? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

son 3 haftadır iş yerime artık sevisle gitmeye başladım. Aracımı sadece haftada 1 gün pazarları aileme giderken kullanıyorum.... Bu gidişle pazar günlerimizide elimizden alacaklar :D

Ben de servis kullanıyorum çoğunlukla.Aracı da eşim işe git gel için kullanıyor 30 km lik alanda.İş dışında biyere giderken de motorsiklet kullanıyorum. Ş.içi 3 litre yakan motorsiklet bile yoruyor artık ekonomik olarak

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ben de servis kullanıyorum çoğunlukla.Aracı da eşim işe git gel için kullanıyor 30 km lik alanda.İş dışında biyere giderken de motorsiklet kullanıyorum. Ş.içi 3 litre yakan motorsiklet bile yoruyor artık ekonomik olarak

elektirikli bisiklet düşünüyorum şehir içi angarya işlerim için.... şu nasıl ? Tabi zam yemiş orası ayrı....

elektirikli bisiklet düşünüyorum şehir içi angarya işlerim için.... şu nasıl ? Tabi zam yemiş orası ayrı....

Çok uzak biyere gitmeyecekseniz anadolu şehirlerinde işinizi görür.Büyükşehirler için verimsiz olabilir. Bunun yerine 100-125 cc 13-15 bin tl bandında 2.el bişey de alabilirsiniz.Geçtiğimiz aylarda yeğenime 50 cc aldık,Manisada yaşıyor.Şehrin başı sonu 10 km zaten her işini görüyor araç kullanımı şuan sıfır.Park derdiniz yok yakıt çok az arabaya göre,motorsiklet benim için zaman makinası istanbulda yaşadığım için.

Çok uzak biyere gitmeyecekseniz anadolu şehirlerinde işinizi görür.Büyükşehirler için verimsiz olabilir. Bunun yerine 100-125 cc 13-15 bin tl bandında 2.el bişey de alabilirsiniz.Geçtiğimiz aylarda yeğenime 50 cc aldık,Manisada yaşıyor.Şehrin başı sonu 10 km zaten her işini görüyor araç kullanımı şuan sıfır.Park derdiniz yok yakıt çok az arabaya göre,motorsiklet benim için zaman makinası istanbulda yaşadığım için.

Sadece B ehliyetim oldugu için böyle birşey düşünüyordum. Diğer türlüsü dediğiniz daha mantıklı ancak motor ehliyeti almak için uğraşmak istemiyorum

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

20/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

LPG Otogazda 45 KRŞ/LT

Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.
-epgis

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

20/11/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

LPG Otogazda 45 KRŞ/LT

Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.
-epgis
Hani bir laf var ya ; "Şaka gibi ama gerçek" diyecek söz bulamıyor insan sadece yazık diyorum.

Sizlerle bir düşüncemi paylaşmak istiyorum, LPG fiyatlarındaki benzine oranla çok yüksek artış hükümetin yeni bir politikası ile alakalı olabilir. Bu düşüncemin teyidini 2022de oluşacak akaryakıt artışlarını izleyerek yapabiliriz düşüncesindeyim.
Bildiğim kadarı ile hampetrolden en fazla üretilen yakıt benzin, şimdiye kadar benzin fiyatı özellikle yüksek tutularak ihracat yönlendiriliyordu ama LPGnin benzine ezici oranla yüksek seviyede kullanımı nedeniyle, ek ithalat gereksinimi oluşturup cari açık dengesini istediklerinden daha dengesiz hale getiriyor olabilir. Bu nedenle LPG/benzin kullanım dengesini değiştirmek adına LPG fiyatlarına zamlar yansıtılırken benzine aynı şekilde yansıtılmıyor.

Son düzenleme:
Bulunduğum yerde LPG 7.57 Türkiye'nin en pahalı LPG'sini almaya devam.

Geri