? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Neyse, en azından araba uzun zaman sonra benzine doyacak. :) Bu arada aklıma bir soru geldi, acaba yol bilgisayarı yakıt tüketimini nasıl ölçüyor bilen var mı? Lpg ve benzin kullanımında ölçümde bir fark olabilir mi?
> Yol bilgisayarı yakıt enjektörlerinin süresi ile zamanı oranlıyarak hesaplıyor diye biliyorum.
- Lpg için ise zaman ortaktır. Enjektör sürelerini ve birim yakıt miktarını her devirde yakalamak gerekiyor. Fabrikasyon değerlerine ne kadar yakın olur ise ölçüm oranı benzer aralıkta çıkar. Miktar olarak ise fazla çıkar.

Son düzenleme:

ywzckr

0
Yaşadığınız yer de çok önemli , ben istanbulda kullanıyorum çok büyük bir problem yaşamadım,tabi ki dikkat edip trafiği okumak ta önemli. İstanbulda çok fazla motorsiklet var hata yapanın ya aynasını alıyorlar ya büyük tepki gösteriyorlar.İnsanlar motorsikletlileri farketme aşamasına gelmiş artık. Ama memleketim olan manidasa gittiğimde de hiç motorla trafiğe çıkmıyorum :) bırakın motorsiklet kültürünü araç kültürü bile sinyalin icadından haberi olan çok az insan var. Böyle olunca da orada motorsiklet kullanmak büyük risk.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam istanbulda motorsiklet sadece kapalı garajda olur bence, polis arkadaşın motoru çaldılar bulunamadı kredisini anca bitirmiştir. İstanbul trafiğinde motorda zor iş ben en son birkaç sene önce mumya gibi kollar sargıda dolaşınca arada sırada scooter a biniyorum sadece. türkiyede kullanılacak en güzel şey elektrikli bisiklet gibime geliyor sigorta vb hiçbişey yok baya ucuz ulaşım maliyeti açısından. R25 bile 60 olmuş 18 e sıfır almıştık yaklaşık 4 yıl önce 2.5 yıl sonra sattık yazık valla o para etmez. Ama motor hastalıktır bulaşınca kolay kurtulunmuyor uzak durması tavsiyem düşünenlere.
@m2hamid hocam bataryan biterse bataryaya lityum pil döşeyenler var meslek haline getirmişler elektirikli bisiklet kullanan artınca onlardan daha uyguna halledebilirsin araştırırken görmüştüm.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Bundan alıp özgürce dolaşmak istiyorum.
Plakasız

Ekli dosyalar

• IMG_20211016_104712.jpg
    IMG_20211016_104712.jpg
    224.5 KB · Görüntüleme: 91
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu gün istanbul yolunda çoğu petrol istasyonunda rakamlar 8.00,8.02,8.08 civarındaydı bunun üzerine mi zam olacak acaba

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Dizelin benzinden pahalı olması normal mi? Dizel 8.2lere dayanmış, benzin 8.0lara.Screenshot_2021-10-19-11-06-47-996_com.opet.jpg

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri