Hız Sabitleyici İstikrarsızlığı Hk.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba, başınıza geliyor mu bilmiyorum ama hiz sabitlemeyegirdigim değerli hep 1-2 km üstündeki hızlarda gitmeye çalışıyor. Aynı sry limitleme için geçerli değil 120kmh sinir koyduğum zaman 120 de otomatik olarak gaz kesiyor. Cruise control ile ilgili bu problemi yaşayan ya da servise danışan oldu mu? Başka bir konu başlığında kalibrasyon ve hassasiyet hakkında bilgi verilmiş fakat nasıl yapıldığı ile alakalı bilgi yok.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Fb7 kasada hiç olmuyor istemeyerek 1 km yukarı çıksada kısa süre sonra ayarladığım hıza dönüyor. Tork az olduğu için istenilen hızı keskin bir şekilde ayarlayamıyor bence.

fb7 nin hiz sabitlemesi mukemmeldi fc5 te acikcasi nerdeyse hic kullanmiyorum cunku hiz vermesi gerektiginde bazen yol durumuna gore 5 6 bin devirlere cikarabiliyor o bagirti da rahatsiz ediyor acikcasi insani fb6 de bu kadar devir yukseltmiyordu. ama hic servise danismadim birde benim arac 18 mayista aldigim elegance bir arac kacta sabitledigimi goremiyorum o yuzden cok ta hosuma gitmiyor kullanmak fb7 de kaca sabitledigim yaziyordu istedigim gibi yukari asagi oynuyordum.

Geri