hangi lpg

servis bana opet i onermisti ama bugune kadar cok az opet aldim. 13 bin km lik gecmisimde agirlik bp den yanaydi. Son donemlerde biraz biraz shell e dondum. Degisik forumlardan edindigim bilgiler cervesinde en az sikayet shell de var. aslinda cogunda ilk tercih shell olmasa da bir kisinin cok iyi dedigi, ilk tercihim dedigine bir kisi tam tersini diyor. Hal boyle olunca genelde ikinci ucuncu tercih olan shell, az sikayet okumam sebebiyle benim listemde ilk siralara cikti.

Bir de cep telefonuma surekli mesaj geliyor, lukoil diye bir yer var. Rusyanin buyuk firmalarindan biri, eski full istasyonlarini kullaniyorlar cogunlukla. Fiyat olarak cezbedici. Ornegin kampanya gunlerinde, bp de... Vs 2,8 civari olan gazi, 2,5-2,6 gibi fiyatlara verebiliyor. Bir kere aldim, ama alirken cok korktum. Birinci onunde sira vardi ve araclarin cogu eski model kus serisi, taunus gibi araclardi, benim civic mercedes gibi kaldi. Ikincisi ise depo attiktan sonra pompaci cok yogun oldugundan 5 dk sonra pompayi cikardi bu arada kucuk kucuk olsa da gaz alimi devam etti. Acaba samandira gibi seylere zarar verdi mi diye korktum. Menzil ve cekis olarak birsey fark etmedi.

Sizler lpg tercihinizi hangi firmadan yapiyorsunuz, ve lukoil hakkinda ne dusunuyorsunuz.

Onemli olan istasyondur, bunu biliyorum. Tercihim firmalarin islettigi istasyonlardir.

Trust

0
Aracınız
Ynt: hangi lpg

Valla ben hep shell alıyorum kimi zamam bp işe gidiş güzargahımda opet 2.37 den veriyo ama hiç almadım.
Yıllar evvel alpet diye bir şirket vardı benzinde lpgde çok iddialı indirimle veriyordu sonra kaçak yollarla bu hizmeti yaptıgı ortaya çıktı ve yakıtları hileliydi şimdi ise kaybolup gitti.

O zamandan beri ucuz yakıt gördügümde hep temkinliyim hiç samimi bulmuyorum dogrusu.tabi bu kalitesiz olacak anlamınada gelmiyor.

Yıllar önce opet sıradan bir firma iken kimse tanımaz iken böyle indirimli sattıgı günlerini hatırlıyorum eskiden bi shell bi bp vardı bu gruba şimdi opetde dahil oldu..
Kim kaliteli kim kalitesiz bilemiyoruzki ben şuana kadar bi po aldıgım lpgde çok az km yapmış idim o gün bugün po uzak duruyorum dogrusu.depoda 10 tl için risk etmek ne kadar dogru bilemiyorum dogrusu.

Yaşasın tapatalk!

[quote author=avansis link=topic=369.msg4188#msg4188 date=1399741953]
Valla ben hep shell alıyorum kimi zamam bp işe gidiş güzargahımda opet 2.37 den veriyo ama hiç almadım.
Yıllar evvel alpet diye bir şirket vardı benzinde lpgde çok iddialı indirimle veriyordu sonra kaçak yollarla bu hizmeti yaptıgı ortaya çıktı ve yakıtları hileliydi şimdi ise kaybolup gitti.

O zamandan beri ucuz yakıt gördügümde hep temkinliyim hiç samimi bulmuyorum dogrusu.tabi bu kalitesiz olacak anlamınada gelmiyor.

Yıllar önce opet sıradan bir firma iken kimse tanımaz iken böyle indirimli sattıgı günlerini hatırlıyorum eskiden bi shell bi bp vardı bu gruba şimdi opetde dahil oldu..
Kim kaliteli kim kalitesiz bilemiyoruzki ben şuana kadar bi po aldıgım lpgde çok az km yapmış idim o gün bugün po uzak duruyorum dogrusu.depoda 10 tl için risk etmek ne kadar dogru bilemiyorum dogrusu.

Yaşasın tapatalk!
[/quote]

Lpg sini bilmem ama benzini gayet kaliteli bence.

[quote author=Attila Khan link=topic=369.msg4193#msg4193 date=1399751859]
Lpg sini bilmem ama benzini gayet kaliteli bence.
[/quote]
Lpg de benzinide opetten alıyorum on numara :)

Lukoilden alıyorum.gönül rahatlığıyla alın. Rus gazıdır. Ve çok kalitelidir. Şimdiye kadar şikayetim olmadı. Km olarakda hep diğerlerinden fazla yaptı. Son depoda 38litreyle bursada 350km şehiriçi yol yaptım. Bu arada bursada normalde 2.55 tl ama kampanya günlerinde 2.29 dan veriliyor. En azından 1-2 depo deneyin derim.
Not: yakın bi arkadaşım geçen yaz gürcistana geçmişti. Orda lukoilden doldurmuş deposunu. Söylediğine göre şimdiye kadar yaptığı maksimum km den 60-70km fazla yaptım birdahada o km yi türkiyede göremedim diyordu.

Wordls

0

Bir yakitta (benzin motorin lpg) ne kadar cok katki varsa performans okadar cikar menzilde okadar duser.
Farkli yakit istasyonlari yada katkili yakitlar 1 depoda farkini cok gosteremez. 2. 3. Depoda ozelliklerini tam anlamiyla gosterirler. Cok titizseniz bu ufak fark anlasilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ben eski broadwayimle hep opetten aygaz euro lpg alırdım. tüpteyken araba sarsıyo bayılıyo flnistop ediyo çalışmıyo. bikaç ustaya gittim çözemediler tüp beyni değişcek fln dediler bi usta tüp beynini açtı açar açmaz opetten mi gaz alıyon dedi. evet nasıl anladın dedim. opetin gazı çok yağlı oluyo beyni tıkamış dedi. sildi süpürdü fln. ondan sonra hiç opetten almadım

[quote author=timothyblue link=topic=369.msg12093#msg12093 date=1410533516]
Shell auto gaz harici alirsam ariza lambasi yakiyo. Sonra shellden aliyorum lamba sonuyo.
[/quote]

şaka yapıyosun :D :D :D

Geri