Civic FC5 Her gaz alımında resetleme

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar
Her gaz alımında Lpg butonuyla resetleme yapmam gerekiyor.40.000 km kadar böyle problemim yoktu kontak kapalı gaz aldığımda ekrandada fullendiği görülüyordu. 40binden sonra her alımda resetleme yapmadan gaz dolu göstermiyor.Şamandıra arızalı olsa resetlemeylede düzelmez diye düşünüyorum.Servise ilettim normal diyorlar resetleme yapmanız lazım diyorlar bu zamana kadar yoktu diyorum geçiştirme cevaplar verdiler. Başına gelen var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar
Her gaz alımında Lpg butonuyla resetleme yapmam gerekiyor.40.000 km kadar böyle problemim yoktu kontak kapalı gaz aldığımda ekrandada fullendiği görülüyordu. 40binden sonra her alımda resetleme yapmadan gaz dolu göstermiyor.Şamandıra arızalı olsa resetlemeylede düzelmez diye düşünüyorum.Servise ilettim normal diyorlar resetleme yapmanız lazım diyorlar bu zamana kadar yoktu diyorum geçiştirme cevaplar verdiler. Başına gelen var mı?

@musas Hocam.... benim araçta çoğu zaman lpg yi fulleyince doğru göstermiyor...Düzelmez ise LPG göstergemi kalibrasyon (sizin deyiminizle resetleme) yapıyorum....Hiç problem etmeyin bence...hatta ben gösterge düzelse bile her lpg alımımdan sonra Kalibrasyon yapıyorum alışkanlık haline getirdim ...iyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Ad Soyad
B. Connery
Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba, yakın bir zamana kadar bende aynı sorundan muzdariptim. Servise gittim ve aracımın LPG seviye sensörünü değiştirdiler. Her seferinde resetleme yapmak bu sensöre zaman zaman yüksek voltaj gönderimine sebep olup bozuyormuş. Ayışığı servisin söylediği mümkün oldugunca reset yapmamak. Gerekirse 1 gün bekleyin yakıt aldıktan sonra öyle resetleyin dediler. Baktınız sorun hala devam ediyor, sensörü değişiyorsunuz.

Aracınız
Civic FB7 2012
@musas Hocam.... benim araçta çoğu zaman lpg yi fulleyince doğru göstermiyor...Düzelmez ise LPG göstergemi kalibrasyon (sizin deyiminizle resetleme) yapıyorum....Hiç problem etmeyin bence...hatta ben gösterge düzelse bile her lpg alımımdan sonra Kalibrasyon yapıyorum alışkanlık haline getirdim ...iyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar
Lpg göstergesini nasıl kalibre ediyorsunuz

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
İstanbul Honda CEM Servisine gittim oradaki ustalarda sorun görünmüyor dediler.Sorun olsa sistemde gözükür parçayı garantiye yollarız dediler.Tartışmalı şekilde ayrıldım ordan zamanım olunca başka bir servise daha götürücem.Ama servis hizmet kalitesi olarak Honda gerçekten çok düşük seviyelerdeymiş.

Aracınız
Civic FC5 2020
Son çare Brc servisine gittim.Kontrol ettiler değiştirebilecekleri parçalarda sorun yok.Muhtemelen ecu’da sorun vardır dediler onada onlar müdahale edemiyor.Mecburen yine servise gideceğiz

Geri