Hararet sorunu

Sizce hararet burada olması normal mi herseyi TM hiç bir sorunu yok ama çıkıyor buraya sonra geri düşüyor genel de dik rampalar da yapıyor IMG_3064.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ekli dosyalar

• IMG_3064.JPG
    IMG_3064.JPG
    72.5 KB · Görüntüleme: 52
Kırmızı ile işaretlediğiniz bölgeye çıktığından fan devreye girip ısıyı düşürüyordur.
Eğer hiç değişmedi ise antifriz’i kontrol ettirin, gerekiyorsa değiştirin (y)

Sabit kaldığı yerden iki kare daha yukseliyor sonra geri düşüyor

Dediğim gibi önce Hararet yükseliyor sonra fan ile termostat müdahale ediyordur muhtemelen. Antifrizi kontrol ettirmenizi tavsiye ediyorum, periyodik olarak 10 yil/200bin km.de değişim isteniyor.

Bugün tekrar takip ettim. Motor ısındıktan sonra sürekli bu şekilde sabit. Aracı sıkıştırmadım, hareket halinde karşıdan rüzgar aldığı için fan açmadı, park halinde rölantide fan açtı. 30sn kadar çalıştı ve durdu. Ortam sıcaklığı 25'C. Daha önce de böyle idi, bugün emin oldum. Fandevreye girdi çıktı seviye hala sabitdi.

Ekli dosyalar

• IMG_20190905_184109.jpg
    IMG_20190905_184109.jpg
    131.9 KB · Görüntüleme: 34
Doğrudur Kardesım 2007 sen beri hep sabitti şimdi ise iki kare daha geldi üstüne anlamadığın olay bu seri havalar da herzama.n ki yerin de hava derecesi 32 ken iki kare yukseliyor. Anlamadın gitti

Termostad tam olarak açmıyor yada başka bir sebepten dolayı yeterli miktarda soğutma suyu sirküle olmuyor olabilir(bir yerlerde tıkanıklık...).Eski arabamda hortumlardan birisi kısmen tıkalı olduğu için lpg regülatörüne giden sıcak su miktarı azdı ve yüksek devirlerde teklemeye neden olurdu.

Sende de yüksek devirler yeterli soğutma suyu motora girmiyor gibi.

Geri