Hız sabitleme Nasil yapilir

dnzkrt

0
[MENTION=7384]altunkaya54[/MENTION] econ açıkken tepkiler geciktiriliyor kapatırsanız biraz daha erken tepki verir bizim araçların hız sabitlemesi biraz garip çalışıyor uzun yolda manuele alıp kullanıyorum yoksa insanı çıldırtıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Fb7 otomatik de ben hızı sabitlediğimde rampa yukarı geldiğimde hız düşüyor ve vites küçültüp devri yükseltiyor sonra limite ulaşınca tekrardan vitesi yükseltip normale dönüyor rampa uzunsa bu böyle sürüp gidiyor yani bunun adı hız sabitleme ise kendisinin gaz verip sabit hızdan aşağı düşmemesi lazım daha önce kullandığım citröen ve audi araçlarda ne kadar rampa olursa olsun hız asla benim sabitlediğimden aşağı düşmüyordu ama fb7 de bu şekilde oluyor acaba herkeste mi böyle yoksa econ modunu açık halde kullanıyorum ondan sebep olabilir mi benden başka aynı şeyi yaşayam varsa yardımcı olabilir mi?

Aslında siz hızınızın düştüğünü ekranda görmüyordunuz diyelim ;)

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fb7 otomatik de ben hızı sabitlediğimde rampa yukarı geldiğimde hız düşüyor ve vites küçültüp devri yükseltiyor sonra limite ulaşınca tekrardan vitesi yükseltip normale dönüyor rampa uzunsa bu böyle sürüp gidiyor yani bunun adı hız sabitleme ise kendisinin gaz verip sabit hızdan aşağı düşmemesi lazım daha önce kullandığım citröen ve audi araçlarda ne kadar rampa olursa olsun hız asla benim sabitlediğimden aşağı düşmüyordu ama fb7 de bu şekilde oluyor acaba herkeste mi böyle yoksa econ modunu açık halde kullanıyorum ondan sebep olabilir mi benden başka aynı şeyi yaşayam varsa yardımcı olabilir mi?

Econ modu tasarruf icindir. Bu mod aciksa hiz sabitlemede tepkimeler ozellikle geciktirilir. Hiziniz, belirlediginiz hizdan 5 km/h asagi duserse gaz verilmeye baslanir. Econ kapali ise belirlediginiz hizdan dusme olursa hemen gaz verilir.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri