Honda Civic - 1.6 Executive ECO LPG

suayb

0
2.52 den gaz alıyorum 70 tl aldım 27.7 lt - 280 km gidiyor yormadan kullanıyorum kısmen klima açık 25 kuruş gibi
Otomatik executive selamlar

Mechanichal Engineer

Aracınız
2.52 den gaz alıyorum 70 tl aldım 27.7 lt - 280 km gidiyor yormadan kullanıyorum kısmen klima açık 25 kuruş gibi
Otomatik executive selamlar

Mechanichal Engineer

Aracınız kaç km yapmış durumda toplamda

Aracınız
Ekli dosyayı görüntüle 4632

Hafta sonu Çorum'dan lpg yi doldurup Samsun'a yola çıktık eşim ve çocuğumla. Bagaj 2 küçük boy bavul. Yol sürekli rampa ve iniş; düzü çok az. Hız 110-120 arası zaman zaman sabitleyici ile gittim. Klima sürekli 22 dereceye ayarlı otomatikte. Samsun içinde çok fazla trafiğe de takılmadan 50-60 km yol yaptık. Geri dönüş yolunda lpg ışığı yanmıştı. LPG ışığı yandıktan sonra 50 km yapmışımdır. Bu sabah lpg yi doldurdum. 33,42 LT aldı. 7,63 LT/100 km de yakıt tüketimi. 2,38 den aldım lpg yi 18 kuruş civarı km de. Şehir içi ölçümlerde 25 kuruş yakıyor. Bu arada econ fonksiyonunu hiç açmıyorum. Tüm yol boyunca da her zaman olduğu gibi kapalıydı.

Fotoğraftan da görüleceği üzere araç bu yolculuk sonrası 1250 km oldu.

Bu bahsettiğiniz olaylar inanılmaz geldi bana 2 gündür hesap yapıyorum içinden çıkamadım :clap: bu yakıt tüketimine ulaşmak için özel birşeyler yapıyorsanız lütfen banada öğretin :gut:

Aracınız
Araca alıştıkca yakıt degerleriniz düşecektir .ayrıca Econ açık kullanın derim ayagınızın gereksiz titreşimlerinden ani yakıt tüketiminide azaltmış olur çok aceleniz yoksa econ kapalı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Uzun yolda hız sabitleyici ile kullanın bayagı düşüyor yakıt. 6.4lt lpg tükettim ben 3 yetişkin ve dolu bagaj ile. şehir içinde 10tl lpg tüketir biraz acemi ise kullanan 12 lt ye kadar cıkıyor. Dizel araçtan geçenler ani tepkiler bekledikleri için gaza daha cok yükleniyor ilk hareket halinde ancak aracı yumusak kullanırsanız bayagı fark eder yakıt tüketimi. araç hızandıktan sonra çok düşüyor yakıt tüketimi 60-70km hızın üzerinde seyir halinde iken baya ekonomik oluyor. Benim aracım fb7 otomatik olmasına ragmen yakıtı şehir içinde bile 30kr u kış aylarında bile geçmedi LPG pahalıydı. LPG li araç yaz aylarında daha ekonomiktir hem lpg fiyatı düşüyor hemde tüketim azalıyor bir hayli. Ben sürekli Econ açık kullanıyorum. sürat gerektimi Dip gaz yapın 2-3sn duraksamanın ardından güzel tepki gösteriyor üsrt devirlere çıkarak. şuan 2.38lpg ve şehir içi 25kr civarı tüketim. şehirler arası 15kr. Benzinde ise 5.4lt şehirler arası. Ortalama 120km/h

suayb

0
290a7903e60e977549024353e4bba247.jpg

Mechanichal Engineer

Honda Civic - 1.6 Executive ECO LPG

Su an 2017 fc5 kullanıyorum araç daha yeni ama ben econ tuşu kapalı kutlanıyorum suanda lpg de bana göre daha az yakıt harcıyor gibi geldi şehir içerisinde
Sizde bunu farkeden yada deneyen varmı benim hesabım mı yanlış yoksa

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

ircan

0
Aracınız
Aynen bende 2 depodur eco kapali kullaniyorum lpg de yakitta fark var

2017 Honda Civic Executive Eco

Geri