Hb sport 2017 yağ uyarısı

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
https://youtu.be/Tf7gHQJHblc

Uzun süren şehirler arası yolculuklarda sürekli yanan, yağını kontrol ettiğimde eksik olmayan, servisin turboda olur öyle dediği sorundur. Karşılaşan oldu mu arkadaşlar?

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hb turbo aracımda yağ ile ilgili 2 sorun yaşadım.
1- bakımdan çıktıktan 2 gün sonra arabayı biraz sıkıştırınca yağ filtresi bütün yağı yere boşalttı.
Çekici ile servise gitmek zorunda kaldım. Yağ filtresi çatlakmış ,basınç arttıkça bütün yağı boşaltmış.
2- arabayı yokuş yukarı parkedip bir saat sonra yola çıktım. 90-110 ile giderken yağ lambası yandı.
Benzinciye girdim ,çubuk ile baktım yağ vardı yine 250 ml ekleyip tamirciye gittim. Arabada en ufak yağ eksilmesi sızıntısı yoktu. Servise sordum "abi ya sensör arıza vermiştir ya da çok sıkıştırdıysan olmuştur" dediler.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hb turbo aracımda yağ ile ilgili 2 sorun yaşadım.
1- bakımdan çıktıktan 2 gün sonra arabayı biraz sıkıştırınca yağ filtresi bütün yağı yere boşalttı.
Çekici ile servise gitmek zorunda kaldım. Yağ filtresi çatlakmış ,basınç arttıkça bütün yağı boşaltmış.
2- arabayı yokuş yukarı parkedip bir saat sonra yola çıktım. 90-110 ile giderken yağ lambası yandı.
Benzinciye girdim ,çubuk ile baktım yağ vardı yine 250 ml ekleyip tamirciye gittim. Arabada en ufak yağ eksilmesi sızıntısı yoktu. Servise sordum "abi ya sensör arıza vermiştir ya da çok sıkıştırdıysan olmuştur" dediler.

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende bakımdan sonra uyarıyı almaya başladım servise üç defa gittim birinde de garantiden yağ sensörü değişti sonuç bu. Madem eksik arabayı kapatıp açınca niye sönüyorsun servise gösteremiyoruz.

HTC One cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri