Göçük mağdurları buluşması

sezgi

0
Benim anlamadigim, halen ayipli malin satilmasina ses cikmazken, (hadi var sayalim saygisizlik yaptik) bizim tavrin bu kadar gundeme gelmesi.

Hukuk yoluyla hak ariyoruz tabiki. Ama o zaman da bayi de bize zorluk cikarmadan hukuk yoluna basvursaydi. Bayi bizi itip kakmaya, bagirip cagirmaya hakli. Ama biz bagirinca, bagirmayin hukuga mi gidin diyorsunuz. Bayi de o zaman cekilseydi kenara polis cagirsaydi, dava acsaydi.

Ben olaylara bakisinizda tek yonluluk goruyorum. Bu da belki yanlistir ama cikarimim.

Lenovo P1a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben şimdi şunu merak ettim bu fc5 in güvenlik testleri yapılıp yayınlandı mı Euro Ncap ve bir amerikan şirketi ayrıca yapıyordu.

Aracınız
Benim anlamadigim, halen ayipli malin satilmasina ses cikmazken, (hadi var sayalim saygisizlik yaptik) bizim tavrin bu kadar gundeme gelmesi.

Hukuk yoluyla hak ariyoruz tabiki. Ama o zaman da bayi de bize zorluk cikarmadan hukuk yoluna basvursaydi. Bayi bizi itip kakmaya, bagirip cagirmaya hakli. Ama biz bagirinca, bagirmayin hukuga mi gidin diyorsunuz. Bayi de o zaman cekilseydi kenara polis cagirsaydi, dava acsaydi.

Ben olaylara bakisinizda tek yonluluk goruyorum. Bu da belki yanlistir ama cikarimim.

Ben sizi haklı görüyorum ve destekliyorum. Ama niye ;
1- Bizim ülkemizde yapılan yanlışı kabul edip, özür dileyip düzeltmek ve mağdur olan insanların mağduriyetini gidermek en büyük günah olarak görülüyor. Bu hem şahıslar hem kurumlar için geçerli
2- Bu kadar insan bi konudan şikayet ediyor koskoca firma bi resmi açıklama yapmıyor insanları rahatlatmıyor. Hala youtube da video çekenlere ilgileniyoruz diyorlar oda video çekip aktarıyor. Sen kendi müşterinle neden muhatap olmuyorsun anlamıyorum.
3- Araçta sıkıntı halen devam ediyor ama ilkeli etik davranış diye bişeyden eser yok hala aynı aracı insanları kandırarak satmaya devam ediyorlar.
4- Sizin yerinize kendimi koyuyorum. İnsanı araçta sorun olması değil bu davranışlar delirtir, ben olsam kabul edemem arkadaş gözümün içine baka baka yalan söylenemez. Bu durumun araç sahiplerine yaşattığı stresi birazda onlar yaşasınlar kimseyi kandırmasınlar .
5- Şiddete başvurulmadığı sürece bu firmaya her şekilde davranmak müstehaktır.

sezgi

0
Ben şimdi şunu merak ettim bu fc5 in güvenlik testleri yapılıp yayınlandı mı Euro Ncap ve bir amerikan şirketi ayrıca yapıyordu.
Testleri yuruten firmalarla avukatim araciligi ile yazismaya basladik. Testlerde sifir araclar kullaniliyor bidligim kadariyla. Her ne kadar sifirlarda o bolgede problem olsa da cok yuzeydel kaliyor. Zamanla yolda gittikce esneme ve burulma oluyorsa tedt disi bir kosul olusur. Metal malzeme, daha dogrusu kati butun malzemeler, bukulup duzeltildikce mukavemet kaybina ugrar. Eger korktugum gibi sasede benzer bir seh oluyorsa bu guvenlik sorunu da olusturur. Suanda bindigim araca bu sebeple guvenemiyorum. Sanirim kazali bir aracta (yurt disi) c sutununun teki kopmus. Bagaj gezinmesi vs. De bir miktar sase guvensizligi veriyor bana. Bakalim olaylsr ne yone dogru gidecek.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Allah sabır ve kolaylık versin FC5 sahibi arkadaşlar. Bayilerden ve hondatr den mahkeme sonuçlanmadıkça destek çıkmayacağı kesin gibi gözüküyor . Bu yüzden haklı davanızı hukuksal platformda üst düzeyde tutmak gerekmekte. Olay kaporta meselesi olduğu için 65-70 bin araçta kesme biçme olayı her araçta 3 iş gününü bulur ve bütün servislerin kaporta kısmını kilitler. İş nereye varacak çok merak ediyorum.

Arkadaşlar bana kızacaklar biliyorum ama bende sadece şu video hakkında görüşümü belirtmek istiyorum. Mutluhan a giderek orada bağırıp çağırmanın hiç kimseye faydası olacağını düşünmüyorum.çünkü zaten mahkemeye müracaatlar yapıldı,bilirkişi raporları yazıldı ve davalar devam ediyor. Ayrıca oradaki sakallı bey geçen ay içerisinde honda şekerpınar fabrikasına davet edildilmiş.oradaki yetkililer ile görüşmüş ve konunun incelendiği hakkında kendisine bilgi verilmiş.Ayrıca sahibinden.com da satılık olan o beye ait olduğunu tahmin ettiğim aracın yayları kesilmiş,air süspansiyon takılmış,19 inçlik de jantlar takılmış. Şimdi honda dese ki sen bu arabanın ağırlık ve mukavemet noktalarına müdahale etmişsin araban garanti dışı diye ,ne olacak o zaman .
İlk günden beri Honda Türkiye nin bu konuda tepkisiz kalması,Türk insanına ciddi geri bildirimde bulunmayıp insanların aklı ile dalga geçmesini elbette kınıyorum. Tabiki de honda çok hata yaptı ve bunu düzeltmek zorunda. Ama bu şekilde olmaz. Orada 2000 tl maaş +prim ile çalışan adamın ne suçu var.ona da demişlerdir göçükler düzeltildi artık diye o da ne biliyorsa ona göre satıyordur. Haklıyken haksız duruma düşmeyin arkadaşlar.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sezgi

0
Arkadaşlar bana kızacaklar biliyorum ama bende sadece şu video hakkında görüşümü belirtmek istiyorum. Mutluhan a giderek orada bağırıp çağırmanın hiç kimseye faydası olacağını düşünmüyorum.çünkü zaten mahkemeye müracaatlar yapıldı,bilirkişi raporları yazıldı ve davalar devam ediyor. Ayrıca oradaki sakallı bey geçen ay içerisinde honda şekerpınar fabrikasına davet edildilmiş.oradaki yetkililer ile görüşmüş ve konunun incelendiği hakkında kendisine bilgi verilmiş.Ayrıca sahibinden.com da satılık olan o beye ait olduğunu tahmin ettiğim aracın yayları kesilmiş,air süspansiyon takılmış,19 inçlik de jantlar takılmış. Şimdi honda dese ki sen bu arabanın ağırlık ve mukavemet noktalarına müdahale etmişsin araban garanti dışı diye ,ne olacak o zaman .
İlk günden beri Honda Türkiye nin bu konuda tepkisiz kalması,Türk insanına ciddi geri bildirimde bulunmayıp insanların aklı ile dalga geçmesini elbette kınıyorum. Tabiki de honda çok hata yaptı ve bunu düzeltmek zorunda. Ama bu şekilde olmaz. Orada 2000 tl maaş +prim ile çalışan adamın ne suçu var.ona da demişlerdir göçükler düzeltildi artık diye o da ne biliyorsa ona göre satıyordur. Haklıyken haksız duruma düşmeyin arkadaşlar.

Merhaba. Evet bir miktar kizdim. Kendinizi hakli gordugunuz bazi konulsrda kismen haklisiniz. Ornegin oraya gidip bagirmak cagirmak. Video da gormeyi atladiginiz sey, bayiden iceri girince magdurlarin gordugu tavir. Problemler konusunda iplerin gerilmesine yol acan sey bayiler ve hondatr nin tutumu zaten. Ek olarak, dediginiz arac bahsettiginiz sakalli (muslum bey) kisinin. Kendisinin satmak gibi bir derdi yok. Arac konusunda almak isteyenlerle yaptigi yazismalari bizzat gordum. Aracta gocuk oldugunu belirtiyor. Satmaktan daha cok reklamvari bir hareket. Bunun yani sira honda bayisinin araci ondan alip, ustune masraflarini karsilayip yeni bir honda teklif ettigini belirtmisti. Yuzde yuz dogrulamak mumkun degil ama genel tavri itibari ile bana dogru izlenimini uyandiriyor. Ayrica, hadi diyelim muslum beyin arabada var, ben gibi aracin orjinalligini bozmayan binlerce aracta niye var? Ek olarak, hak yenmeden, 2bin maas alan calisandan bahsetmisiniz. Bu calisanlarin araclsr bilmem hangi aydan sonra duzeltildi diye yalan soyleterek satmasi mi etik? Bu ayipli urunleri alacak, 2kurus maasa talim vatandasin hakkini niye savunmuyorsunuz?

Dostum senin hakkını mahkeme verecek.Geri kalan bütün hareketler boş. Hondaya kızıp hıncını benden çıkartma. Satış temcilsine ne deniyorsa adamlar ona göre satış yapıyor. Vatandaşı savunmuyorum demişsin, nereden biliyorsun, bizim ailede kaç honda var,mahkemeye verdik mi, kaç kişiyi almaktan caydırdım nereden biliyorsun? Tanışıyor muyuz?

sezgi

0
Duman efendi, sizden hinc ciksrmiyorum. Ne hakaret ne ses yukseltme ne de tersleme vb. Bir tavrim yok. Satis temsilcisi ayipli mali satmak zorunda degil. Asker degil adamlar ki emre itaat etsin. Madem hukuktan konusuyoruz, mal ayipli satmiyorum desin, firma da isten cikartirsa is mahkemesine gitsin. O zaman hakli cikmaz mi? Niye her seyde bizim 4/4 luk davranmamiz gerekiyor onu anlamadim. Madem hukuktan konusuyoruz, halka acik bir satis mekanina gidip urunleri incelememizde ne skinti var? Gidip yalan soyleyerek mal mi kotuluyoruz? Goz gore gore bu kadar kolayca yalan soylenmesini ve insanlarin kandirilmasini ben anlamak istemiyorum. Mahkeme haricinde bayinin onunde gocuklu arac sergileme vs. Her seyi yapmaya calisacagim. Sonucta kendi aracimi bayinin onundeki sokaga parkedip uzerine pankart asmam yasal degil mi?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bakin bayideki adam uretim asamasini bilemez. Honda Turkiye ona derse ki biz sorunu cozduk siz de alicilara musterilere boyle diyin, adam onu demekle yukumlu cunku o bilemez neyin ne oldugunu. Bile bile yalan soylemek etik degil o konuda haklisiniz fakat ben sizin acinizdan soyledim. Vardayalim mahkemede hakli bulundunuz ama bu videodaki tavirlar goz onunde bulunduruldu tavirden dolayi daha dusuk bi geri donus alabilirsiniz. Suclular bile hal ve tavirden ceza indirimi aliyor oyle dusunun. Yani olan olmus ama sizin muhattabiniz bayi degil honda turkiye olmali doye dusunuyorum. Bayide satan adam size arac iadesi yapalim dese bile bunu honda turkiyeye kabul ettirmeden kendi cebinden vermek zorunda kalir. Hal boyleyken sizin de sabirli olmaniz gerek. Bu olay oyle ya da boyle sonuclanacak, umariz lehinize olur

iPhone cihazından CivicTR mobile app tarafından gönderildi.

Geri