Geriye alınca gelen vuruntu sesi

Omer42

0
Arkadaşlar araç otomatik.. geri vitese alınca bi vuruntu sesi olmaya başladı.. taakk die.. sizce neden olabilir başına gelen var mı hiç

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Arkadaşlar araç otomatik.. geri vitese alınca bi vuruntu sesi olmaya başladı.. taakk die.. sizce neden olabilir başına gelen var mı hiç

Şunlara bi göz at istersen

Geri viteste ugultu
https://www.civictr.com/showthread.php?t=8039
Titreme
https://www.civictr.com/showthread.php?t=9376
CVT şanzuman kalışta titreme..
https://www.civictr.com/showthread.php?t=9676

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Üstadım eğer yokuş aşağı veya yukarı çıkarken yapıyor ise bu ses normaldir. Sesi duymamak için geri vitese almadan önce frene tam basmak ve 2 sn kadar bekleyin aynı şeyi d ye alırken de yaparsanız sesi duymayacağınızı düşünüyorum. Kazasız günler

Omer42

0
Üstadım eğer yokuş aşağı veya yukarı çıkarken yapıyor ise bu ses normaldir. Sesi duymamak için geri vitese almadan önce frene tam basmak ve 2 sn kadar bekleyin aynı şeyi d ye alırken de yaparsanız sesi duymayacağınızı düşünüyorum. Kazasız günler

Üstad teşekkür ediorm.. deneyecem.. az önce de aracı p den d ye alırken devir yükseldi kendiliginden.. biraz hızlı alınca öyle yapior sanırım.. sanzimana zarar vermemisizdir demi böyle yaparak ?

Üstad teşekkür ediorm.. deneyecem.. az önce de aracı p den d ye alırken devir yükseldi kendiliginden.. biraz hızlı alınca öyle yapior sanırım.. sanzimana zarar vermemisizdir demi böyle yaparak ?

Yok üstadım şanzımana zarar geldiğini düşünmüyorum ama yine de ustaya göstermenizde fayda vardır

Aracınız
Park ederken frene bas N ye al el frenini çek biraz bekle sonra P ye al.Sabah aynı ses çıkmayacaktır muhtemelen..

Biraz bekle değilde fenden ayağını çek olcaktı.
Bende alışkanlık oldu düz yolda bile P ye almadan el freni fren P yapıyorum

Ad Soyad
Hüseyin
Aracınız
Honda HRV
Şanzuman kavramasindan geliyor nedeni düz yolda bile olsa hafif boşluk varsa direk d den p ye alınca bu ses gelir zararı bence çok var el frenini çekmeyince araç yükü otomatik olarak şanzımana biner ama el freni çekilince dört tekerde frenleme olur şanzıman yükü minimun da kalir arkadaşlar da bahsetmiş ben düz de egimli yer de farketmeden d den n ye sonra el freni sonra p ye atiyorum

SM-A530F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri