Herkese selamlar

nokiac

0
[MENTION=7519]ILKER GÜLER[/MENTION] foruma hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun. İnşaAllah Kazasız, belasız kullanırsınız. Sizin deneyiminizin tam tersini macera gibi ben de yaşamıştım farklı bir markadan benzinli&LPG'li ilk aracımı alacakken babamın ısrarla dizel al diye tutturması üzerine araçlarımızın Japon kardeşi olan yamuk H harfi amblemini taşıyan, alt takımından aküsüne, sıfır tekerleğinden turbo ve intercolüne kadar yenilediğim, hararetten sonra sanayicilerle arkadaşlık kurdurup aylık memur masrafı açtıran, ömrümün ömür törpüsü dizel diye maaşımı sarsan, az yakar çok kaçar lafına aldanıp, beni maddiyat sıkıntısına sokan dizel için şiir bile yazacaktım neyse sattım kurtuldum babam dedi yine dizel alalım. Aman aman bi daha bulaşmak mı Hamdolsun Honda Civic aldım. Sanayicilerle bakımdan bakıma görüşüyoruz artık.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=7519]ILKER GÜLER[/MENTION] foruma hoş geldiniz. Aracınız hayırlı olsun. İnşaAllah Kazasız, belasız kullanırsınız. Sizin deneyiminizin tam tersini macera gibi ben de yaşamıştım farklı bir markadan benzinli&LPG'li ilk aracımı alacakken babamın ısrarla dizel al diye tutturması üzerine araçlarımızın Japon kardeşi olan yamuk H harfi amblemini taşıyan, alt takımından aküsüne, sıfır tekerleğinden turbo ve intercolüne kadar yenilediğim, hararetten sonra sanayicilerle arkadaşlık kurdurup aylık memur masrafı açtıran, ömrümün ömür törpüsü dizel diye maaşımı sarsan, az yakar çok kaçar lafına aldanıp, beni maddiyat sıkıntısına sokan dizel için şiir bile yazacaktım neyse sattım kurtuldum babam dedi yine dizel alalım. Aman aman bi daha bulaşmak mı Hamdolsun Honda Civic aldım. Sanayicilerle bakımdan bakıma görüşüyoruz artık.

[MENTION=5203]nokiac[/MENTION] 7 sene (2006da sıfır almıştım) dizel corolla kullandım. Bana tek masrafı devirdaim pompası oldu.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nokiac

0
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam zaten dizel aldın mı ya sıfır alacaksın ya da çok düşük km li alacaksın. Çünkü belli bir km den sonra turbo, intercoll, enjöktörler, pompa vs. bakım istiyor. Biz tabi ilk araba alacağımızda bunları bilmiyorduk ki araba için tecrübem yoktu o zaman. Bi de aldığımız kişi babamın akrabalarından galericiydi. Adama inandık aldık 130k kmde. Çok geçmeden alt takımdan bi başladık yaptırmaya o başlangıçmış arkası kesilmedi tabibi de bizim biradere vermiştim o da çevre yolunda 1.5 crdi motoru çok çok zorlamış. Turbolu arabalara belli bir devirden sonra gaza bassan bile düşük devirlerde ki hızı yakalayamıyorsun. Akabinde hararet, motor yaptırdık tabi. Ondan sonra da dikiş tutmadı tabiri caizse. Aldığım günden sattığım güne kadar(3 sene kullandım) yaptığım masrafların(bakım,diğer problemler vs) toplam tutarı 17.000 TL verdiğim paralarla reno falan alırdık herhalde neyse arkadaşımıza da sıkıntısız kullanmak nasip olsun inşaAllah...

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=5203]nokiac[/MENTION] senden sonraki sahibi rahat etmiştir :) bu tecrübe maalesef çok masraflı olmuş. Bilmediğim yüksek km li dizel aracı bende almam açıkçası. Sende aksilikler arka arkaya gelmiş. Ama [MENTION=7519]ILKER GÜLER[/MENTION] şimdi bir uzun yol ortalaması paylaşsa 3.7 ile hepimiz baka kalırız :)

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7519]ILKER GÜLER[/MENTION] Hoş geldiniz, keyifli forumlar.

Geri