hasar sorgulama kaza kaydim:(

zevra

0
Arkadaslar gecen sene ikamet etmedigim bir sehirde kirmizi isikta henuz bir aylik arabama arkadan bir Toros geldi cat diye vurdu. Aracimda kasko ve sigorta vardi. Hemen tutanak tuttuk . Ve direk memlekete gelip aracimi servise verdim ve kaskomu deldirmemek icin direk bana vuranin sigortasindan ödedik. Yani servis 1500 lira cikardi ben karttan ödedim sonra hesabıma bir ay sonra para yatti. Canimi asil sikan olay aradan alti ay gecti bir hasar kaydi sorgulayayim dedim aracınız da bir adet kazaya karistirmis yazıyor.halbuki servis elemanı bana dediki bu kazayi karsi tarafın sigortasi verdigi icin sizin cikmaz demislerdi. Sonucta olan ban a oldu arabamin degeri dustu halbuki sadeca arka tamponu boyadilar simdide kazali gözüküyor. Sizde bu konuda dikkat edin arkadaşlar . deger kaybi davasi varmis bilseydim onu acardim valla:(

Trust

0
Aracınız
O servis elemanı gerçekten işten anlayan biri olsa idi sizden ücret talep etmez ve sizde hasar kaydı çıkmaz demezdi.
Karşı taraf suçunu kabul ediyorsa zaten kaskonuz olduğundan trafik sigortasından alim yapar sizinde 1500 tl boşu boşuna yatırmazdı.
Ben bu hasar kaydı olaylarına pek kafa yorulması gerektiğini düşünmüyorum alan adam zaten alır baktırır bu tampon yada başka bir yer boyandı değişti diye uzulmeyi doğru bulmuyorum.
Niye o zaman kasko sigorta yaptiriyoruzki.

Hocam öncelikle geçmiş olsun.
Serviste yapılan ve kayıt altına alınan her türlü hasar, hasar kaydı olarak tramer sorgusunda görülüyor.
Servis görevlileri ya bunu tam olarak bilmiyorlar ya da söylemiyorlar. Benim de olmuştu daha önce mini onarım yapılmıştı, tramer kaydı mini onarıma rağmen çıkmıştı. Satarken fotolarını gösterdim,alıcı kabul etti.
Dava açılabilirdi fakat çok uzun bir süreç olabilirdi. Tekrar geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Eğer, neredeyse aynısı benim de başıma geldiği gibi, servisinizin Kaskonuzla anlaşması yoksa sizi kaçırmamak adına hasarsızlık vs demiş olabilirler.

Bendeki olayda tampon işini kendileri yapmak ve arada bir sürü parça vermek için benden para isteyip bir ay içinde hesabıma geri yatacağını söylemişlerdi. Benim kaskonmun anlaşması Honda değil Autoking ile. AutoKing benden beş kuruş almadı. İlgili kaza tutanağının yanına eposta ile aldığım karşı tarafın trafik sigortası ve ruhsat gibi dokümanlarla işlerini gördüler, tahsilatlarını yaptılar. Tamamen de orijinal Honda aksesuarları ve malzemesi kullandılar.

Hasar kaydı olayını artık takamıyorum. Yılda 20.000km yapınca arabanın temiz olması lafta kalıyor maalesef. Gerekirse, satacak olursam fotolar mevcut duruyor işte.

zevra

0
yok avansis hocam takmıyorum ama işte can sıkıcı işler sonuçta hiç tanımadığın birini hatasını çekmek zorunda kalmak sıkıntı:)

zevra

0
Hocam öncelikle geçmiş olsun.
Serviste yapılan ve kayıt altına alınan her türlü hasar, hasar kaydı olarak tramer sorgusunda görülüyor.
Servis görevlileri ya bunu tam olarak bilmiyorlar ya da söylemiyorlar. Benim de olmuştu daha önce mini onarım yapılmıştı, tramer
Dava açılabilirdi fakat çok uzun bir süreç olabilirdi. Tekrar geçmiş olsun.

aknas hocam dediğiniz gibi davayla uğraaşmak sıkıntı hayırlısı buymuş deyip geçiyoruz işte:)

zevra

0
Eğer, neredeyse aynısı benim de başıma geldiği gibi, servisinizin Kaskonuzla anlaşması yoksa sizi kaçırmamak adına hasarsızlık vs demiş olabilirler.

Bendeki olayda tampon işini kendileri yapmak ve arada bir sürü parça vermek için benden para isteyip bir ay içinde hesabıma geri yatacağını söylemişlerdi. Benim kaskonmun anlaşması Honda değil Autoking ile. AutoKing benden beş kuruş almadı. İlgili kaza tutanağının yanına eposta ile aldığım karşı tarafın trafik sigortası ve ruhsat gibi dokümanlarla işlerini gördüler, tahsilatlarını yaptılar. Tamamen de orijinal Honda aksesuarları ve malzemesi kullandılar.

Hasar kaydı olayını artık takamıyorum. Yılda 20.000km yapınca arabanın temiz olması lafta kalıyor maalesef. Gerekirse, satacak olursam fotolar mevcut duruyor işte.

mesud hocam aslında servis bana dediki neden kaskoyla yaptırmıyorsunuz bende dedimki ben neden kaskomu deldirecem adamın sigortası ödesin demiştim. servis görevlilieride birşey demedi . sonuçta bu konular her gün başımıza gelmiyor. ama exper geldiğinde hocam neden kaskonla yaptırmadın dedi kaskon delinmezdi filan dedi iyice kafam karışmıştı zaten bende bir şey demedim tutuldum kaldım:)
yani aynı şey başıma gelse allah korusun tabi. kaskoylamı yaptırırım yoksa sigortaylamı gene uğraşırım epey:)

Arkadaslar gecen sene ikamet etmedigim bir sehirde kirmizi isikta henuz bir aylik arabama arkadan bir Toros geldi cat diye vurdu. Aracimda kasko ve sigorta vardi. Hemen tutanak tuttuk . Ve direk memlekete gelip aracimi servise verdim ve kaskomu deldirmemek icin direk bana vuranin sigortasindan ödedik. Yani servis 1500 lira cikardi ben karttan ödedim sonra hesabıma bir ay sonra para yatti. Canimi asil sikan olay aradan alti ay gecti bir hasar kaydi sorgulayayim dedim aracınız da bir adet kazaya karistirmis yazıyor.halbuki servis elemanı bana dediki bu kazayi karsi tarafın sigortasi verdigi icin sizin cikmaz demislerdi. Sonucta olan ban a oldu arabamin degeri dustu halbuki sadeca arka tamponu boyadilar simdide kazali gözüküyor. Sizde bu konuda dikkat edin arkadaşlar . deger kaybi davasi varmis bilseydim onu acardim valla:(
Gecmis olsun. Bu deger kaybi davasi nasil bisey aceba? Mesela aracin degeri 60.000 kaza sonrasi 55000 e dusecek. Bu 5000 lira farki mi aliyoruz? Bir de kazaya sebep olan kisiden mi aliyoruz? Allah muhtac etmesin ama bilmek iyidir.

zevra

0
Gecmis olsun. Bu deger kaybi davasi nasil bisey aceba? Mesela aracin degeri 60.000 kaza sonrasi 55000 e dusecek. Bu 5000 lira farki mi aliyoruz? Bir de kazaya sebep olan kisiden mi aliyoruz? Allah muhtac etmesin ama bilmek iyidir.

valla hocam x35 grubu var internette ordaki arkadaşlar dan uğraşan vardı. ama dediğiniz gibi o 5000 lira olan fark alınıyor gibi. tam bilgi sahibi değilim o yüzden konuşmayayım fazla. ama bu davadan haberi olan arkadaşlar varsa bilgilenndirilerse bizi seviniriz selamalr..

zevra

0
tabiki kazaya sebeb olan kişiden alınır.

Geri