Hararet sorunu

Merhaba. Bende yaşadım geçenlerde benzer sorunu. Yarıya gelmeyen hararet tavan yapmış çok geçmeden fark ettik. Sorun fan müşür arızası çıktı. Conta yanmadan kurtardık şükür..

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle selâmün aleyküm aracım da şöyle bir sıkıntı var aracın hararet ara sıra yükseliyor yani kırmızıya kadar çıkıyo bazen fan ortada acıyor bazen ortanin üstünde bazende hiç aracı tamirci ye goturdum baktı radyatör de hiç şu kalmamış şu ekledik falan fan düzeldi ama belli bit zaman sonra bu sikiyatler tekrar oldu usta conta yakmış bu dedi ama aracın performans olsun yağın da bir değişim falan yok termostat da yeni değişti araç suan çorumda orda da herkes anlamıyor çoğu bu arabalar böyle yapar deyip geçiyo acaba problem nedir birde çorumda goturebilecegim bir yer varmıdır bilindik şimdiden teşekkürler
Su hattınıza bir bakın derim. Fan çalışıyor. Güzel. Fakat araç yedek depo dahil. 2 lt. Su azalttığında fan otomatik olarak çalışmıyor. Nasıl anlıyorsun. Hararet direk artıyor. Aracı hemen yana çekip stop edip. Kontak açıp klima fanını çalıştırarak soğuma sağlanır. Ben öyle su ekleyerek uzun yol bitirdim. Kırmızı antifiriz ile hortumlarda kaçak aradık yoktu. Kapak yan sanayi idi. Orjinal ile değiştirdik. Azaltma bitti. Meğerse uzun yolda basınca dayanamayan kapak su kaçırıyormuş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Su hattınıza bir bakın derim. Fan çalışıyor. Güzel. Fakat araç yedek depo dahil. 2 lt. Su azalttığında fan otomatik olarak çalışmıyor. Nasıl anlıyorsun. Hararet direk artıyor. Aracı hemen yana çekip stop edip. Kontak açıp klima fanını çalıştırarak soğuma sağlanır. Ben öyle su ekleyerek uzun yol bitirdim. Kırmızı antifiriz ile hortumlarda kaçak aradık yoktu. Kapak yan sanayi idi. Orjinal ile değiştirdik. Azaltma bitti. Meğerse uzun yolda basınca dayanamayan kapak su kaçırıyormuş.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Silindir kapağını mı orjinali ile değiştirdiniz ?

Aracınız
Bir yetkili servise git bence ayrıca radyatör değişti ise ne takıldı ? Çin malı radyatör bu arabalarda. İşe yaramaz

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

S.a. Yetkili servise götürdüm aracımı 2 hafta önce, teslim ettim, gün içinde aradılar, su soğutma fanının sigortasının attığını söyledi Temsilci, bu arada termostat , müşürü ve sensörün de orijinal parçalarıyla değişmesi gerektiğini söyleyince...tamam dedim 600-700 liradan aşağı çıkmayacak bu iş. 2 gün sonra aracınız hazır dendi. 1500 liralık bir fatura ödedim. Daha büyük muhtemel bir arıza çıkarıp maliyeti yükseltmektense iyi ettim diye düşünüyorum. Saygılar...

S.a. Yetkili servise götürdüm aracımı 2 hafta önce, teslim ettim, gün içinde aradılar, su soğutma fanının sigortasının attığını söyledi Temsilci, bu arada termostat , müşürü ve sensörün de orijinal parçalarıyla değişmesi gerektiğini söyleyince...tamam dedim 600-700 liradan aşağı çıkmayacak bu iş. 2 gün sonra aracınız hazır dendi. 1500 liralık bir fatura ödedim. Daha büyük muhtemel bir arıza çıkarıp maliyeti yükseltmektense iyi ettim diye düşünüyorum. Saygılar...

Aracın kaç modeldi kaç bin km ?

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Güle güle kullanın. Uzun bi süre sıkıntı yaşamazsınız...

"Vtec" Bir milin yaptığı fırlamalıklar bütünüdür...

Geri