HighPowerCree LED ışık şöleni - arka cam 3. fren lambası hyper-flash [video ile]

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: HighPowerCree LED ışık şöleni - arka cam 3. fren lambası hyper-flash [video ile]

Ynt: HighPowerCree LED ışık şöleni - arka cam 3. fren lambası hyper-flash [video ile]

[quote author=sk67a link=topic=955.msg19194#msg19194 date=1415627055]
Servis minibüsünün tampon altındaki 3. fren çakar lambasına bakarsanız; tam Apaçi işi.
Sürekli çakıyor. Artık dikkat çektiği yok; gereksiz bir yanıp sönme. Sürekli çakıyor.
Anlamsız çakması.

[/quote]

Sami hocam bu modellerden piyasada çok var, bugün bir corsada gördüm frene bile bağlı değil arkada gereksiz bir şekilde çakar yapıyordu.

Aracınız

[quote author=NoFeaR link=topic=955.msg19250#msg19250 date=1415644575]
Sami hocam bu modellerden piyasada çok var, bugün bir corsada gördüm frene bile bağlı değil arkada gereksiz bir şekilde çakar yapıyordu.
[/quote]
Hem Civic te gördüm, İzmir de. (otoban) frene basıldığında 4 kere çakıyor. O çok iyiydi.

Birde bugun dolmuşta gördüm sürekli yanıyor. Ona karşıyız tabiiki...

sk67a

0

en 'cool' cakar fren bende
sadece 3. fren cakiyor
herhalde baska bir civic arabada yok
ilk 0.4 saniyede 4 kere cakiyor
sonra surekli yaniyor

moduler yapisi sayesinde 10
saniyede iptal edebiliyorum
veya aktive edebiliyorum.

Mis.

Miiiiiis.

:)

sk67a

0

[quote author=sirua35 link=topic=955.msg19257#msg19257 date=1415645055]
Hem Civic te gördüm, İzmir de. (otoban) frene basıldığında 4 kere çakıyor. O çok iyiydi.

Birde bugun dolmuşta gördüm sürekli yanıyor. Ona karşıyız tabiiki...
[/quote]

eger sol ve sag fren lambasinda 4 kere cakan sonra surekli yanmaya devam eden LED gorduysen;

muhtemelen Putco hyper-flash 'dir.

yani benim eski fren LED ampulu. soktum onlari. high power cree kadar isik vermiyorlar.
ayrica hem sol, hem sag hyper-flash olunca arkadaki surucuye rahatsizlik verebilir.
lunapark gibi. yine ayrica farkettim ki; tripod ile video cektigim zaman; sol ve sag senkronize
cakmiyordu.

Putco'ya hayirli isleeer; bol gunesleeer..

[Izmir'li bir arkadasin lafi bu; cok kullanirdi]

sk67a

0

en mis fren cakar olayi:

arka cam 3. fren lambasi hyper-flash.

sol ve sag senkronize olmasi derdi yok; zaten tek lamba kendisi. :D

arkadaki surucuye rahatsizlik vermesi soz konusu bile degil.
ama arkadaki surucunun dikkatini cekiyor; orasi onemli. zaten maksat da o.

ornek; 2. kopru giselerden gecince uzun sure tampon tampona dur-kalk trafigi.

arka tamponuma yapisan arac surucusu [asagi bir seviyede kaldigi icin] benim sol ve sag fren lambalarimi gormuyor ki ?!!

sol ve sag fren lambalarim o durumda caksa ne olur; cakmasa ne olur ?!!

ama arka camdaki 3. fren lambami [goz hizasina denk geldigi icin] cok rahat goruyor.

iste boyle tampon tampona trafikte arka cam 3. fren lambasi hyper-flash olarak 0.4 saniyede 4 kere cakiyor; sonra surekli yanmaya devam ediyor.

Mis.

Mis.

:driver:

muayene zamani mi geldi?

soketli kabloyu sok.

10 saniyede hyper-flash devre disi kalir.

moduler sistem.

durduk yerde moduler olmadi; cizim tahtasinda en kucuk detayina kadar tasarladim moduler olayini.

soketler 10 numara.

self-amalgamating rutubet ve elektrik izole bant; 20 numara.

fabrikanin butun kablolarindan ve izole bantlarindan fersah fersah otede.
bana inanin cunku fabrika kablolarini bizzat gozlemledim. malesef kalite yerlerde surunuyor. :(

zaten honda benim kullandigim kablo, soket ve self-amalgamating bantlari kullansa zararina satis yapar.
:D

adamlar amme hizmeti yapmiyorlar; Honda ozel bir sirket; kar etmek amacini guduyor.

heh heh hee..

:eek:k: :D

[quote author=sk67a link=topic=955.msg19300#msg19300 date=1415688470]
eger sol ve sag fren lambasinda 4 kere cakan sonra surekli yanmaya devam eden LED gorduysen;

muhtemelen Putco hyper-flash 'dir.

yani benim eski fren LED ampulu. soktum onlari. high power cree kadar isik vermiyorlar.
ayrica hem sol, hem sag hyper-flash olunca arkadaki surucuye rahatsizlik verebilir.
lunapark gibi. yine ayrica farkettim ki; tripod ile video cektigim zaman; sol ve sag senkronize
cakmiyordu.

Putco'ya hayirli isleeer; bol gunesleeer..

[Izmir'li bir arkadasin lafi bu; cok kullanirdi]

[/quote]
Gerek bu formda gerek fdh de 1400 kö yol yaptım hyper arkadaki sürücüyü hiç rahatsız etmiyo dediniz
Ben alma aşamadında bu arkadakini rahatsız eder demiştim.. Siz yok olmuyo dediniz
[member=5]avansis[/member] çok yakın zamanda hyper i beğenmediğini söylediğinde savundunuz.. O zaman hiç lünapark lafı olmadı
3. Stop ta yarın rahatsız etmesin:))

sk67a

0

[quote author=Excalibure5 link=topic=955.msg19305#msg19305 date=1415695331]
Gerek bu formda gerek fdh de 1400 kö yol yaptım hyper arkadaki sürücüyü hiç rahatsız etmiyo dediniz
Ben alma aşamadında bu arkadakini rahatsız eder demiştim.. Siz yok olmuyo dediniz
[member=5]avansis[/member] çok yakın zamanda hyper i beğenmediğini söylediğinde savundunuz.. O zaman hiç lünapark lafı olmadı
3. Stop ta yarın rahatsız etmesin:))

[/quote]

Putco hyper flash'i gecende tripod ile videoya aldigimda; sol ve sag senkronize flash etmedigini gozlemledim.
Belki zaman icinde bir ariza meydana geldi. Onceden arizanin cikacagini tahmin etmem olanaksiz.
Bu sekilde senkronize yanmadigi surece benim icin uygun degil Putco hyper-flash.

Bu bana iyi bir ders oldu. Size bir tesekkur borcluyum. Bundan sonra bir urun aldigimda ve forumlarda
paylastigimda, "link'i gonderin biz de alalim; bu urunu tavsiye eder misiniz?" gibi talepleri kesinlikle yanitlamayacagim.
Ben aldigimi gorsel olarak paylasip; detaylari yazarim. Isteyen alir; begenmeyen almaz.
Ben Putco'nun satis temsilcisi degilim; kar ortagi degilim; beni ne ilgilendirir ki Putco bir urun daha satmis veya
satmamis. Putco'nun avukati da degilim.

Her kisi hur iradesini kullanir ve istedigini satin alir. Paylasim da paylasimdir; "ille de bunu al" tavsiyesini veya mesajini icermek
zorunda degildir.

Bu sekilde kimse ile gobek bagim olmaz; kimseye hesap vermek durumunda kalmam; istersem
bir gun urune iyi derim; ertesi gun de iyi olmayan yonunu gozlemlersem; iyi degil derim.

Aslinda aldigim dersin diger bir boyutu var; bunca yogun bir akademik calismalar ve aktiviteler icinde
buraya neden boylesine zaman harcadigimi hep kendi kendime soruyordum. Bu soru daha net olarak cevaplandi
kafamda bu sayede. Forumlara zaman harcamamam gerektigini belki daha net idrak ettim.

[member=453]Excalibure5[/member]

Tekrar tesekkurler. Iyi forumlar.

[member=5]avansis[/member]

First of all; bu kadar alınıcağınızı bilseydim yazmazdım ama;
Diğer taraftan mevzu ürün tavsiyesi vs. değil.
Daha önce tavsiye edilen, beğenilen ürünün zamanla dezavantajları görülerek beğenilmeyebilir buna da ok.
Ama bu ürünü kullanan insanlar olduğunu bile bile "lünapark vs" hoş olmadı
Nihayet emek verdik amazondan aldık abd den getirttik bekledik kargo ödedik vs. Bir sürü ayağı var bu işin ki siz iyi bilirsiniz.

Neyse uzatmıyım

sk67a

0

[quote author=Excalibure5 link=topic=955.msg19307#msg19307 date=1415698856]
First of all; bu kadar alınıcağınızı bilseydim yazmazdım ama;
Diğer taraftan mevzu ürün tavsiyesi vs. değil.
Daha önce tavsiye edilen, beğenilen ürünün zamanla dezavantajları görülerek beğenilmeyebilir buna da ok.
Ama bu ürünü kullanan insanlar olduğunu bile bile "lünapark vs" hoş olmadı
Nihayet emek verdik amazondan aldık abd den getirttik bekledik kargo ödedik vs. Bir sürü ayağı var bu işin ki siz iyi bilirsiniz.

Neyse uzatmıyım
[/quote]

Belki "lunapark" kelimesini neden kullandim; daha net aciklayayim.

Gecende tripod ustunde videoya cektim Putco hyper-flash frenleri.

Farkettim ki; bir sol bir sag yaniyor; senkronize degil.

Yazin 1,400 kilometre yol yaparken Honda Civic araci arkadan takip ettim; bir sol bir sag seklinde senkronize yanmadigi olayini hatirlamiyorum;
muhtemelen o zamanlarda senkronize calisiyordu. Yoksa dikkatimi cekerdi. Yazdan bu yana arada gecen sure icerisinde de surucu olarak kendi kullandigim
araci kendim arkadan takip etme firsatini bulamadim. Mumkun degil.

Belki yazdan bu yana sure icinde benim Putco hyper-flash LEDlerde bir ariza oldu.

"Lunapark" kelimesini bu senkronize olmayan hyper-flash icin kullandim. Arkadaki surucunun dikkatini cekecegine
dikkat dagitiyor; bir sol fren yaniyor; sag taraf sonuyor; sonra tersi oluyor.

Bu bir yana; ben hakikaten forum konularinda dersimi aldim. Sizi tenkit icin yazmiyorum.
Umarim irademi iyi kullanirim ve yapmam gerekeni yaparim.

Tekrar iyi forumlar.

Trust

0
Aracınız

[quote author=sk67a link=topic=955.msg19306#msg19306 date=1415697288]
Putco hyper flash'i gecende tripod ile videoya aldigimda; sol ve sag senkronize flash etmedigini gozlemledim.
Belki zaman icinde bir ariza meydana geldi. Onceden arizanin cikacagini tahmin etmem olanaksiz.
Bu sekilde senkronize yanmadigi surece benim icin uygun degil Putco hyper-flash.

Bu bana iyi bir ders oldu. Size bir tesekkur borcluyum. Bundan sonra bir urun aldigimda ve forumlarda
paylastigimda, "link'i gonderin biz de alalim; bu urunu tavsiye eder misiniz?" gibi talepleri kesinlikle yanitlamayacagim.
Ben aldigimi gorsel olarak paylasip; detaylari yazarim. Isteyen alir; begenmeyen almaz.
Ben Putco'nun satis temsilcisi degilim; kar ortagi degilim; beni ne ilgilendirir ki Putco bir urun daha satmis veya
satmamis. Putco'nun avukati da degilim.

Her kisi hur iradesini kullanir ve istedigini satin alir. Paylasim da paylasimdir; "ille de bunu al" tavsiyesini veya mesajini icermek
zorunda degildir.

Bu sekilde kimse ile gobek bagim olmaz; kimseye hesap vermek durumunda kalmam; istersem
bir gun urune iyi derim; ertesi gun de iyi olmayan yonunu gozlemlersem; iyi degil derim.

Aslinda aldigim dersin diger bir boyutu var; bunca yogun bir akademik calismalar ve aktiviteler icinde
buraya neden boylesine zaman harcadigimi hep kendi kendime soruyordum. Bu soru daha net olarak cevaplandi
kafamda bu sayede. Forumlara zaman harcamamam gerektigini belki daha net idrak ettim.

Tekrar tesekkurler. Iyi forumlar.

[member=5]avansis[/member]
[/quote]
Konuya beni neden etiklediginizi anlamadım sami abi.
Şaka yada espiri bu forumda her alanda var anlamış değilim.

Geri