Hız ve kırmızı ışık ihlali hk.

Trust

0
Aracınız
Bu cezalar insanları hile yapmaya zorluyor.

Paylasirmisn arkadaşım. Büyük sevaba girersin

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
Ben cezayi yedim baskalari yemesin diye düşünmüştüm ama canin sagolsun

Hocam bu durum yasa dışı bi durum o yüzden buradan bunu paylaşamam.
Ama plaka basanlara sorun söylerler.

Aracınız
eger foto yoksa benımde basıma geldı buyuk ıhtımalle fahrı trafık memuru yazmıstır..kı bunun aksını ıddıa edebılıyorsun ama ugrastırıcı bı surec bence ındırımlı ode gec devlet bı sekılde alıyor sagolsun:)

eger foto yoksa benımde basıma geldı buyuk ıhtımalle fahrı trafık memuru yazmıstır..kı bunun aksını ıddıa edebılıyorsun ama ugrastırıcı bı surec bence ındırımlı ode gec devlet bı sekılde alıyor sagolsun:)
Kardeşim 309 liradan sonra koyuyor ikinci bi ceza itirazdan olumlu sonuc alabildinmi peki

kara82

0
Aracınız
Konu ile dolaylı olarak ilgili bazı seyler söylemek istiyorum: Bizde trafik ahlaki kötü seviyelerde, devletin de trafik düzenlemesi ve ceza politikası gayet kötü. İlkokulda trafik kurallarini ogretmeden once, trafik ahlakını öğretmek gerek. (Şu an trafik kurallarini bile ne kadar ögreniyorlar bilmiyorum) Herkes kural ihlali yaparken ve belirlenen limitlerin uzerinde giderken yavaş gitmek de cok zor, çünkü trafik akışından yavas gidince diger araclari rahatsiz etmis oluyoruz, onlar da bizi rahatsiz ediyor. Türkiyede trafikte düzensizlik düzeni var. Kaldırımlar da aynı durumda... Kurallar insanlar icin toplum icin var, bunu biliyoruz ve aslinda ihlal yapma istegimiz ve kastımız yok. Ama kural ihlalini herkes her zaman yaparken, bir de bakmissiniz ceza geliyor ve bu durum bizi kizdiriyor. Ingiltere'de kalmış bir arkadaşım onlarin da benzer safhalardan geçtiğini, çözümü şöyle bulduklarini söylemişti: kırmızı isiklarda uyari var, ihlal yapan sürücünün fotoğrafı ev adresine postalaniyor, sehirler arasinda da iki nokta arası hiz tespiti var. Bu kurallar herkese her zaman uygulanıyor diyordu. Ayrica sinyalsiz dönüş yapan, cok yakin takip eden, şerit ihlali gibi bize göre "sıradan" ihlallere de cok ciddi tepki gosterdiklerini söylemişti...

Geri