Gergi Kütüğü Fd6

Tayhaf

0
Herkese iyi günler, geçenlerde gergi kütüğünden sürtme sesi geldi bir süre . Daha sonra geçti. Sürtme sesi gelmeden önce aracı 3-4 gün hiç kullanmamıştım. Araç bir süre çalıştıktan sonra ses gitti. Ustama götürdüm ve gergi kütüğü deki amortisörin ses çıkardığını söyledi. Uzun süre kullanılmadan sonra amortisör deki yağ çökmüş.
Aracım 2010 otomatik ve 173 bin km de. Daha önce gergi kayışı değiştirdim.
Daha önce böyle bir problem yaşayan varmı?
Gergi kütüğünu değiştiren varmı?
Şuanda ses yok ama ileride bana sıkıntı çıkarır mı?
Teşekkür ederim.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Herkese iyi günler, geçenlerde gergi kütüğünden sürtme sesi geldi bir süre . Daha sonra geçti. Sürtme sesi gelmeden önce aracı 3-4 gün hiç kullanmamıştım. Araç bir süre çalıştıktan sonra ses gitti. Ustama götürdüm ve gergi kütüğü deki amortisörin ses çıkardığını söyledi. Uzun süre kullanılmadan sonra amortisör deki yağ çökmüş.
Aracım 2010 otomatik ve 173 bin km de. Daha önce gergi kayışı değiştirdim.
Daha önce böyle bir problem yaşayan varmı?
Gergi kütüğünu değiştiren varmı?
Şuanda ses yok ama ileride bana sıkıntı çıkarır mı?
Teşekkür ederim.

Gergi kütüğünüz iyi bile dayanmış. Normalde dahaberken kilometrelerde değiştiren bir sürü kişi var. Ben de dahil. Gergi kütüğünden sürekli ses gelip, tam bozulana kadar devam edebilirsiniz. Araca bir zararı yok, ses yapma dışında diye biliyorum.

Tayhaf

0
Gergi kütüğünüz iyi bile dayanmış. Normalde dahaberken kilometrelerde değiştiren bir sürü kişi var. Ben de dahil. Gergi kütüğünden sürekli ses gelip, tam bozulana kadar devam edebilirsiniz. Araca bir zararı yok, ses yapma dışında diye biliyorum.
Cevabınız için teşekkür ederim. Sizin değiştirme sebebiniz sesten rahatsız olmanız mıydı. Değiştirdikten sonra sorunlar çözüldü mü.

Geri