Civic FD6 Hararet Düşmesi

Ad Soyad
Emre çelik
Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün sabah araç çalıştırdıktan bir süre sonra yola çıktım hava baya rüzgarlı ve soğuk durumda hararet 90 olduğunda klima kapalı konumda camda ki buğulanmayı gidermek için araç kaloriferini en yüksek sıcaklıkta ve fan ayarından açtım açtıktan sonra baktığımda hararetin 70 ya da 80 dereceye düştüğünü gördüm tam çözemedim kaç olduğunu bir süre öyle kaldığını gördüm daha sonra zaten varacağım yere geldiğim için aracı stop ettim. Bu normal bir durum mu bilgisi olan var mı? Dün de hararet 90 da iken aynı şekilde kalorifer açtığımda hiç bir düşme olmadı ancak dün aracı kalorifer açmadan önce daha uzun süre kullanmıştım.

Ad Soyad
Ceyhun Atilmis
Aracınız
Civic EK
Ben kaloriferi açtığımda hararetin yarı yarıya düştüğünü dahi gördüm ertesi gün soğutma suyunu kontrol ettim bir sıkıntı yoktu düşününce normal bir durum örneğin hararet sırasında yapmamız gereken şey arabayı kenara çekip stop etmeden kaloriferi son gaz açmamız bu şekilde harareti düşürebiliyoruz

Ad Soyad
Emre çelik
Aracınız
Civic FD6 2008
Suyu ben de kontrol ettim su seviyesinde azalma olmamıştı. Bir gün öncesinde araç daha fazla ısınmışken aynı durumda açtığımda hararet düşmemişti dün düşünce 80 e tekrar bi sormak istedim. Bu sabah hava daha güzeldi rüzgar felan da yoktu yine 90 olduğunda açtım kaloriferi bugün düşme yapmadı sanırım havanın aşırı soğuk ve rüzgarlı olmasıyla alakalı bir durum çünkü yakın zamanda hararet müşürü fan müşürü termostat radyatör fan motoru hepsini değiştirdim. Arızayla alakalı bi durum değil diye düşünüyorum.

Geri