Civic FC5 RS HONDA CİVİC 1.5 VTEC TURBO MANUEL YAVRU TYPE-R

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Her şey tamam da şu jant işini bir türlü anlamıyorum. Bu devirde 16" jant hele de böyle bir otomobilde nedir gerçekten?

Şu an bir RS bir de Sport Plus sahibiyiz, RS'i orjinal 18" jant ile aldık ama 17" yerine 18" olmuyor, 17" her şekilde satılıyor, üzerine de Honda'dan 18" jantları ekstra aldık saçma şekile,

Sport Plus için de 13 bin TL ile istenince almadık ve 17" ile kaldı ki bu otomobil için küçük. Yani mantıklı fiyata opsiyon sunulmamamsı çok kötü.

Aracınız
Civic FC5 2017
Jant işi bence kişisel görüş .. kımıne de cok buyuk geliyor buyuk olunca yakıt vs artıyor oluyor vs vs uzar gider

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Görünüş kişisel zevk tabii. Ben balon yanaklı, küçük jantların sportif görünmediğini düşünüyorum, benim görüşüm tabii.

Yakıt ise dış çap ve genişliği değiştirmedipiniz sürece değişmez. Ama jant büyük olunca genişlik de artıyor genelde, o yüzden yakıt artıyor. Tabii aynı da tutmak size bağlı. Örn. rs ve sport plus, ikisi de 17 , biri 215 diğeri 235 genişliğe sahip.

Konfor ise yanak düşeceği için büyük jant ile düşer. Bizde 2 araç var biri orijinal 18" rs ve 17 " Sport Plus. İkisi de benim için konfor olarak yeterli( bu da kişisel bir ölçü tabii)

Asıl fark ise yok tutuşunda çıkıyor ortaya, büyük jant düşük yanak ve de biraz genişlik önemli derecede değiştiriyor orta hızlarda virajlarda esnemeyi.

Buradan yola çıkarak 182 hp performans odaklı bir aracın böylesine küçük jantlarla sunulmasını pek anlamıyorum ve başka örnekleri de yok markette.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
4-5 frenden sonra frenlerden koku geldiğini ve performans düştüğünü söylüyor bu adam honda için.
Görünüş kişisel zevk tabii. Ben balon yanaklı, küçük jantların sportif görünmediğini düşünüyorum, benim görüşüm tabii.

Yakıt ise dış çap ve genişliği değiştirmedipiniz sürece değişmez. Ama jant büyük olunca genişlik de artıyor genelde, o yüzden yakıt artıyor. Tabii aynı da tutmak size bağlı. Örn. rs ve sport plus, ikisi de 17 , biri 215 diğeri 235 genişliğe sahip.

Konfor ise yanak düşeceği için büyük jant ile düşer. Bizde 2 araç var biri orijinal 18" rs ve 17 " Sport Plus. İkisi de benim için konfor olarak yeterli( bu da kişisel bir ölçü tabii)

Asıl fark ise yok tutuşunda çıkıyor ortaya, büyük jant düşük yanak ve de biraz genişlik önemli derecede değiştiriyor orta hızlarda virajlarda esnemeyi.

Buradan yola çıkarak 182 hp performans odaklı bir aracın böylesine küçük jantlarla sunulmasını pek anlamıyorum ve başka örnekleri de yok markette.
janttaki her ağırlık artışı size düşen performans ve artan yakıt tüketimi olarak ditekt yansır.

Aracınız
Civic FC5 2017
Geri