Hasarsız denilen araç hasarlı çıktı

Aracınız
Civic FC5 2018
2 ay önce 2018 eco elegans Galeriden aldığım hasarsız tramersiz boyasız araç ön led taktırırken tampon sökümü sonucu hasarlı olduğunu öğrendik. Bir an üzüldüm 500 TL gold paket ekspertiz yaptırmamıza rağmen.
Arabadan soğudum bir anda bu işi düzgün yapan hatasız kuralına uygun yapan bir firma olmazmı. aracımın ön korumalar eğilmiş.
GALERİDEN ARABA ALINMAZMış
IMG_8681.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
2 ay önce 2018 eco elegans Galeriden aldığım hasarsız tramersiz boyasız araç ön led taktırırken tampon sökümü sonucu hasarlı olduğunu öğrendik. Bir an üzüldüm 500 TL gold paket ekspertiz yaptırmamıza rağmen.
Arabadan soğudum bir anda bu işi düzgün yapan hatasız kuralına uygun yapan bir firma olmazmı. aracımın ön korumalar eğilmiş.
Ekli dosyayı görüntüle 262004

Galericiye de ekspertiz firmasına da dava açılabilir. Bilirkişi incelemesi sonrası aracın değer kaybını isteyebilirsin. Öğrenmeden itibaren 1 yıl içinde sözleşmeyi iptal hakkınız da vardır.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arabayı galeriye iade edebilirsin. Lakin ekspertizler bu aralar bir laf oyunu yapıyor, tamponlar plastik Ekspertiz de bakmiyoruz diye. Raporda sana böyle birşey ibra etmişlerse araç alt kontrolünde bu hasarın görülebileceğini ifadene ekletmelisin.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ekli dosyayı görüntüle 262004

Merhaba, fotodan anladığım kadarıyla önemli bir hasar görünmüyor. Tampon takılı iken eğilen sacı görmek pek mümkün değil. Tampon alttan ve üstten kapalı olduğu için görememişlerdir diye düşünüyorum. Canınızı sıkmayın bence, günümüzde tamponu hasar diye saymıyorlar artık ?

Aracınız
Hocam benim araçta o parça değişti bile.
Tam durabilecekken dokundurunca tampon tamir edilmesine rağmen o demir arkaya resmen yapışmıştı.
Yani demir değilde kalın saç gibi birşey.
Panel vs.. başka birşey yoksa bence sorun değil. Hatta belki ufak dokundurmada o eğilmeden eski sahibinin haberi bile yoktur belki.
Yanlız sökülmüşken zincirle hafif çektirilebilirdi o kısımlar.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam benim araçta o parça değişti bile.
Tam durabilecekken dokundurunca tampon tamir edilmesine rağmen o demir arkaya resmen yapışmıştı.
Yani demir değilde kalın saç gibi birşey.
Panel vs.. başka birşey yoksa bence sorun değil. Hatta belki ufak dokundurmada o eğilmeden eski sahibinin haberi bile yoktur belki.
Yanlız sökülmüşken zincirle hafif çektirilebilirdi o kısımlar.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Şaka gibi ama benzeri bende de oldu :) yanlış hatırlamıyorsam 2015 yılındaydı, öndeki minibüsün arka ayak basamağına çok düşük hızda dikkatsizlikle çok ufak bir temas oldu ama görünürde hiçbirşey gözükmüyordu, içim rahat olsun diye bakımdayken servise gösterdim ve sadece tampon demirinin uç parçasının yamulduğunu, radyatörü ve çevre kısımları koruduğunu söylediler, bende bir sonraki temasta yine korusun diye fiyatı da o an uygun geldiği için cebimden serviste orjinali ile değiştirdim çünkü gerçekten radyatörü bu parça korumuştu, işin tuhafı temas sonrası tamponda çizik veya boya atması bile yoktu :)
ilerde aracı satmaya niyetlenirsem de o parçanın değiştiğini belirtmesem dışardan ekspertizde anlaşılması pek mümkün değil çünkü normal koşullarda tamponu sökmeden direk erişilebilen bir parça değil.

Geri