Hızlı Cila Tavsiyesi

tbedir

0
Aracınız
bildiğim kadarı ile sararmayı önlemek için belli periyodlarla yapmak gerekiyor. yaptırmayı düşündüğüm zamanlar bir tuningci öyle demişti.

@cvc07 bu cilalar kaput koruma filmi üzerine uygulanır mı? Yoksa oraya farklı bir şey mi sürmek gerekir.
Bir de araçta nereleri maskelemek gerekir ki beyazlatma yapmasın?

Dogal carnuba iceren cilalar rahatlikla uygulamabilir.
Cila surulmesi muhtemel yerlerin tamamina, ozellikle de plastik kisimlara maskeleme sart. Yoksa temizlemeye ugrasirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracta seramik varsa, carnauba da bir mikta çözücü icerdiğinden pek önermiyorum.seramikten bir miktar alır.Sadece final finish amaçlı hızli sıvı cila ya da likit wax iceren detail spreyler uygundur. Kaput filmi üstüne de uygulama yapabilirsiniz.Hızlı spreyde maskeleme gerektiren bir yer yok.plastiğe bile kullanabilirsiniz.

ywzckr

0
Arkadaşlar merhaba. Aracım için en pratik ve en iyi sonucu alabileceğim hızlı cila önerirmisiniz. Ben iki cila arasında kaldım

1) Megalars
2) Turtle Wax

Kullananların ve bilgisi olanların tavsiyesini bekliyorum. Fiyatı önemli değil.

Civic Hb SPORT Plus 182bg

Ne amaçla kullanacaksın biraz parlaklik mi istiyorsun yoksa glaze(derinlik efektli parlaklik) mi?
Ne siklikla yenileyebilirsin ayda 1 mi 3 ayda 1 mi?
İs hayatindan ne kadar detailinge firsat bulabiliyorsun?
Yagmur kaydiricilik etkisi ne seviyede olmali ?
Arkadas auto finesse gliss onermis ama finale modeli daha guzel parlaklik verir.
Biraz parlak ve uzun suren yagmur kaydiricilik icin gtechniq c2v3
Daha parlak orta kalicilik icin menzerna endless shine, beyazsa arac finishkare 1000p, siyahsa fusso coat soft99 koyu renk
Asiri parlaklik siyahsa poorboys black hole, beyazsa Poorboys white diamond, genel icin auto finasse finale.
Amac seramikse ucuz yonden mr. Fix aliexpressten alinabilir, turkiyeden nasiol zr53, yurt disi kaliteli ise kesinlikle 3m paint coating.
Kaliteli markalar ariyorsan gtechniq,gyeon, scholl, auto finasse, 3m, 3d hd, valet, koch chemie gibi bir suru firma var bence bolunmus urun alip uygula aracina bende eskiden cok vakit ayirmayi severdim turk urunu yabanci meguiars sonax derken zamanla daha az zaman ayirip uzun surebilenlere yoneldim. Basta parlaklik icin ugrasacaksin ama sonradan koruma daha onemli bunu anlayacaksin.
Ne istedigine nasil istedigine gore degisir bu liste.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Turtlewax hızlı cila hakkında bilgin var mı acaba ne kadar kalıcı olur fiyat performanstan ötürü bu ürünü buldum ama ilk defa kullanacağım

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bu markanın hızlı cilasını alacağım ancak çok yabancı olduğum bir konu bilgisi olan fikri olan varsa fiyat performans vs hakkknda tavsiyesinde olan varsa bekliyorum üründen beklentim kalıcılık ne kadar sürer ve su kaydırma özelliği nasıldır

ywzckr

0
Turtlewax hızlı cila hakkında bilgin var mı acaba ne kadar kalıcı olur fiyat performanstan ötürü bu ürünü buldum ama ilk defa kullanacağım

Amator olarak iyi bir hizli cila ama kaliciligi 1-2 haftadan fazla gitmez kis aylarinda ama dedigim gibi daha kaliteli firmalarin bolunmus urunlerini erdemboya, yamaclardetail, parlatanadamlar gibi sitelerden bulabilirsin. Aracin rengine ve ne istedigine gore urun bakmalisin.

ywzckr

0
Merakımdan dolayı yıllardır hobi olarak hafta sonları saatlerce aracıma detailing yaparak geçiririm. Profesyonel sayılırım artık. ;) Turtle wax market ürünü grubundan pek tercih edilmemeli. Meguiars artık yeni ürün çıkarmamakta ısrarlı ve artık eskidi ve market ürünleri grubunda yer alıyor. Elbette bunlardan çok daha iyi profesyonel ürünler mevcut; Auto finesse, autoglym, gtechnic vs. Yüzlerce ürün kullandım ve denedim sayılır. Elbette profesyonel uygulama yapmayacaksınız ve önünüzde dünya kadar seçenek varken size yardımcı olmak adına AUTO FİNESSE GLİSTEN alıp uygulayın. showroomlardaki araçlardan daha yenidir benim 1 yıllık aracım. O derece iddialıyımdır. Bu dediğim detailer ürününü alın, sonuca bakın derim:) meguiars ve turtle wax gibi ürünler hikayedir. Ancak uzun süre kalıcılık istiyorsanız da araç şampuanınız pH nötr olmalı. Bunlardan da önereceğim Valet Pro ürünleridir. Dünyaca tanınmış markalardır yazdıklarım(y)

Hocam auto finasse nin aqua coat varmi elinde bendeki boyle tropikal buble gum gibi kokuyor, buna yakın araç kokusu denedin mi hiç? California car buble gum/ little tree tropikal disinda kalici koku var mı bildiğin ? California cok yogun rahatsiz edici little tree de koku cok kalmiyor cunku.

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam auto finasse nin aqua coat varmi elinde bendeki boyle tropikal buble gum gibi kokuyor, buna yakın araç kokusu denedin mi hiç? California car buble gum/ little tree tropikal disinda kalici koku var mı bildiğin ? California cok yogun rahatsiz edici little tree de koku cok kalmiyor cunku.

aqua coat epeydir uygulamıyorum pek memnun olmadığım için hidrofobik iticiler arasında.Ancak kokusu biraz ağırdır, açık alanda yapmazsanız kafa bile yapabilir, Tough Coat olanın kokusu daha ağırdır ama sonuçları daha iyidir. Araç kokularıyla çok ilgili değilim sevmediğimden, detaylı iç temizliğini düzenli ve sık aralıklarla yaptığımdan uygulamada Auto Finesse Spritz uyguladığımdan onun kokusu beni tatmin ediyor, kalıcılığı da...

ywzckr

0
aqua coat epeydir uygulamıyorum pek memnun olmadığım için hidrofobik iticiler arasında.Ancak kokusu biraz ağırdır, açık alanda yapmazsanız kafa bile yapabilir, Tough Coat olanın kokusu daha ağırdır ama sonuçları daha iyidir. Araç kokularıyla çok ilgili değilim sevmediğimden, detaylı iç temizliğini düzenli ve sık aralıklarla yaptığımdan uygulamada Auto Finesse Spritz uyguladığımdan onun kokusu beni tatmin ediyor, kalıcılığı da...

Ben dayanikliyim biraz, kafa yapmaz bende hocam. Koku konusunda hassasim biraz mesela auto glym deri icin olani koltuklara surdugumde alkol kokusu sariyor kabini bunu engellemek istiyorum.
Onun kokusu neye benziyor hocam tasvir edebilirsen sevinirim, elimde baya bi dis/ic temizlik urunu var auto finasse,gtechniq, 3d, koch chemie, meguiars turtle sonax gibileri saymiyorum bi suru urun var kullandikca farklarini anliyorum. Ama arac kokusunda istedigimi bulamadim glade new car guzel(oto aleti filan da var) ama varla yok arasi kokusu. Valet pro enzyme odour um var limon kokuyor bircok kokuyu baskiliyor yok ediyor ama benim istedigim kalici guzel bir koku.
Yardimci olabilicek baska biri olursa koku konusunda baya mutlu olurum.

Son düzenleme:
Geri