Civic FC5 Hava basınç

Merhaba arkdaşlar 2017 honda rs aracımı alalı 1 hafta oldu benim şikayetim lastik basınç sensörü havayı vuruyorum kalibre ettim defalarca ama 10 15dk gidiyor yine sensör uyarısı veriyor nedendir anlamadım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Merhaba.Lastiğe yabancı bir cisim girmiş olmasın.Yada siboplardan kaçırıyorda olabilir sıcak soğuk genleşmesinden ötürü. Bir kontrol ettirmekte fayda var

Aracınız
Civic FC5 2017
Bendede aynısı oluyodu hem öne hem arkaya çivi girdiğini kış lastikleri taktırırken gördüm. Bi lastikleri kontrol etmende fayda var.

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Arkadaşlar bende lastikte inme yok herzaman hava vurdumda lastik ayarları normal ama sensör uyarı veriyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
FC5 ‘lerde hava sensörü yok. Yani ölçümü yapan ABS sensörü o da lastikler arasındaki değişiklikleri tur zamanlarına göre belirliyor.

Bu bilgiye göre;
Lastiklerin havalarında değişiklik olmamasına rağmen uyarı veriyorsa lastiklerin aşınma oranları ve/veya ebatlarında farklılık olma ihtimali geldi aklıma... ?

bu aşınmaları lastiklerin dönüş uyarısını nasıl öğreniriz rotbalans çörezmi jantlarda yamuklukmu var ondanmı sensör uyasrısı veriyor

sesta

0
Belli bir hızda yanlış hatırlamıyorsam 60km / hız gibi belli bir km gitmeniz gerekiyor kalibre için. Kılavuza bakmak faydalı olacaktır

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sorun bende de var geçen yarı verdi baktım lastiklerin hepsi 26 ya düşmüş. 32 yaptım ertesi gün yine uyarı verdi tekrar havaya baktım hepsi 32 yani inme yok. Kafasına göre yanıyor herhalde.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benimde aynıydi hiç farketmemistim 2 ay öyle devam ettim ama çivi girmiş hiç lastik basıncımda düşmüyordu vede çivi iç yanağa yakın saplanmış görmemıştim bi lastiklerini kontrol ettir ettirmişken rotbalans yaptir

VIA_A3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri