara yazılım atan biri k.kake için tanınan bilinen iyi olduğu söylenilen biri, log diye göre enjektörlerde sorun yok bakımı yapıldı filtreler 15 gün statla iki defa değişti 5 defa motor ışığı arıza verdi 5 ise fakşr karışım 2si sadece rolantide fakir soru AFR bu işi net çözermi fakir karışımda kullanan varmı bunu bir zararı var mı, hani önce ford vardı fordcular bunun lpg de normal olduğunu söylüyordular Ford'un göstergeleri mekanikti ve eski modeldi bu civic için de kullanılsa sorum yaparmı bu şeklide civic kullanan varmı

- Forumumuzda aracı ile sorun yaşayan üyelerimizin sorunlarının çözülmesi için tecrübe ve bilgilerimiz doğrultusunda çeşitli tavsiyelerde bulunuyoruz.

-Günlük iş hayatının yoğunluğu arasında çözüm üretmeye çalışıyorum. Her mesajınızı takip edemeyebilirim.

-Motor mekanik olarak bir sorun yoksa ve LPG sisteminde de bir sorun yoksa iyi bir LPG yol ayarı ile sorun çözülür.

Buna ister AFR ayarı diyin, ister LTFT-STFT sürelerinin ayarlanması diyin, ister lambda değerine göre yapılan ayar diyin, ister yol ayarı diyin hepsi aynı kapıya çıkıyor.

LPG ayarı düzgün yapıldıktan sonra aracta herhangi bir zarar oluşmaz.

Uzun süre fakirde kullanmak motor sıcaklığını artıracağı için subaplara bujilere vs. Birçok parçaya zarar verecektir.

Siz sorunu burada çözmeye çalışıyorsunuz.
İyi bir LPG'ciye gidin.

Honda'da LPGde arıza ışığı normalde yanmaz, o forddaki olayı Honda'da olmaz. Fakir karışımda uzun vadede tabiki zararı olur.
Bence aynı ustaya gidip sorun aynen devam ediyorsa aracı farklı yerlere gösterin.

- Forumumuzda aracı ile sorun yaşayan üyelerimizin sorunlarının çözülmesi için tecrübe ve bilgilerimiz doğrultusunda çeşitli tavsiyelerde bulunuyoruz.

-Günlük iş hayatının yoğunluğu arasında çözüm üretmeye çalışıyorum. Her mesajınızı takip edemeyebilirim.

-Motor mekanik olarak bir sorun yoksa ve LPG sisteminde de bir sorun yoksa iyi bir LPG yol ayarı ile sorun çözülür.

Buna ister AFR ayarı diyin, ister LTFT-STFT sürelerinin ayarlanması diyin, ister lambda değerine göre yapılan ayar diyin, ister yol ayarı diyin hepsi aynı kapıya çıkıyor.

LPG ayarı düzgün yapıldıktan sonra aracta herhangi bir zarar oluşmaz.

Uzun süre fakirde kullanmak motor sıcaklığını artıracağı için subaplara bujilere vs. Birçok parçaya zarar verecektir.

Siz sorunu burada çözmeye çalışıyorsunuz.
İyi bir LPG'ciye gidin.
Kardeşim burası forum bölümü burda tamir edilmeyeceğini biliyorum bune tepkidir yönetici olman fırca atacağın anlamına gelmiyor haddini aşma lütfen yaşadığımız sorunu dile getiriyoruz ilerde belki başkasına ışık tutar diye üyelerine karşı daha sabırlı ve sakın ol dahada yorum yapmam

Kardeşim burası forum bölümü burda tamir edilmeyeceğini biliyorum bune tepkidir yönetici olman fırca atacağın anlamına gelmiyor haddini aşma lütfen yaşadığımız sorunu dile getiriyoruz ilerde belki başkasına ışık tutar diye üyelerine karşı daha sabırlı ve sakın ol dahada yorum yapmam
Birincisi yazılanları dikkatli okuyun.
Yaşını bilmediğiniz insanlara kardeşim diye hitap etmeyin.
Ben size fırça atmıyorum.
Attığım tüm mesajları okursanız cevaplarımın sorununuzun çözümüne yönelik olduğunu ve size fayda sağlayacak şekilde olduğunu anlamış olmanız lazım. Herkes haddini biliyor. Sizin de bilmenizde fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri