HGS kabı yapımı

aykutoğlu

Özel Üye
Geçenlerde bir aksesuarcıda gördüm çok şık bir kutu üzerinde hgs kabı gibi bişey yazıyor merak ettim açtım baktım içerisinden çıkan kutudan daha ucuz
Bende aynını kendim yapayım dedim.

Lazım olan malzemeler resimde gördüğünüz cam sil şişesi, maket bıçağı, makas ve çift taraflı bant.

IMG_0897.JPG

Detaylı anlatıma gerek yok diye düşünüyorum burda hazır yapılmışı var ?
Aynı şekilde eski cd kabı vb malzemeler ile de yapılabilir ama kesmesi felan kolay olur diye bu tür ince şeffaf bir malzeme kullanmak daha iyi

IMG_0898.JPG

IMG_0899.JPG

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Benimkini sökmek için, artık direk camı sökmek lazım ama yine de fikir için teşekkürler. Elbet işine yarayacak birileri olur. :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben hiç cama yapıştırmıyorum. Herhangi bir petrol kartına yapıştırdım. Zaten plakadan okuyor. Aracımı değiştirirken de Ptt'ye gidip sadece plaka aktarıyorum. Cama yapıştırmanıza gerek yok.

aykutoğlu

Özel Üye
Ben hiç cama yapıştırmıyorum. Herhangi bir petrol kartına yapıştırdım. Zaten plakadan okuyor. Aracımı değiştirirken de Ptt'ye gidip sadece plaka aktarıyorum. Cama yapıştırmanıza gerek yok.

Onu bende bi yerden duydum ama her yerde pts (plaka takip sistemi) yokmuş. Arkadaşım bi kaç gün önce geçen ay İstanbula gittim geldim bi bakayım hgs ceza felan varmı dedi ve gözleri bir anda büyüdü 700 küsür TL hgs borcu çıktı.
Birde devlete değilde özel firmalara ait otoyollar varmış onlarda baya bi düdüklüyormuş bu sebeple işimi şansa bırakmak istemiyorum

1 HONDA
2 diğerleri

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Onu bende bi yerden duydum ama her yerde pts (plaka takip sistemi) yokmuş. Arkadaşım bi kaç gün önce geçen ay İstanbula gittim geldim bi bakayım hgs ceza felan varmı dedi ve gözleri bir anda büyüdü 700 küsür TL hgs borcu çıktı.
Birde devlete değilde özel firmalara ait otoyollar varmış onlarda baya bi düdüklüyormuş bu sebeple işimi şansa bırakmak istemiyorum

1 HONDA
2 diğerleri
Haklısınız, Adana'da böyle bir sıkıntı olmadığı için ceza yemiyoruz.

akif

0
Aracınız
Ruhsatın ilk sayfasına koydum hgs etiketini. Otoyola bayramdan bayrama izmir-adana arasında girdiğim için gişelerden geçerken elimle dikiz aynasının arkasına tutuyorum sonra tekrar koyuyorum ruhsatın arasına. Plakadan da okunur diyorlar ama işimi sağlama alıyorum ben :)

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

aykutoğlu

Özel Üye
Ruhsatın ilk sayfasına koydum hgs etiketini. Otoyola bayramdan bayrama izmir-adana arasında girdiğim için gişelerden geçerken elimle dikiz aynasının arkasına tutuyorum sonra tekrar koyuyorum ruhsatın arasına. Plakadan da okunur diyorlar ama işimi sağlama alıyorum ben :)

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İşi sağlama almak konusunda kesinlikle katılıyorum ama yaptığınız hareket Allah göstermesin bana tehlikeli geliyor

1 HONDA
2 diğerleri

Aracınız
Civic FC5 2017

1 HONDA
2 diğerleri
Aynen öyle

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri