Civic FD6 Hızlanma sorunu

Peki devir daim de sıkıntı var ses yapıyor şıkır şıkır diye değişmesi lazım 850 lira dedi usta. Bunun çekişle veya başka bir sorun veya ne gibi bir sorunlar yaşarım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Peki devir daim de sıkıntı var ses yapıyor şıkır şıkır diye değişmesi lazım 850 lira dedi usta. Bunun çekişle veya başka bir sorun veya ne gibi bir sorunlar yaşarım

Devir daimden kasıt motor soğutma sistemini kastediyor olmalı. Su kaçağı yapıyorsa dikkat etmeli. Tamiri oluyormu bimiyorum. Direk değişim yapıyorlar. Görevini tam yapamazsa su yeterince dönmez motoruda soğutamaz hararet artar. Uzun yoldan ve uzun soluklu rampalarda daha iyi hissettirir. Fazla ısıda zarar görecek etmenleri sıralarsak conta, kapak, motor yağıdır. Hararet göstergenizi takip etmeniz gerekiyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ya işte acayip bir şey bende anlamadım. otomatik vites aracım ışıkta durunca mesela D iken direksiyonda iken sağ tarafından şıkır şıkır ses geliyor boşa alınca susuyor veya gaza hafif dokununca ses kesiliyor. Usta devir daim değişecek dedi işte

Aracınız
Civic FB7 2015
Ya işte acayip bir şey bende anlamadım. otomatik vites aracım ışıkta durunca mesela D iken direksiyonda iken sağ tarafından şıkır şıkır ses geliyor boşa alınca susuyor veya gaza hafif dokununca ses kesiliyor. Usta devir daim değişecek dedi işte

Emin değilim ama zincir gergiside olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Tarifiniz kayış gergisine de uyuyor, kayış gergisini kontrol ettirdiniz mi?

Aracınız
Hızlanma ile alakalı bir başlık olduğu için burada sorayım dedim.

Otomatik fd6 D konumunda iken dip gaz yapınca sanki boğuluyor gibi yavaş hızlanıyor, ama yarım gaz yapınca çok daha canlı ivmeleniyor. Acaba bu gaz ayarında bir probleme mi işaret ediyor?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Otomatik fd6 D konumunda iken dip gaz yapınca sanki boğuluyor gibi yavaş hızlanıyor, ama yarım gaz yapınca çok daha canlı ivmeleniyor. Acaba bu gaz ayarında bir probleme mi işaret ediyor?
Gaza tam bastığınızda yakıt döngüsü açık sisteme döner oksijen sensörleri iptal olur. Zengin karışım gidersiniz. Tahminen sizin araç o konumda zengin değil. Normalde yarım pedaldan net daha hızlı ivmelenmesi gerekiyor. Afr ayarı ile açık döngü görülür. Oran en az 12.8'e kadar yapılabilir. Emin olun aracınızı daha çok seveceksiniz. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2008

hocam katalitik konvektör için bi egzozcuya gidin isterseniz, bende de aynı sorunlar vardı, manifold sonrası konvektörün iç taşları erime yapmıştı, değişti, sıkıntı kalmadı.

Aracınız
hocam katalitik konvektör için bi egzozcuya gidin isterseniz, bende de aynı sorunlar vardı, manifold sonrası konvektörün iç taşları erime yapmıştı, değişti, sıkıntı kalmadı.
Teşekkürler, aklımda bulunsun. Doğu Karadeniz'de afr ayarı yapan yok. Yazın önce onu yaptırayım, sorun çözülmezse sıra sizin tavsiyeye gelir.

Geri