Hararet lambası

Aracınız
Arkadaşlar Merhabalr. 2014 model civic sedan aracım evimin önünde yatarken saat 15:00 sularında flash bellekle müzik atmak için araca bindim.Kontağı takıp çevirdiğimde hararet lambası yandı ve sönmedi.10 bin bakımını yaptıralı daha 4 gün olmuştu.Şaşırdım birazda korktum tabi.Hemen taşırma kabına baktım.Su seviyesini göremedim ancak kapakla beraber çıkan hortum antifirizli ve ıslaktı.Hatta içinden antifiriz bile döküldü.Kapağı geri kapattım.Tekrar kontağı çevirdim ışık hala yanıyor.Kullanma klavuzunu açtım ordaki açıklamayla yarım su bardağı kadar su ekledim ve taştı.Ardından tekrar kontağı çevirdim bu kez ışık söndü.Sizce neden olmuş olabilir ve bu durumu yaşayanlarınız var mı?

Aracınız
Sorun çözüldü.Hararet ışığı değilmiş yanan.Motor Soğuk uyarısı veren ışıkmış ben nerden bileyim:)).muha.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Sorun çözüldü.Hararet ışığı değilmiş yanan.Motor Soğuk uyarısı veren ışıkmış ben nerden bileyim:)).muha.

İlk mesajı okuyunca motor soğuk uyarısıdır diye mesaj yazacaktım ki ikinci mesajda sorunu çözdüğünüzü gördüm :)

Aracınız
arabayı galeriden ilk aldığımda usta tanıtırken aracı dedim ki bunun hararet göstergesi nerde..usta dedi bu arabalar kolay kolay hararet yapmaz o yüzden o gösterge araçta yok..

Saçma bir açıklama yapmış usta. Hararet göstergesi yok ama hararet ışığı var. Ha kolay kolay yanmaz o ayrı...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Aracınız
Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar daha önce 2012 fd6 ım ve 2005 civicim vardı. Şimdi de ikinci el olrak aldığım bir 2013 elegance ım var lpgli. Bahsi geçen mavi ışık yanıyor, bir problem de yaşamadım hamd olsun ama sabahları o mavi ışığın yani anladığım kadarıyla su sıcaklığının istenilen seviyenin altında olduğunu gösteren sönmesi 7-8 dakikayı buluyor. Aldığımda servise götürüp bakın yağına antifrizine her şeyine bir eksiği var mı demiştim, bakmışlardır muhtemelen ama, normal mi 7-8 dakika yoksa antfriz eksiğinden falan olur mu? Şimdiden teşekkürler

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar daha önce 2012 fd6 ım ve 2005 civicim vardı. Şimdi de ikinci el olrak aldığım bir 2013 elegance ım var lpgli. Bahsi geçen mavi ışık yanıyor, bir problem de yaşamadım hamd olsun ama sabahları o mavi ışığın yani anladığım kadarıyla su sıcaklığının istenilen seviyenin altında olduğunu gösteren sönmesi 7-8 dakikayı buluyor. Aldığımda servise götürüp bakın yağına antifrizine her şeyine bir eksiği var mı demiştim, bakmışlardır muhtemelen ama, normal mi 7-8 dakika yoksa antfriz eksiğinden falan olur mu? Şimdiden teşekkürler
Sn hocam bunu manuel gösterge deki mavi ( soğuk) alana benzetin. Şu sıcaklığı 40 derecenin altında yanar. Ne zaman ki sı sıcaklığı 40 dereceyi geçerse o lamba söner. Hatta lpg li ise aracınız o lambanın sönmesiyle dikkat edin lpg ye geçer. Bir sıkıntı değil yani.

2012 fb7 ov(lpg) eco elegance

onancc

0
Aracınız
Birçok araçta aşağıdaki resimdeki gibi analog hararet göstergesi olduğu için kafa karışıklığı oluyor. diğer araçlarda motor ilk çalıştığında ve soğukken hararet göstergesi bildiğiniz gibi 50 dereceye yapışık durur ve biraz yol yaptıkça yükselir ve yolculuk boyu 90 derecelerde durur. bir sorun olupta hararet yaptığı zaman 90 ı geçip 120 lere doğru gider ve zaten su kaynatır. honda larda bu durum, araç ilk çalıştığında motor soğuk anlamına gelen mavi termometre yanar motor ısınıp normal yanma sıcaklığına ulaşınca ışık söner ve olurda hararet yapacaksa kırmızı termometre yanar.
Hararet.jpg

onancc

0
Aracınız
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocamla aynı anda cevaplamışız zaten, birde gösterge çok büyük çıkış :D
aynen dediği gibi LPG geçişi için genelde 35-40 derecelere ayarlıyorlar. aracın lpg ye geçtikten az biraz sonra mavi lamba sönüyordur büyük olasılıkla. kazasız belasız iyi günlerde kullan aracını [MENTION=2460]stranger0609[/MENTION]

Geri