Hareket halinde start stop tuşu ile aracın stop etmesi

Merhabalar.. Aracım fc5 executive hareket halinde 20-30 gibi nasıl bir sonuç verecek diye start düğmesine bastım ve stop etti. Tekrar çalıştırmak için vites parkta olmadan çalışmıyor. Tabikide yüksek hızlarda böyle bir hamle kimse yapmaz,fakat geçen düşük hızda araç kendisi stop etti. Yani hız 120 gibi hızlarda bir şekilde stop etse p ye çekmeden çalışmayacak anladığım kadarıyla, bu büyük bir problem. Bilgisi olan varmıdır.teşekkürler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10776]Ender78[/MENTION] Bilgim yok ancak tahminim belirli bir hız sınırından sonra start stop tuşu müdahale edilemeyecek şekilde devre dışı kalıyor olabilir, normalde aracı N ye alınca start stop çalışmıyor mu?

[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] evet belkide bir hız dan sonra düğme çalışmaz fakat ya araç kendi durursa, vites sadece p konumunda start stop çalışıyor. El freni çekili olsa bile diğer N de çalışmıyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@NoFeaR evet belkide bir hız dan sonra düğme çalışmaz fakat ya araç kendi durursa, vites sadece p konumunda start stop çalışıyor. El freni çekili olsa bile diğer N de çalışmıyor

Sadece P de çalışması iyi değilmiş elegance N de kontak anahtarı ile çalışabiliyor, sadece kontak anahtarı P konumunda yerinden çıkartılabiliyor.

Önceden düşük hızda denedim fakat stop etmediği için uzun yolda tekrardan denedim hızım 100 120 arasındaydı ve stop etti elim ayağım birbirine dolandı tekrardan düğmeye bastım ilk basmada almadı ama 2. de motor çalıştı tabi o sırada vitesi N ye mi aldım D de mi motor çalıştı o anki heyecanla hatırlamıyorum bütün bunlar olurken araba stop ettikten sonra araba fark edemediğim bi ikaz verdi çok şükür kazasız belasız yoluna devam ettim sonrasında

Geri