Golf 7 vs Civic FB7

Ynt: Golf 7 vs Civic FB7

Bir söz vardır hocam; deveyi diken insanı ..ken :) doğuş bu politikayı uyguluyor bence :)
Bir araba için 3 ay beklemek akıl karı değil.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam o söz insanı öpen değil miydi :D

sk67a

0

1998 senesinde sifir kilometre VW Golf IV satin aldim. Manuel vites.
1 sene garanti verdi Dogus Oto. 2. vites kemikli geciyor diye
yetkili servis Rekor Otomotiv'e araci verdim. Sanzimani guzelce bir "ellediler".
2. Kopru uzerinde vites gecmez. Buyuk kaza tehlikesi atlattim.
Dogus'a gittim. "Hata sizde" dedim. "Farketmez; aracinizin 1 senelik garanti suresi bitti" dediler.
Sonra kulaktan kulaga oyununu oynadik. Ben Dogus'a, Dogus Almanya Wolfsburg VW Merkez'e,
Wolsburg Dogus'a, Dogus da bana.

"Sanslisiniz efennim; VW Wolfsburg merkez size "IYI NIYET" uygulayacak" dediler.
"Hayrola?" dedim. "O da ne ola?"

"Efennim; yeni sanzimanin %30 bedelini siz odeyeceksiniz".

Anaa. O tarihte eski para ile 1.5 milyar lira. Daha fazla masraf olsa aracin anahtarini onlara birakip, yaya olarak yoluma devam edecektim.

"Peki, o zaman, hemen baslayin" dedim. Caresizligin dik alasi.

"Ama efennim, hemen baslamamiz mumkun degil; elimizde sanziman yok; bugun siparis edersek 2-3 ay icinde elimize ulasir".

Evet, 2 ay surdu. Kar, kis, soguk bir mevsim. Arabasiz kaldim.

Yolda yururken Dogus oto showroom gorunce, karsi kaldirima geciyorum; soyle duvara yaslana yaslana yuruyorum.
Guvenlik mesafesi olarak en az 100 metre birakiyorum.

Haydi iyi surusler. VW sahiplerine bol sans. Umarim onlarin basina gelmez.

Rast gele.

Hayirli isler, bol gunesler.
Tıkır tıkır calisan sanzimanli surusler.

:driver:

[quote author=NoFeaR link=topic=718.msg12217#msg12217 date=1410636624]
Hocam o söz insanı öpen değil miydi :D
[/quote]
Turgut hocam , Sami beyin bu yaşadığını hatırlayarak o sözü modifiye ettim :)

Hala anlamam insanların bir araba için 3 ay beklemelerini.

Eskiden Tofaş almak için bir yıl önceden arabaya yazılırdı millet ; vw nin yaptığı da buna benziyor.

Vw leri beğeniyorum ama abartıldığı kadar da premium marka değil bunu anlamak gerek :)

@NoFeaR @sk67a

Sent from my iPad using Tapatalk

sk67a

0

Milletimizin bu inanmasi guc VW aski, Dogus Oto'nun medyaya pompaladigi onca reklam parasinin bir eseridir.

aklıma fight clup geldi. efsane filmde bahsedilen biz sadece reklamlarda görüp özendirildiğimiz şeyi istemeye mahkum edildik gibi bişeydi ey gibi edwardlar nortonlar bradler pitler

[quote author=dr.ersoy link=topic=718.msg12301#msg12301 date=1410726015]
aklıma fight clup geldi. efsane filmde bahsedilen biz sadece reklamlarda görüp özendirildiğimiz şeyi istemeye mahkum edildik gibi bişeydi ey gibi edwardlar nortonlar bradler pitler
[/quote]

Son yaptığım düşük yakıt tüketimini VW severler ve Mazda 3 forumlarina da ekledim Mazda cılar nasıl yaptigimi sordu, Vosvos cular ise sen Bmw forumunda uğra demeye başladılar hemen :)

Trust

0
Aracınız

[quote author=Attila Khan link=topic=718.msg12306#msg12306 date=1410730238]
Son yaptığım düşük yakıt tüketimini VW severler ve Mazda 3 forumlarina da ekledim Mazda cılar nasıl yaptigimi sordu, Vosvos cular ise sen Bmw forumunda uğra demeye başladılar hemen :)
[/quote]
Buradan şunu anliyoruzki atilla hocam.
Çok şükürki bir çok forumdan ve kişilerden tecrubeliyiz.en azından az km yapıp doğru değerlerin bu şekilde olmayacağını biliyoruz .
Bilmeyenler ise cevap verip öğrenmeye çalışıyorlar.ve insanların durup dururken arabalarından soğumasına sebep oluyorsunuz yok yere

[quote author=avansis link=topic=718.msg12311#msg12311 date=1410731028]
Buradan şunu anliyoruzki atilla hocam.
Çok şükürki bir çok forumdan ve kişilerden tecrubeliyiz.en azından az km yapıp doğru değerlerin bu şekilde olmayacağını biliyoruz .
Bilmeyenler ise cevap verip öğrenmeye çalışıyorlar.ve insanların durup dururken arabalarından soğumasına sebep oluyorsunuz yok yere
[/quote]

İsmail Hocam, zaten amaçta VW culari uyandırıp Hondacı yapmak, Mazda zaten bizden sayılır adam 1.2 cc ile benim yakaladığım değeri yakalayamamis tabiki sinirlenecek hadi diyelim 3.2 lt / 100 km de geçici bir değer eee araci bugünde 200 km kullandim şuanda B Trip 4.8 lt ' de şimdi ne yapayım 6.8 lt de mi diyeyim :)

Trust

0
Aracınız

Sd verileri bana göre doğru olmayan veriler.yılda kaç kez SD cikiyoruzki.yarın okullar açılıyor 10 ltre olan yakıt ortalamam biliyorumki yarın 12 ltre ye dayanacak.yada sizin 4.8 olan verileriniz 8.0 ltreye çıkacak.civic de bir depoyu bitirin normal koşullarda yaptığınız hesapta göreceksiniz ki aracınız 10 ltre yada daha fazla yakmış.

Geri